Vyhledávání

exxxi11.ledna 2019, 11:44 hod#88800odkazcitovat

Prodance> dobrý den, Prosím vás, kolik stojí udělat recone 12ndl76 8R? Díky

Jan9.ledna 2019, 09:10 hod#88799odkazcitovat

Pearl 2008 , problém s update, nenájde sa majster čo vie poradiť pri probléme čínskou verziou?
Vdaka

Petr Be.5.ledna 2019, 12:39 hod#88798odkazcitovat

To víš, že dají, ale samozřejmě je to náročnější. Hnát jednoohmový reproduktor opravdu běžným PA zesilovačem je problém. Nicméně mnoho dostupných moderních D-ček to dokáže. A pak je záhodno mít krátké tlusté kabely... Tedy zesy hned u basovek, nebo přímo v basovkách a mít to v aktivu. Trošku snažší to může být s 18IPAL, které mají už použitelné 2Ohmy jmenovitou impedanci.
Aby se děla ta opravdová magie, tak se jistě musí pořídit originální IPALMOD provedení s tlakovou sondou, ale to je zas o level dále. Ten reproduktor jde použít i bez toho.

EVO4.ledna 2019, 12:49 hod#88797odkazcitovat

a oni se dají BC IPAL provozovat s "běžnými" koncáky? Já myslel, že pro správné fungování je třeba spec. zesu montovaného přímo na reproduktor

Petr Be.3.ledna 2019, 13:31 hod#88796odkazcitovat

Ještě bych dodal, že cívka měničů DS je hliníková. V normálním pracovním rozsahu to pro uživatele neznamená nic, ale v extrémech to znamená větší teplotní roztažnost a nižší bod tání. Motor modelů DS obvykle nemá tak nucené chlazení jako modely SW/IPAL, takže bych je nepokoušel tak moc na krev... Jínak souhlasím, že to jsou nejmodernější měniče, a že nehrozí, že by byly horší než starší modely. Jen v jistých ohledech vždy ve všech aplikacích nemusí být lepší.
Také bych poznamenal, že nižší citlivost sama o sobě není vůbec na škodu, pokud je udržena vysoká účinnost. Pozor ale na "Drop-in" výměny takových měničů v hotových systémech. Tyto silné měniče mají ve svém přenosovém pásmu ohromnou impedanci, a aby do nich mohl být nacpán potřebný výkon, je potřeba zesilovačů, které tam také umí nacpat ohromné napětí. Tzn QSC RMX 1850HD, I na kus v můstku, a I RMX2450, jsou málo, nejen kvůli maximálnímu výstupnímu výkonu.

Lukas3.ledna 2019, 09:11 hod#88795odkazcitovat

to EVO: Zkušeností s 15DS115 pravděpodobně mít ještě moc lidí nebude a v hornách už vůbec. Je to vcelku novinka. Nicméně aplikace bych se nebál. Právě vždy v posledních modelech jsou aplikované poslední poznatky z vývoje reproduktorů a značka BC je nejvyšší jistota kvality.
Parametry reproduktoru se samozřejmě zrcadlí ve zvukovém projevu celé reprobedny. V určitém pohledu extrémní parametry přinesou i jistý extrém ve zvuku. Vysoké BL , nízké Qt a Vas dají projevu energickou údernost a přesnou impulzní odezvu avšak nižší citlivost. Subjektivně se může v některých aplikacích zdát, že basu je méně, protože vlivem přesnější imp. odezvy bas nedoznívá - nehučí, neduní.
Pro požadovanou aplikaci bych se osobně snažil upřednostnit konstrukci typu hybridní horna s větší délkou zvukovodu. S ohledem na vysoké Xmax. bude nutné použití nízké LPF a při kratším zvukovodu vyjde užší pracovní pásmo. Zajímavého výsledku půjde pravděpodobně dosáhnout i v konstrukci typu hornflex. Zvukový projev bude však dosti odlišný od hybridní horny. Zde však může být trochu náročnější optimalizace ladění.
Jak už jsem uvedl níže. Pokud bude zapotřebí detailnější konzultace, v prodejnách dají na mě tlf spojení.

VAŠEK W2.ledna 2019, 22:22 hod#88794odkazcitovat

To Albert: Asi by jsi to měl nechat na někoho, kdo ví co a jak, a má dost zkušeností s instalací.
Pokud je tam původní TESLA, tak asi nemá cenu měnit jen hrot (a asi už stejně bude obtížně dostupný) vzhledem k jejím ostatním vlastnostem.
Přenosky se nechají koupit v cenách od cca 500,-Kč do cca 500 000,-Kč. Tak jakou chceš tátovi koupit? Předpokládám, že nemá předzesilovač pro MC přenosky, tak se vrátíme zpět na zem ;-).
Dobrá volba k tomu gramci bude Ortofon OM(B)10 (cca 1100,-Kč), raději koupená u oficiálního dovozce kvůli falzifikátům.
Na výměnu a nastavení budeš potřebovat pevné ruce, multimetr na kontrolu správnosti zapojení vývodů v headsheelu (pozor, raději s ním neměřit cívky v přenosce kvůli zmagnetování !!!). Dále protractor, nebo alespoň nějaké šablony pro nastavení snímacích úhlů při montáži (nastavují se různé křivky, které jsou pojmenované podle těch pánů, co je vymysleli a spočítali), digitální váhu na nastavení svislé síly na hrot. A pak si to někde pořádně nastuduj postup výměny, případně to opravdu nech udělat odborníka !!!

Přeji hodně zdaru při výměně,
Vašek

Albert2.ledna 2019, 12:26 hod#88793odkazcitovat

Ahoj všem,

chtěl bych požádat o radu. Potřeboval bych koupit tátovi jehlu nebo přenosku na gramofon Tesla NZC 420. Poradíte mi, jakou mám koupit? V gramcích a jejich komponentech se vůbec nevyznám..

Předem moc děkuji :))

Albert

Petr B.2.ledna 2019, 10:37 hod#88792odkazcitovat

EVO: Doufám, že taky nepíšu pozdě. V hornách může být nadměrně dlouhá cívka reproduktoru problém. Aby se chladila, musí se hýbat, a tedy buď musí do reproduktoru jít dost dynamický signál s vyšším příkonem, nebo tam musí jít dost širokopásmový signál aby se správně nastaveným subsonic filtrem došlo k dostatečnému pohybu cívky. U horen na rychlou tucku se toto nemusí dít, a proto bych se o takový reproduktor bál.

Co se parametrů jako takových týká, záleží jaké máš zesilovače a processing. V konečném důsledku reproduktor se silnějším pohonem vždy bude lepší, než reproduktor se slabším pohonem (pokud ovšem uvažujeme stejné mechanické vlastnosti reproduktoru). Nicméně z dané ozvučnice nemusíš dostat vyrovnanou frekvenční charakteristiku tak jako u konvenčního řešení. Je s tím práce navíc, aby to fungovalo obstojně.

Momentálně se rozhoduju, zda z 21DS115 nezkusím downsizing na 18DS115 nebo 18IPAL. Nikde jsem nenašel informace, jak to ten IPAL má s kultivovaností chodu ve výchylce. Xvar má psané 15mm, a to je dost málo. Nicméně to má I 21IPAL, a ve velkých výchylkách se používá....

Lukas1.ledna 2019, 18:12 hod#88791odkazcitovat

to Dominik: I tobě se omlouvám za pozdní odpověď. Konec roku byl náročný.
V zásadě souhlasím s Otasem. Dobré by však bylo znát čistý pracovní objem bedny a nějaký termín, kdy jsou 12" potřeba. Mohly by do té doby nějaké dorazit.