Odeslat emailem odkaz na příspěvek #89010 od: Greeny PRODANCE

VMBCJE

(*) označuje povinná pole

Vyhledávání

Petr Berka1.prosince 2020, 18:29 hod#89039odkazcitovat

Reaguje na #89037:

Od poholedu a konstrukce to vypadá "jen" jako další vývojový stupeň/revize LF18N405. Trošku méně citlivý, ale delší cívka, basovější, větší spider, nepatrně větší statická síla pohonu a menší indukčnost, asi tužší zavěšení, a RCF se obvykle nechá trápit aj za Xmax a je tam relativne kultivované. Může být upraveno chlazení, na motor/magnet nikde na obrázkách není dobře vidět. Zkusil bych ho už jenom z hecu, a že vypadá dobře. Možná lépe než 405ka.

Petr Berka1.prosince 2020, 18:19 hod#89038odkazcitovat

Nečetl jsem to celé, nejsem na něčí straně, ale do těch přívodů si tedy rýpnu. B&C a RCF mě opakovaně vytáčí špatně provedenými přívody. Hodně modelů, které mi prošly rukama, měly přívody tak, že o něco klepaly, a některé se i uklepaly. Když do rukou dostanu reproduktor, je to snad to první po čem jdu, a nastává upgrade. Poslední B&C 21DS115 a RCF LF21N551 nevyjímaje. Jeden vždy klepal, oba dostaly nepatrné přihnutí a dolepení. Tehdá byla ceníková cena přes 21000Kč(RCF). Za ty peníze si snad taliáni dělají srandu. Chčijou nám do xichtu a ani se nesnaží předstírat, že to je déšť. :-D

Luboš1.prosince 2020, 12:19 hod#89037odkazcitovat

Reaguje na #89036:

v čem má být LF18N408 lepší nebo k čemu vhodnější než LF18N405 ?

Pitrs1.prosince 2020, 09:52 hod#89036odkazcitovat

Greeny:
Děkuji za informace.

Tyl1.prosince 2020, 05:50 hod#89035odkazcitovat

Greeny:
Děkuji, že jste se zastal TTL33, nechápu co to toho Kolemjdoucího napadlo, tak nepěkně hodnotit jedny z nejlepších třípásem z té doby. A hodně zajímavých i v této době. O tom žádná.
Také děkuji za to, že jste měli tyto 33ky zapůjčené ze Vsetína na akci Demo 4. Bylo jich tam tenkrát 5+5. Nevím, jestli je na závěr zesílil na max přímo majitel Petr B, ale všechny ostatní banány, které tam v té době visely jednoduše neměly šanci. Před jevištěm bylo už jen několik málo návštěvníků, když jsme se rychle vrátili a pár okamžiků jsme nechápali jak je to možné. Potom následovalo vypnutí a konec. Bylo rozhodnuto. Celou zpáteční cestu, až do UH jsme se bavili jen o TTL33, jak bylo vše podobné o ničem, atd.
Na druhý den jsem narazil na inzerát od BBsound, že je na prodej 6kusů. Na třetí den jsme pro ně vyrazili.
Další segmenty jsme přikůpili z SK. Takže není pravda, že jich máme málo. No a vypůjčit si na větší akce několik segmentů není problém. Je jich tu dost a ještě dlouho bude. Horší už to bude jen s těmi většími akcemi.

Dále prosím promiňte, že se tak důkladně zabývám pohyblivými přívody. Když se občas nějaký utřepe, bere se to jakože je to normální. O tom, kolik nespolehlivých spojů se roky dělalo pomocí nějak zamáčknutých dutinek na přívodech k civkám, tak o tom se neříká nic. Jednoduše čím větší průšvih, tím víc se mlčí a zatlouká, mlži, atd. Ovšem klasicky utřepaný přívod, žádná hrůza. Nevím zda to mají v 18sound patentované, ale ty přívody jak lepí zhruba v polovině délky ke spideru, tak to je určitě dost dobré řešení. Dalším řešením jsou přívody, které jsou na spideru přilepeny po celé délce tak, že kopírují každou vlnku. Je to vše jednoduché jak žebřík, a my se o to zajímáme, až nyní, až máme s prominutím po sezóně. Uvidíme, ale jak už bylo mnohokrát řečeno, dobře už bylo.

