Odeslat emailem odkaz na příspěvek #88639 od: Pawlyk

VGTKYCE

(*) označuje povinná pole

Vyhledávání

Zdeněk H.21.dubna 2018, 13:13 hod#88650odkazcitovat

Chtěl bych v nejbližší době zakoupit 2ks reproboxů EAW 394NT pro ozvučení menších a středních akcí. Ozvučení kapel + společenské akce . Prosím tímto
o sdělení zkušeností s těmito boxy. Bohužel jsem je neslyšel na žádném DEMu a ohlasy na tomto fóru jsou více než kladné. Chtěl bych jimi nahradit stávavjcí RCF 6001. Díky za sdělené info popř. je možné je někde slyšet?

sinclair20.dubna 2018, 04:02 hod#88649odkazcitovat

Zdravím,
našel by se zde v komunitě prosím někdo, kdo by uměl a byl ochoten vyrobit dvě "starý vraždy", reverzy Peavey FH-1 podle orig výkresů a z baltské překližky? Stačily by jen bedny bez povrchovky. Díky za info na mail.

sinclair19.dubna 2018, 11:14 hod#88648odkazcitovat

IvanD:
Ano, stavěl, ale nebyl to tak úplně typický projekt ani čistý monitor. Byly to trapézové bedny klasického formátu, spíš vyšší, než širší a s boky dvou úhlů pro občasné použití I jAKO MONITOR. Čistý vnitřní objem 55 litrů.
Mimořádně povedený reproduktor Fane Classic 10-200 v kombinaci s driverem B&C Speakers DE10 na zvukovodu A9060. Je pravděpodobné, že měření téhle kombinace a zapojení výhybky ještě někde v archivu PD bude. Pokud ne tady, tak to mám uloženo já.
Schéma výhybky s hodnotami součástek je kreslené Hubertovou rukou "pod čarou". Stavěl jsem dva páry těchto soustav, dokud Fane Classic 10-200 byly v prodeji. V druhém páru jsem použil DE12 prostě proto, že aktuálně "desítky" nikde nebyly a nechtělo se mi čekat. Odchylka není proti DE10 vůbec slyšitelná ani při přímém srovnání s prvním párem.
Musím říct, že Fane Classic 10-200 byly mimořádně povedené.
Classic 12-200 a zvláště pak 12-300 jsou naopak už zas mimořádně nepovedené. Nebo spíše by se dalo napsat, že velikost systému zašla za hranu možností pohonu.
Právě typ Cla 10-200 je tou hranicí pohonu, v daném objemu je možné je zatěžovat plným příkonem, který ještě s rozumnou ůčinností vyzáří, už od cca 70Hz. Je to dáno jakousi, poměrně vysokou mírou "univerzálnosti" daného typu, která se u jiných už neopakovala.
Právě jeden pár pracuje v dosti velké zkušebně poprockové formace a velmi se osvědčuje. Zesilovač k nim je starý dobrý Zeck PT5.
Nebyly to tenkrát ani nijak levné 10", spíš patřily k těm dražším. Je škoda, že reproduktory podobného charakteru už není možno koupit, ani je ničím konkrétním nahradit. Několik dalších aplikací s nimi jsem mohl udělat, ale bohužel už je nikdo neměl a to ani rozumně použité. Škoda.
Ještě dokonce i občas dostupná Classic 8-75 byla také výborná.
Reproduktory od 18 Sound jsou ale takové individuality, co typ, to originál a dost od zdi ke zdi. Já s nimi až na jedny 18" subwoofery nikdy nic nedělal, nebyl žádný zvláštní důvod používat právě a jen 18S.

Tomáš PRODANCE13.dubna 2018, 17:08 hod#88647odkazcitovat

Reaguje na #88646:

Ano, 20. května v letním kině Houštka. Usilovně pracujeme na pozvánce, v průběhu přštího týdne bude možné se přihlásit, zatím máme nahozenou pouze událost na Facebooku.

https://www.facebook.com/events/2111259802222649/

Ementál12.dubna 2018, 07:39 hod#88646odkazcitovat

Zdravým aj sa bude chystat nejaké DEMO venku?? díky za odpoved

IvanD10.dubna 2018, 14:47 hod#88645odkazcitovat

Driver od 18sound vychází ze staré HD-120, ta se používala hlavně v bednách Yorkville nižších sérií. Určitě to chodí, ale o tlaku ve středech nemůže být řeči, to jsou marketingové kecy. Jde o dostupnost kitů - co si budem povídat.... a také výhybky od 18th vychází méně obvyklé. Tak si to postav a hotovo.......
Odposlechy s 10+1 stavěl tuším Sinclair na Hubertovo doporučení a byl spokojen. Asi by se to našlo i tady na fóru. Jinak desítky mají díky malé ploše rapidní úbytek účinnosti a celkové energie zpěvu, základní kmitočty na 120Hz moc nezahrajou.
Do zkušebny je potřeba postavit kvalitní řetězec a začít mikrofonama - tvrdit, že stačí PG58 je cesta do pekel. Mě se třeba osvědčily Bety58, s nima zpěv přeleze přes kytary, ale jak u koho. Tohle jsou věci, které si musí každý projít sám..... tak hodně zdaru. Iv

Nook9.dubna 2018, 21:47 hod#88644odkazcitovat

No, ono je to fakt hlavně do té zkušebny; taky nevím, nakolik je potřeba 10"+1" dělit níž, než na 2kHz. Obzvlášť pokud je ten desetipalec tak rovný a jede tak vysoko, jako podle měření ten 10CL51. Cena...měl jsem představu, že cena výškové sekce bude tak nějak korespondovat s cenou toho 10"... a ta DE250 je už samozřejmě trochu jinde. Ještě třeba DE10 na ME10 nebo tak něco. Fakt nikdo ten 18Sound XD-125 nezkoušel/neslyšel? ;-) Od prodejce citovaná "Zmes driverového a tweeterového zvuku (...) táto kombinácia zatlačí aj na stredoch" mi moc nedala :-)
Díky

x.9.dubna 2018, 17:06 hod#88643odkazcitovat

Nook: Nevím jestli není nějaký pevná rozpočet na boxy,ale pokud to má hrát někde za peníze a nebo pro víc lidí , než je počet muzikantů v kapele, tak bych nešetřil a osadil box dospělejším jednopalcem. DE250 na HF100 nebo podobném zvukovodu hraje pěkně a hlavně něco vydrží. Taktéž CD130 se bude muset dělit určitě nad 2kHz, což moc reprodukci středů nepřidá na srozumitelnosti.

Nook9.dubna 2018, 16:39 hod#88642odkazcitovat

OK, díky. Výhybku poladím, tedy nechám doladit u jednoho kolegy. Mě teda (minimálně esteticky:-) ) nejvíc láká ta XD-125, na basu jsem celkem s úspěchem použil i tu DE7+ME7, ale aparát na zpěv bude zjevně trochu jiná liga :-D

IvanD8.dubna 2018, 12:45 hod#88641odkazcitovat

Nook
Driver CD130 hraje dobře, měl by ti vyhovět. Někdo ti ale musí odladit výhybku.