Fórum

07.06.2008 20:36
#37681 detail odpovědět

S2 od Nexa jsemzatím neměl příležitost rozebrat,ale myslím,že se s vysokou pravděpodobností jedná o tříkomorovy bandpass.Někdo mu říká i paralelní .Akusticky je to myslím 8mého řádu. V praxi to funguje tak,že rezonátory krajních komor jsou laděné níže než rezonátor střední komory,která je společná pro oba reproduktory. Takovýto reprobox se vyznačuje značnou citlivostí a pokud je dobře odladěný,dokáže zahrát opravdu hodně.Omezení je v šířce přenášeného pásma. Hmotnost 85kg spíše napovídá ,že použili neodym u reproduktorů.
U basových beden snad nejvíce dozadu hrají takové ty jednoreproduktorové kostky s poměrně malou hloubkou. Reálně se s tím nedá nic dělat (pokud tedy nehraje sám skelet).Asi nejlépe se v tomto směru chová trapézový tvar s hloubkou 1,5 násobek průměru reproduktoru, je to jen taková pomůcka.To jen tak na okraj,protože navrhnout dobrou basovou bednu není jednoduché.
Kardioidní subbasy vždy vyžadují dva kanály zesilovače,přičemž se využívá vzájemného časového zpoždění a posunu fáze u reproduktorů navzájem proti sobě.Nebo také reproduktor(y), hrající část basového spektra v protifázy dozadu s příslušným časovým zpožděním.Jsou tedy osazené vzadu (myslím Meyersound)..Celý efekt je tím větší,čím je větší vyzařující plocha.