Už vidím nějakého truhláře, jak od oka "bastlí" třeba ten fázový korektor anebo dělá certifikované závěsné body. Ne že by to čistě teoreticky nešlo, ale to by musel být sakra šikovný a výroba pár kousků se pak neúnosně prodraží.
Nechápu o jakou teorii má jít, já jsem žádnou nevyslovoval, jenom konstatování, že ta věc na obrázku má asi tak daleko k 7001MH jako 12V trabant ke skutečnému autu. Vnější podobnost (dva reproduktory na hornách/ čtyři kola a volant) je jenom zavádějící podružnost.
Na ceně nejde žádnou myšlenku stavět, je to technické zařízení a především musí správně fungovat. Nízká výrobní cena při zachování výborné funkce je nesmírně náročný cíl a zcela mimo možnosti jakéhokoli amatéra (mají s tím problém profíci).
Reproduktory a 1,4" horna by se vešly asi do 13÷15 tisíc/bednu, v tom problém není. Bohužel je všude jinde a braní stavby takové bedny na lehkou váhu (kámoš to stluče) ho jenom prohlubuje.