Fórum
Nejnovější drivery, např od Beymy mají vyšší příkony než ty samè starší, jde o odolnější kostru aj provedení cívky.
Je to možné, i se stejným AES. Také záleží na míře jistoty ochránění.
Nicméně stejně jsou PTC, žárovky apod jen opatřením proti selhání obsluhy. V posledních 10 letech používám 3 páry (mnou postavených) beden, ani v jedné nemám nějakou ochranu driveru a nic jsem nespálil.
Nejlepší je chránit vše před zesilovačem.
Kamarádovi ve vinárně odpálili DJové dva středobasy a tři tweetry, nebyla s nimi řeč. Jak nebyla na sále kontrola, valili to, že by jabko nepropadlo. Po vložení jen analogového omezovacího členu na signál před zesem (skoky - 6dB, - 40 dB s LED varováním) už neodpálili ani jediný reprák.
Jedna technická:
Při reakci v diskusní příspěvek používejme šipku zcela napravo nahoře za číslem příspěvku, na který reagujeme, aby se neztratil přehled co kam patří. Pak se to takto zařadí. Díky.
čau k těm ochranám výšek jsem chtěl poprosit o nějaké schéma zapojení nebo obrázek , nebyl by. Moc děkuji.
Žárovky, nebo PTC se dávají do výhybky před vstup do části, která pouští do driveru jen potřebné kmitočty. Samozřejmě je nelze dát před driver, protože by změna celkového odporu v zátěži výhybky rozladila fungování výhybky.
Schéma - příklad zapojení lze dohledat v odkazu, který jsem vložil do příspěvku 89304.
Tak sem se na to schéma kouknul a tam je PTC 1,6 A -60V . U tamtoho odkazu je na 2.2A - 265v. Já našel toto https://www.gme.cz/v/1482355/ece-erfra1106000z-vratna-pojistka-polyswitch , dá se to použít na DE 250 16ohm.
Jo, to vypadá dobře. Na repro 16 ohmů lze zvolit i menší hodnotu, opět záleží na stupni opatrnosti. Jak člověk věří těm, co to obvykle obsluhují?
Dle datasheetu je 1,1 A jako trvale průchozí a 2,2 A garantované jako vypnutí (což není malý rozdíl). U 16 ohmů je tedy garantován průchozí příkon repra cca 20 W a vypínací příkon 77 W.