Fórum

25.07.2003 12:38
#102 detail odpovědět

fesťaky...... Na diskuzích se často píše o festivalech.... Nemám čas všechno vidět a slyšet, tak budu velmi rád, když nám zde napíšete svoje názory a popř. i popis aparátu. Trocha historie..V r. 2002 jsem tech. produkoval fesťák SUMMER of LOVE v Pardubicích. Návštěva cca 8 000 lidí, vše ovlivněno povodní. Bylo to po tzv. průseru na Cream... Použil jsem totožný aparát EAW který vlastní a provozuje fy AUDIOBLUE Tomáš Barták. Zvuk byl VELMI kvalitní a dostatečně silný a měl rezervu. Hrálo se dost do dálky, pult cca 60m, lidi tak do 120-130m. Při vystoupení hvězdy kapely GREEN VELVET jel na 100%, jinak při DJs opravdu VELKÁ rezerva. Zvukař byl dost vyděšenej po Cream.. a celou noc to hlídal a ptal se,jestli funguje dle očekávání.. Jinak o loňském Cream.. se napsalo už dost. Na místě to vypadalo tak, že při generálce anglická produkce chrochtala blahem a všechny palce mířili vzhůru. Pal příšlo do kotle 15 000 lidí a opravdu HODNĚ zmizelo, myslím tím akustického tlaku a nadšení. Já tam byl do cca 23 50, potom jsem si ukopnul palec o neoznačený stanový kolík a zkrvavený jsem opustil areal. Snad ještě víc se radoval řidič cisterny, který si o podobný kolík rozpáral tuplák. ....Ztráta akcí typu Cream pro značku EAW mě vždy mrzí. Dnes je však obrovský tlak ze všech stran..pořadatel nechce riskovat a tlačí na cenu..často se tam motá banda různých poradců a chytráků kteří mají důvěru sponzora... prostě, majitelé aparátů se dostali do kolotoče a boje o peníze a velmi často jim na jejich práci nezbyde dostatek času. Cream.. je zajímavý projekt, který v CZ realizuje člověk, se kterým mám bohaté zkušenosti. Osobně obdivuji osobní statečnost některých lidí, že do takové akce jdou. Letos tam bude s aparátem na main stage Laco Demčák z Bratislavy. Spolupracuje s rakušákama a má i svoje věci. V posledních cca 2 měsících u nás kupoval asi 50kW zesilovačů QSC řady PL a PL2. Vše řídí XTA DP 226. Je to bezesporu nejsilnější parta na Slovensku. Uvidíme co v Roudnici předvedou. ...festivalový kalendář se opravdu nadupaný. Spousta jich byla letos poprvé a naposledy. Je faktem, že se ve spojitosti s fesťáky píše většinou o super hvězdách nebo o finančních problémech pořadatele. Letos hlavně GO planet a Lighthouse. VELMI řídce se člověk něco dozví o tom, jak fungovala technika. A když už, tak od pisálka, kterýmu někdo hodil tabletu do piva.... Vyjímka je např.poslední číslo X MAG, je tam článek o vystoupení MOLOKO. Docela dobrý.... Závěrem.. Budu zde psát svoje postřehy z akcí. Někdo si může myslet, že jsou to pomluvy nebo reklama jsem přece prodejce určité značky. Jsem si toho vědom, ale snad podané informace budou budou pro vás zajímavé. Jedu se v SO podívat do Kopidlana, doufám, že tam potkám spoustu spokojených zákazníků.......... Pište...pište svoje postřehy a názory na zvuk na akci , kterou jste navštívili. Po CZECHTEKU si můžete dát STONES........