Ještě dlužím odpověď na ty propoj kabely, které zklamaly. Amphenoly 4 nebo 6pin.
Hoši několik čistokrevných studeňáku !! Po odpadnutí lanka 2,5 šly přímo do zkratu. Jak jinak.
Tyl

Tyl1.prosince 2020, 04:08 hod#89034odkazcitovat

Kolemjdoucí:
Vážený pane nic proti Vám, ale jste vedle jak ta jedle. Nesnažte se zde prosím mlžit néjakou šuntčínou.
Před 20lety to platilo, ale dnes jsme se posunuli a určitě nejde o zásuvky za cca 50,-z Polska. Mám na mysli zásuvky typu 404015, např od dodavatele Toraka. Jak jsem napsal-dost solidní provedení, až na ty ochranné kolíky. Prosím všechny, kteří jste si je pořizovali cca v roce 2018, odšroubujte alespoň jedno víčko, jestli se kolík po odejmutí víčka nevysype. Je k tomu třeba obyč šroubovák s ostrými hranami, aby se hrany kously do šikmých plošek.

Dále jste vedle i co se týká repro 6", žádná Čína, ale 18sound typ 6ND410. V podstatě nenahraditelný kus. Pohyblivé přivody z berilky si nahrazujeme sami. Je nás víc. Možná už je náhrada, ale zatím nevím.

Dále se velmi mýlíte ohledně pohyblivých přívodů maskovaných bužírkama. Opět žádný šunt z činy, ale jeden z nejodolnějšich repro 21"-21SW152. Když jsem poctivě dolepil zdvojený spider kolem krčků membrán (nutno obrousit silikon) a řádně propájel leoňák u svorek pod smršť bužírkama, bylo po problémech. Průměr vodicě na cívce 6"je 0,6 mm!! Takže reprák snese v pohodě 140Voltů eff, což je docela silná káva. Otázka zní, jak musí být reprobox tuhý, aby takovou sílu zpracoval. NDB21 z roku cca 2015 nebyly v té době a v tehdejším provedení vhodné pro takový příkon.
No a měl jsem tam jeden případ, kdy se povolil jeden šroub imbusM6, který pak cestoval pod spiderem kolem kmitačky.
Dost nepříjemný rušivý zvuk. Čekali jsme, že je uvolněn nějaký ten závit na konci cívky a že se cívka přeruší, ale nestalo se tak. Tyl
Prosím nesnažte se opět a opakovaně mlžit, že nikdo nemá takové problémy jen já. Nikdo se totiž neodvážil a neodvažuje vám oponovat, protože dobře ví, že neuspěje. Také proto se tolik solventních zákazníků v minulosti obrátilo, obrací a bude se obracet na Hanze. Dnes už se to dá lehce spočítat. Proboha není to škoda?
Dále mě hodně mrzí, jak hodnotíte sérii TT.
Ale to napíšu v dalším článku Greenymu.

Greeny PRODANCE30.listopadu 2020, 11:34 hod#89033odkazcitovat

Pitrs:
LF18N408 - již se rozeběhla výroba v IT, cena 10389,- s DPH
Dodání 10-14 dnů

Greeny PRODANCE30.listopadu 2020, 10:44 hod#89032odkazcitovat

Já myslím, že pan Tyl při rozjímání nad přívody reproduktorů jistě neměl na mysli měniče z TTL33A, špičkové modely RCF žádnými takovými problémy sériově netrpí, překvapivě takovými neduhy obvykle netrpí ani reproduktory 18sound v KV2.

Prohlásit že TT "nějak" hrají je dosti zvláštní, neboť řada existuje již nějakých 15 let a obsahuje dosti širokou paletu reproboxů a jejich zvukový projev (tak jak šel vývoj) se docela liší. Generalizovat že celá řada TT nějak hraje nedává prostě smysl - lze hodnotit pouze konkrétní aparáty, a ani tam to není tak jednoduché:
U aktivních reproboxů (typu TTL33A) došlo již před lety k upgrade DSP modulu a změně zvuku. Relativně nedávno bylo vydáno kompletně nové DSP FIR nastavení které má zase zcela jiný zvukový projev. Majitelé TTL33A jsou díky tomu se současným zvukovým projevem obvykle dosti spokojení.

Kolemjdoucí29.listopadu 2020, 19:10 hod#89031odkazcitovat

Tyl:
Při vší úctě, přestaňte kupovat levné polské a čínské zásuvky a další šmejdy a věřte tomu, že žádné problémy vás nepotkají. Máme cca 200ks různých prodlužek a přívodů a tyto potíže nemáme. Kupujeme např.: Legrand, ABB....příklad:

https://www.elektroprovsechny.cz/produkt/abb-5546-2000-zasuvka-pohybliva-ctyrnasobna-s-ochrannymi-koliky-16-a-cerna

Problém se zřejmě skrývá zde:
"Myslím, že výrobce je někde v xxrecku, nevím."
Tip:
Když už musíte použít tu levnou 4-5-6ti zásuvku, doporučuji ji rozdělat a ochranný kolík (případně i ty další zalisované spoje) pro jistotu připájet na mosazný pásek .I když to vypadá, že drží. Revizí to projde a máte klidnější spaní.

