Fórum

08.10.2023 18:00
#89330 detail odpovědět

Dobrý den, mám dotaz ohledně subů RCF 4PRO 8001-as.
Potřebuji poradit, jaké osazení v tom je, přesný typ/označení měniče. Jeden se mi porouchal a já potřebuji rychle náhradu. Lze sehnat originální kus? Případně nějaký se stejnými parametry?
Děkuji.

09.10.2023 14:39
#89331 detail odpovědět

Měnič není v nabídce Prodance. Jedná se o 4 ohmový reproduktor, nejspíše zakázkový. Naštěstí jsou jeho skutečné parametry v měření ve webu Prodance k dispozici.
V nabídce je náhradní kit (čili membrána s cívkou): https://www.eprodance.cz/rcf-rlf18g-4pro-8001-4-ohm/ ale bohužel není skladem.
Pokud potřebujete naléhavě nějaký reproduktor, tak od RCF (asi bych jiného výrobce nedoporučil) bych já dal 8 ohmový do doby, než přijde membrána (což mi v jednom případě trvalo 8 měsíců). Zátěž 8 ohmů představuje v bedně na 4 ohmy o cca 3 dB hlasitosti méně.
Od RCF máte asi tyto možnosti měničů - z těch levnějších:
L18P400 - asi nejvíce ze všech náhrad zahraje na 40 - 90 Hz, výše trošku hůře, nebude tam sedět s nastavením elektroniky.
LF18X401 - pokračovatel snad nejúspěšnějšího 18" reproduktoru od RCF, v bedně prakticky nezničitelný, asi bude později i slušně prodejný v bazaru.
LF18N405 - totéž jako X, o fous méně hlasitý, ale s neodymovým magnetem, čili podstatně lehčí (5 kg méně je při transportu doopravdy milé).
Předpokládám, že bude sedět rozteč šroubů a vejdou se na hloubku, ale raději si to prověřte. Bohužel nevím kromě měření o původním reproduktoru nic. Zesilovač si s tím s úlevou poradí (poloviční zatížení).
Tolik názor outsidera, nejsem z Prodance.
Možná se pánové z Prodance vyjádří k membráně, nebo se zkušenostmi s náhradou.

10.10.2023 08:40
#89333 detail odpovědět

Ještě doplním:
Pánové z Prodance nezřídka reagují vlastní objednávkou k výrobci až na objednávku zákazníka, proto ta výše popsaná prodleva ve zboží, které není skladem.

Greeny PD
09.11.2023 09:11
#89337 detail odpovědět

Tady by bývalo bylo nejrozumnější kontaktovat náš servis.
Membrána je totiž zakázková pouze pro reproboxy 4PRO800x a tím pádem není na eshopu. Navíc záleží na roku výroby, existují dva druhy reproduktorů a tedy membrán a je třeba rozklíčovat který potřebujete. Nicméně obě mají na servisu skladem a byli by schopní reproduktor jistě v nějakém rozumném času překitovat. Cena je 3600,- s DPH za kit plus práce.

13.11.2023 16:18
#89341 detail odpovědět

Jo, nejcennější je VČASNÁ informace. A když se o to Prodance málo nestará, tak její zákazníci ztrácejí kdysi spolehlivý bonus = komparativní výhodu této firmy.....