Fórum

12.07.2023 12:18
#89309 detail odpovědět

Prosím Vás , mám nově koupený starší SUB RCF pro 8003 AS jaké máte zkušenosti z brumem ( spíš takové "hladké" hučení). Nemá na intenzitu toho zvuku vliv žádný zapojený kabel ani zásuvka, box sám osobě takhle vydává opravdu mírný zvuk, který samozřejmě zmizí s prahem slyšitelnosti nějaké pouštěné hudby. Evidentně je to věc elektroniky, ale zvuk jde z repra. Otázka jestli v tom mám hledat problém nebo ne..... vlastně je to můj první sub, tak nemám srovnání . Uvnitř vše čisté, jako nové.
Dále je tam na elektronice ventilátor, který se netočí a tedy druhá otázka jestli je spuštěný až na základě teploty, nebo má jet pořád? díky předem S pozdravem Marek

12.07.2023 18:24
#89311 detail odpovědět

Vlastním pár RCF ART 905-AS, elektronika na první oko, pokud si pamatuji, vypadá podobně.
Co se týká ventilátoru (nedávno jsem měnil blok výhybky, měl jsem to venku), tak se netočil. Vzhledem k tomu, že už zvládl pár akcí a nepřehřál se - také mi to vrtalo hlavou a sahal jsem na něj, zřejmě je ventilátor spínaný od teploty....
Těžko je posuzovat, nakolik je zvuk mírný nebo protivný, předpokládám, že potenciometr hlasitosti to neovlivňuje také.
Pak je otázka, zda už nejsou vyschlé nějaké filtrační kondenzátory nebo není nějaký kontakt země zkorodovaný.
I mé ART 905ky jsou trošku při poslechu v obýváku slyšet, přeci jen je to na veliké výkony. Na akci chod poznám jen podle svítící zelené LED...

13.07.2023 07:22
#89312 detail odpovědět

Díky za info, potenciometr nemá vliv, hučení není až tak protivné, jen spíš upozorňuje že něco není ok.... V místní opravně elektroniky mi odpověděli že to půjde od zdroje, že tuší o co půjde a oprava okolo 500Kč. Jak píšete. I ten větrák se údajně pouští až s teplotu . S pozdravem MS