Co se týče tohoto:
"Jedná se mimo jiné i o velmi dokonalé maskování, například odfláknutých, ručně pájených spojů.
Jen se musí všechny kontakty, které jsou takto pod bužírkama maskované, důkladně prověřit."
Tak je to samozřejmě hovadina, toto předvede opět jen levná čína. Navíc si nemyslím, že by si pájený spoj prodražovali maskováním blbého spoje bužírkou, když by to stačilo dobře zapájet. Jedině snad spoj dvou drátů, ale zase proč?

"Je vysoce pravděpodobné, že jedna z posledních operací při hromadné výrobě reproduktorů je ruční pájení pohyblivých přívodů. No a dál nemusím pokračovat. Ruční pájení jak známo způsobuje velmi vysokou chybovost."
Ne, to je možné opět jen u nejšitověvší číny, Ještě jsem neslyšel o někom, komu by přestal hrát slušný reproduktor z důvodu špatně zapájeného přívodu (uklepaný samozřejmě ano). Jedině od vás.

Jak jsem se díval, máte RCF TT33 - tak pokud ty repra mají níže popsané problémy, hodil bych to prodejci na hlavu. RCF se sice dost zhoršilo s kvalitou, ale tohle je moc (za ty peníze...). Navíc řada TT podle mě zrovna moc dobře nehraje - bez urážky. Vsadím se, že KV2 tyto potíže nemá.
Mimochodem, ty TT33 vám ve 3 kusech na stranu nemůže fungovat jako linearray, minimum jsou 4ks, lépe 6ks na stranu. Při 3 kusech na stranu pravděpodobně ani dobře nepokryjete poslechový prostor.

Tyl29.listopadu 2020, 11:40 hod#89030odkazcitovat

Tyl-
Zkušenost 5. SMRŠŤOVACÍ BUŽÍRKY.
(Zkušenost 4. Vícenásobné zásuvky-předcházející článek z dnešního dne.)
(Omluva za hrubku-"nalysované", správně má být nalisované. Jo ten našeptávač. Také chybuje. )

- komplikace, které nám všem velmi ponižují spolehlivost výrobků od mnoha výrobců.
Jak je to tedy se smršťovacíma bužírkama?
Jedná se mimo jiné i o velmi dokonalé maskování, například odfláknutých, ručně pájených spojů. (Studeňáků na vodičích atp.)
Vážení, bužírky jsou bezesporu velmi užitečné. Smršťovací obzvlášť.
Jen se musí všechny kontakty, které jsou takto pod bužírkama maskované, důkladně prověřit.
KDYŽ SE PROVĚŘENÍ NEPROVEDE, UPLATNÍ SE S VYSOKOU PRAVDĚPODOBNOSTI ZÁKON SCHVÁLNOSTI. !!!
No a takové prověřování znamená, všechny zafoukané bužírky rozpárat, kontakty případně řádně dopájet, nebo dotáhnout a pak nové bužírky znova zafoukat. Pokud je tedy nutné tyto bužírky na vodiče vracet a tak spoje opět nějak maskovat. No a že je pak dobré projít všechny takové výrobky ve skladech, tak to už je na každém z prodejců. Hrůza je slabé slovo. Viz chudák revizní technik v článku dole.
Nevěříte?
Například výrobci reproduktorů mnoha značek si na používání těchto bužírek hodně přivyknuli. Někteří i proto, že takové řešení působí jako mechanické odlehčení námáhaného přechodu z připojovací svorky na pohyblivý přívod.
Je vysoce pravděpodobné, že jedna z posledních operací při hromadné výrobě reproduktorů je ruční pájení pohyblivých přívodů. No a dál nemusím pokračovat. Ruční pájení jak známo způsobuje velmi vysokou chybovost. V časové tísni, když se musí lidi z různých důvodů střídat, atp.
Můžu doplnit foto, i video, ale mnohé by to velmi bolelo. Nemá to cenu.
Byli by jste velmi znechuceni, co vše je dnes možné. Raději končím. Napsal bych na závěr něco o tom, jak se všichni brzy sejdeme v lepších časech, ale poslouchám jedním uchem zprávy. No a je jasné, že to tak brzy nebude. Chudák PES.
Tyl