Fórum

Odpovídáte na příspěvek

16.10.2022 14:25
#89260 detail odpovědět

Zdravím, potřeboval bych radu.

Do ložnice o rozměru 4,6m/3,6m/2,6m budu dávat SDK podhled. Postel je u stěny, takže zadní repro je ze stran.
Stávající strop je z SDK, který je přišroubovaný k dřevěnému podhledu. (už asi 20let) Strop snížím i s SDK deskou o cca. 8-10cm. Bohužel díky už teď nižšímu stropu nemůžu snižovat o moc. Snižuji kvůli odhlučnění od sousedů. Vím není dokonalé, ale alespoň trochu to pomáhá (vyzkoušeno v jiném pokoji. Chci dát do podhledu zadní repro (sloupky překáží a není místo) a samozřejmě atmos. Případně připravit kabeláž na další pár atmos s tím, že by se časem změnil AVR.
Mám teď 5.1.2 reproduktory. Přesněji 5.0.2 protože se mi podařilo odpálit subwofer statickou elektřinou z trička když jsem byl moc blízko přu sundavání.
Díváme se převážně na filmy v max kvalitě, občas pustím hudbu z pc, ale ne nic extra kvalitního. Jde mi tedy o kvalitu zvuku ve filmech
Sestava:
AVR Denon S690H
Vepředu Dynavoice S4
Center Magic S4
Vzadu Sloupové Dynavoice Magic F6
Sub byl Subwoofer Mordaunt Short (možná nechám opravit, pokud se vyplatí)
Atmos mám Magnat Signature Atmos ATM 202 (momentálně vepředu odrazem od stropu)

Teď Dotazy:

Které repro vybrat, aby hráli stejně, nebo lépe než ty co mám a nestály deset tisíc za ks.? Teď jsem se zvukem spokojený.
Nenaruší výřez do SDK odhlučnění? Použita vata piano akustik 6cm.
Jaký prostor je potřeba aby zvuk ze stropních repro nebyl nějak utlumen/zkreslen?
Když by byl prostor nevyhovující kvůli malému snížení stropu, pomůže vyříznout stávající SDK třeba 50cm kruh, abych získal další prostor, vyplnil to akustickou vatou kvůli odhlučnění a dostal pro repro hloubku třeba 12cm?
Bude vadit, když bude zadní repro místo na zemi v podhledu? Nebude to blbost?
Když by byla blbost dávat repro do podhledu, můžu zkosit rohy u stropu a udělat tam SDK desku do rohů natočenou k posteli a tam usadit vestavný repro. Je potřeba nějaký prostor pro zvuk, nebo postačí, když se tam prostě v klidu vyjde?
Děkuji strašně za rady

Napsáno zbývá znaků