Forum

Vyhledávání

1 < 4442 > 4445
18.07.2003 22:31
#79 detail odpovědět

Internetový obchod-hledání-eminence.Jsou tam a také pod odkazem tady vlevo nahoře "nabídky novinek".Nejde o kompletní ceník celého katalogu Eminence,ale jen o ty modely,které již dovážíme,protože jsme je vyhodnotili jako konkurenceschopné,vzhledem k jejich ceně.Další budou přibývat až podle poptávky,zatím to tipuji na nějakou Betu.

18.07.2003 20:48
#78 detail odpovědět

Nikde nevidím ceník Eminence... :-(

17.07.2003 15:46
#77 detail odpovědět

...jo - a ještě jsem zapomněl na jednu VELKOU výhodu níže zmíněného řešení - překrásně se poslouchá ten fázovej průser
tam, kde spolu hraje 15" a horna ..... ještě, že jsme tu výhybku odladili ;-))))

17.07.2003 15:44
#76 detail odpovědět

Když už jsme u těch hlášek - přidávám další: 15" v přímovyzařujících bednách je NEJLEPŠÍ shora neřezat, jelikož jejich úzká směrovost a obvykle i nějaký ten nárust SPL na středech /2-4kHz/ dodává PA drsný agresivní projev, jehož jsou posluchači mimo osu reprosoustav ušetřeni - což je ohromná výhoda vzhledem k menším požadavkům na výkon konců a výrazně menší SPL tam, kde to přece NEPOTŘEBUJEME
:o))))

17.07.2003 00:18
#75 detail odpovědět

Ještě jsem se dozvěděl jednu dobrou hlášku,která se týká té nedávno zmiňované kombinace 12MH32 + CD150N.V praxi se prý ukázalo,že jako monitor to má náchylnost ke zpětné vazbě na asi třech kmitočtech,takže to raději používají jako středovýškovou část PA,kde pod tím mají dvě osmnáctky a vypadá to prý,že akorát by byly asi tři.Jestli jsem to dobře pochopil,tak na jedné straně...

16.07.2003 23:28
#74 detail odpovědět

Inton,tedy Láb a spol.Podle jejich cen to vypadá,že jim doktor předepsal dietu kaviár a šampaňské.Neprodává se to skoro vůbec,náhradní membrány stojí víc,než u nás celé reproduktory...

16.07.2003 23:01
#73 detail odpovědět

Videl jsem JBL:) Kdo je u nas prodava?

16.07.2003 22:14
#72 detail odpovědět

Musím se podělit o jednu dost neuvěřitelnou historku.Ladil jsem teď výhybku na výslovné přání a naléhání majitelů reproduktorů na absolutně šílenou kombinaci JBL 2226 + Selenium D210Ti + Megaton A9090.Tedy na 15" s maloobchodní cenou 14 660 Kč,1" za 1412 Kč a hornu,kterou jsme s Edou Navrátilem uplácali na koleně sami,jsa jati inspirací od firmy Cerwin Vega a která se prodává za 500 Kč.Právě před chvílí mi volal majitel,jeden velmi známý zvukař a přitom velmi dobrý "sluchař",aby mi nadšeně sdělil,jak to fantasticky hraje jako odposlech,že prostě nenašel už žádnou možnost na tom jakýmkoli nastavením korekcí nic vylepšit.Že jsou ta Selenia celkem dobrá a že až tak olšové ruce nemáme,s tím bych skromně souhlasil,ale co je moc,je moc...

16.07.2003 02:30
#71 detail odpovědět

Nebál bych se doporučit ještě MKP kondenzátory,které se normálně používají jako kompenzace v zářivkových a výbojkových světlech,zvlášť pro větší kapacity je jejich cena někdy docela příjemná a u něčeho,co má vydržet dlouhá léta připojení na síťové napětí se porucha v reprobedně nedá vážně očekávat.Jediný problém by snad mohl nastat s přívodními dráty a jejich nakontaktováním na svitek,takže asi i tady je bezpečnější nespoléhat na jeden kus o velké kapacitě,ale spojit několik menších paralelně.Dexonské výhybky byl občas velký průšvih,hlavně když od nich začaly hořet celé bedny.Osobně jsem před lety šel s jedním známým takový škvarek ze zbrusu nových beden reklamovat přímo na stánek Dexonu na Muzice a bylo nám řečeno,že k tomu došlo neúmyslnou montáží hifivýhybky do profibedny.Možná,že k tomu docházelo častěji.Abych byl ale k Dexonu poctivý,stane se to i jiným,nás nevyjímaje,že dostatečně nepředimenzují všechny prvky a v nějakém provozním režimu k poruše přetížením dojde.Viděl jsem dokonce i poškozenou výhybku EAW a to už je tak velká,těžká a drahá věc,že se zdá být absolutně nerozbitná.Někdy tomu mocně napomohou uživatelé,kteří třeba zkoušejí,jak jim hrají jednotlivá pásma tak,že prostě odpojují postupně reproduktory a bedlivě naslouchají změnám zvuku.Co to dělá se seriovými rezonančními obvody,ve které se nezatížené sekce výhybek při tom mění,je těžké popsat,ale bývá to někdy hodně cítit...Ještě jistější je,po poruše některého reproduktoru klidně hrát na plné pecky dál a chybějící zdroj zvuku nahradit mohutně vytočenými korekcemi.Taky to často spolu s výhybkou odnese zesilovač a pak se spekuluje,jestli byla dřív slepice nebo vejce a kdo za to všechno může.

