Vyhledávání

Petr Be.24.srpna 2020, 22:00 hod#88976odkazcitovat

Greeny: Ano, Behringer udává výkony zhruba dvojnásobné proti konkurenci, a různě nepřímo lživě. Pořád ale platí, že jde o kompaktní levnou bedýnku, a těch decibelů tam nenapsali zas tak moc docela správně. Pokud se to někomu zdá málo, tak ne, je to možná pořád trošku moc. A to bylo jádro mé odpovědi. Těch 200W je tam z mnoha (zištných) důvodů napsáno při 1/8 výkonu, což není zas tak moc vedle. Ten zesilovač tak slabý nebude. Nerad bych tu házel čísly, ale 1200W peak bych uvěřil. Zas takoví blbci v Uli/Turbosoundu nejsou, aby tam dali 200W zesilovač na reproduktor s 4“ cívkou. To by ošklivě okrádali sami sebe. Mimojiné tu bedýnku jsem slyšel při přímém porovnání několika dospělých basovek, a žádnou hanbu neztropila. To by byl snad první výrobce shitu na světě, který by do bedny dal reproduktor s 4“ cívkou. U RCF jsme za tu cenu na 15“ s 3“ cívkou. Neříkám, že je lepší nebo horší, ale obávám se, že s takovým osazením nejspíš nikam daleko neuteče. Aneb argumentace proč to nekoupit bude muset být silnější. Ne pro mě, mě je to jedno, žádná zaplatitelná aktivka mi nedá tak velkou energetickou hustotu, jakou si člověk může dopřát při výrobě vlastního řešení. Anekdotální info: Nedávno Bennett Prescott z B&C začal streamovat informativní videa, a v jednom se zmínil, že B&C speakers 18TBX100 zvládne protopit cca maximálně 230W činného výkonu. A tedy zesilovač nemusí být bůhví jak robustní.

Greeny PRODANCE24.srpna 2020, 08:25 hod#88975odkazcitovat

Petr BE. Ne obávám se, že to není správná odpověď. Problém bude především s udávaným výkonem zesilovače, ten je udáván takzvaně "na Behringera" (který koneckonců tu bednu včetně zesilovače fakticky vyrábí) jejichž bláboly o výkonech zesilovačů (nuke) jsou v posledních letech skutečně nepřekonatelné, a to i přestože všichni výrobci u aktivních beden přešli na udávání výkonu dle logiky 2xRMS. Ovšem Behringer se nestydí to číslo nafukovat ještě o dost více..

On už údaj v datasheetu o tom, že údajně 3kw zesilovač v aktivní bedně při maximálním výkonu bude brát ze zásuvky 200W by měl něco napovědět...

Petr Be.20.srpna 2020, 16:37 hod#88974odkazcitovat

Pepan, no, třeba proto, že je to kompaktní bedýnka, a nelžou jako fialový brablenci (jako ostatní)? :-D

Pepan20.srpna 2020, 13:56 hod#88973odkazcitovat

Exxxi: Jak to, že má ten Turbosound jen 130 dB SPL max., když má 18" s 4" cívkou a 3kW zesilovač???

Exxxi13.srpna 2020, 13:23 hod#88972odkazcitovat

V teto cenove relaci mas Turbosound IQ18B. Neni tezky a ma mnohem vic moznosti processingu, jako nastavit vyhybku, zpozdeni, nejake filtry.

Prodance Blava12.srpna 2020, 13:01 hod#88971odkazcitovat

Lotus: dobre hrajúci sub z 15" je SUB 905-AS II

Lotus11.srpna 2020, 16:53 hod#88970odkazcitovat

Zdravim ,

prosim Vas ako vidite zostavu na mensie akcie 2x RCF ART 310A + 1x Mackie SRM1850. RCF uz mam chcem to doplnit o sub odnositelny aspon trochu jednym clovekom.

Dakujem

Lotus

atrakce31.července 2020, 09:46 hod#88969odkazcitovat

2 Jan S : pro multitracky lze efektně např. použít Cymatic Audio https://cymaticaudio.com/ - třeba Live Player LP-16 - eliminuje použití počítače a zvukovky, už jsem se s ním setkal při živém zvučení... jinak jeden z free software - oblíbený reaper viz. https://www.reaper.fm/

JanS30.července 2020, 19:54 hod#88968odkazcitovat

Děkuji za info, na SQ5 jsem při svém bádání narazil také, jen je to už trochu jiná cenová liga :)

Ještě jeden dotaz mimo, neměl byste někdo doporučení na nějakej jednoduchej free soft k přehrávání multitrack záznamů přes multikanálovou zvukovku? (Tzn, nikoliv zmatlané do stereo výstupu počítačem)?
Děkuji

Atrakce26.července 2020, 18:54 hod#88967odkazcitovat

Alternativa je SQ5 s kartou Dante. SQ je oproti QU pořádný krok vpřed....