Fórum

Odpovídáte na příspěvek

02.07.2023 20:28
#89301 detail odpovědět

Nefunguje mi ten odkaz, tak jen zateoretizuji (ono se podle zvuku obvykle těžko něco odhaduje a jsem nahluchlý).
Bedny by měly hrát stejně. V zásadě to mohou být ty už vyjmenované závady. Podle mne mého soudu bych jako nejpravděpodobnější viděl něco s reproduktorem, obvykle tím, co hraje těch středů méně. Stává se, že:
1. Někdo vyměnil středobas za basový reproduktor, který středy neumí.
2. Někdo spálil stávající reproduktor a pak ho dal někomu převinout a dotyčný vytvořil cosi jiného ... . Doporučuji vždy měnit za nový originální recone kit.
Tohle si vyžádá kontrolu reproduktorů zpředu (to lze odhalit výměnu za nesprávný typ) a nebo demontáž basového repra, kde je krom označení vidět, zda na uchycení (středící vlnce, připojení ke svorkovnici apod.) se náhodou neuvidí něco divného. Demontáž krycí mřížky před repry by neměla být složitá.
Nakonec důkladněji si lze pomoci vzájemnou vzájemnou výměnou basových reproduktorů a změření impedance Re. To by mělo odhalit i případnou závadu v elektronice nebo v repru. S troškou opatrnosti by to mohlo snadno jít.
A nebo rovnou dát bedny na prověření do servisu Prodanců v Holešovicích, kde mají chlapi skladem origo náhradní díly RCF. Mám se servisem velmi dobré zkušenosti.
Jen podotýkám, že nejsem zaměstnancem Prodance :) .

Napsáno zbývá znaků