15.07.2003 23:08
#70 detail odpovědět

Životnost výhybek Dexonu je omezená asi jako IQ jejich tvůrců, některé starší "profi" 400W boxy jsou plné bipolárů Tesla 30VAC - doslova, takový kond se rozletí pěkně. Nevím, jestli už kvalitu zvýšili, ale bedna rok a půl stará má pořád kondy na 100V, cívky, které upadávají od plošáku atd. Vřele doporučuji kondy EWCO - dají se sehnat v Polsku i jinde, ploché žluté svitky, jsou určeny pro rázový provoz (stejná řada je ve fototechnice jako pomocný kond), napětí 250 až 400V, kapacity 1 až 6.8M. Jinak skvělé jsou kondy 2u2 Iskra, bylo jich mračno ve výprodejích, 250V, pravoúhlé provedení a vydrží hodně.

14.07.2003 21:47
#69 detail odpovědět

Huberte, dik. Dneska jsem si v prodejne vyzvednul soucastky a dve D210Ti, za cenu vybornou. Snad to behem tydne dam nejak dohromady a pak se podelim o zazitky:)

12.07.2003 00:32
#68 detail odpovědět

O málo dražší je kombinace 12HPL51 nebo 12HPL64 s hornou A9090 a DE10 nebo D205TI/D210TI,která dopadne líp po všech stránkách až na tu symetrii, vlastní pouze koaxům.Jako laciný podiový monitor vřele doporučuji,VŠECHNY podobné varianty jsou velmi oblíbené,až po 12MH32 a CD150Nd.Termín laciný se vztahuje k výrobním nákladům,nikoli ke zvuku,ten je prvotřídní :-)))

11.07.2003 23:46
#67 detail odpovědět

Tenhle cenovej odhad mi celkem staci, dik. No, jestli neco nesnasim, tak je to zvuk zesiku v limitaci:) Pokud to neni lampac a nehraju pres nej zrovna na kytaru:) Jeste me napadlo, kdybych chtel nekdy monitory pro zivy hrani...ma cenu pouzit koaxialy, nebo existuje v tehle cenove kategorii lepsi reseni? A aby to nebylo moc velky a tezky...

11.07.2003 01:03
#66 detail odpovědět

Myslím,že se dá použít zesilovač tak do 300W,pokud nebude téměř nikdy v klipu,naopak kdyby měl být využíván na zvukově snesitelné maximum kraválu,tedy červená LEDka skoro nezhasíná :-))).tak nejvýš tak 150-200W.Součástky do výhybky neumím spočítat,ceny jsou jenom v počítačích v obchodě,ale hrubý odhad je asi 1500Kč za všechno.Když si tam zavoláš,řeknou Ti to přesně.

10.07.2003 21:30
#65 detail odpovědět

Tak to je skvely. Vypada to, ze na to budu mit zesik asitak 2x50W a budu s tim hrat v maly mistnosti. Kdyz jsme u te zatizitelnosti, kolik bys tak tipoval, ze se da do tehle kombinace pustit. Eminence udavaji neco malo pres 200W do te Bety. Predpokladam, ze ta D210Ti je tak zatlumena, ze by tech 200W taky snesla...ale snese je ta Beta? Jo a kolik radove si mam vzit penez - ty drivery cca 2900, ale kolik ten zbytek? Vyzvednu to asi v pondeli. Dik.

10.07.2003 20:49
#64 detail odpovědět

Cívky jsem navinul,dal je dohromady s proměřenými kondenzátory a potřebnými odpory,zítra by to mělo být v Praze k odebrání.Odpory jsou dimenzované na klidnější hraní,kdybys chtěl skutečně naplno využívat zatížitelnost bedny,doporučil bych zvětšit jejich počet paralelním nebo serioparalelním řazením,pro klid duše a vyšší spolehlivost.

08.07.2003 11:03
#63 detail odpovědět

K výhybkám:
Kondenzátory v Dexonu mají jem polyesterové a to jen na 100V DC, kde už na 1kHz je dovolené napětí cca 15V. Zajímalo by mne jak dlouho ty jejich výhybky vydrží. :)

Dnes již kupuji kondenzátory polypropylenové na 160V z ES Ostrava - tam je dovolené napětí ještě na 10kHz 20V.

08.07.2003 09:19
#62 detail odpovědět

Veřejné poděkování: Chtěl bych tady na fóru poděkovat Hubertovi za cenné rady, velkou pomoc a notnou dávku
trpělivosti při ladění výhybek a při stále nekončícím odpovídání
na více či méně relevantní otázky.... Tak se to má dělat ...!!!!
Ještě jednou DÍKY !!!
2 Kremator: na ten pomník Ti přispěju :o))

06.07.2003 22:40
#61 detail odpovědět

Nemusis vubec pospichat, vypada to, ze se pro to do Prahy dostanu stejne asi az pristi pondeli. Samozrejme ze vysledek bude odpovidat tomu, kolik jsem do toho vrazil:) No a treba jednou nasetrim na Tannoye nebo B&C...I s tema Eminencema jsem se taktak vesel do rozpoctu:)

Predpokladas spravne, budu delat dva identicke crossovery. Musim rict, ze takhle komplexni servis jsem jeste u zadny firmy nevidel-kdyz reknu, ze chci jeden dva kusy, tak je prestanu zajimat...Budu vas doporucovat vsude, kde to pujde:)

06.07.2003 00:57
#60 detail odpovědět

Nemusíme chodit tak daleko,koaxiály od B&C jsou také o dost lepší než tahle naše kombinace,jako obvykle znamená vyšší cena vyšší kvalitu,to je v podstatě přírodní zákon... Myslím,že bych to mohl stihnout tak do středy,aby byly v Praze všechny součástky podle toho schema.Předpokládám,že budeš dělat dvě shodné výhybky,takže všechno dvakrát?? V Dexonu už myslím ani polypropylenové kondenzátory nevedou.

1 < 4442 > 4445