zbynek: S USB RS232 prevodnikama byva obcas potiz. Pokud neni chyba v kabelu, tak bych zkusil pripojit se z PC ktere ma HW seriovy port. Jinak misto USB doporucuju PCMCIA nebo EXPRESS CARD. Zatim mi fungoval vsude a to se pripojiju na vsechno mozny.