Forum

Vyhledávání

1 < 4444 > 4445
25.06.2003 08:36
#37 detail odpovědět

Dík za vysvětlení, všiml jsem si, že to trochu to odpovídá SPL (plus, minus 80%). Údaj v % může být třeba i zkreslení nebo poměr objemu membránového prostoru k doporučenému objemu bedny, mohou mne napadnout i další blbosti. Teď mám jasno.

25.06.2003 01:42
#36 detail odpovědět

Aby to nebylo furt jenom vo tom jednom,tak se teď hrabu v dalším zesilovači dálněvýchodní provenience,mohutně inspirovaném klasickým zapojením QSC. EUROPOWER(chacha chá) 1500 firmy Behringer má alespoň originální Neutriky,svoje Noname sourozence dost převyšuje i celkovým zpracováním,například ventilátor,trafo,upevnění výkonových tranzistorů,popisy,jistič atd.jsou o dost bližší kvalitě originálu.Docela překvapivě má trochu vyšší napajecí napětí a tím i výkon,než RMX1450,zřejmě se to dalo risknout bez vážnějších následků.V moc hezkém kontrastu s tuzemským distributorem zesilovačů PS... se Uli Behringer naprosto v přiloženém návodu neohání tím,že jde vlastně o QSC,jenom s nižší cenou,ale naopak vzletně hovoří o té strašné dřině,to všechno zkonstruovat a jak to ale stálo za to... Buď si myslí,že tomu jeho zákazníci uvěří nebo prostě nechce riskovat žalobu o nějaký ten milionek €.Docela se těším na silnější model,co kdyby z něj taky vyrazili ještě víc W ?!?

25.06.2003 00:22
#35 detail odpovědět

Betu můžeš dát Zoltánovi nebo Milanovi nebo Veronice nebo komukoli jinému,kromě dalších zákazníků a náhodných kolemjdoucích a lidí,co se jenom přišli ochladit u klimatizace,s tím,že je to pro mne.Nekupuj zatím žádný driver,rozhodneš se až na základě měření.Postupovat jinak je nesmysl a poslouchat rady lidí,kteří ta měření také nemají,nejspíš ještě větší.Dělicí kmitočty musí vycházet(mimo jiného) z možností jednotlivých měničů,takže 800Hz je v podstatě nemožných už z hlediska vlastností velmi malého zvukovodu a také vlastní rezonance membrán naprosté většiny 1" driverů.Použitelný kompromis MUSÍ vycházet z dobré znalosti všech složek,jinak to není kompromis,ale hádání z ruky,kterou jsem ani neviděl... Koaxiální reproduktor má jenom jednu jedinou potenciální výhodu a sice symetrickou směrovou charakteristiku.Pokud by ale měla být ve všech směrech stejně blbá,tak to za výhodu asi ani nelze považovat,proto měření směrovek při ladění výhybky a vybírání driveru považuji za nezbytné.Jo a přines to v té kombinaci,kterou teď posloucháš,bude vidět,na co sis zvykl a co se změní.

25.06.2003 00:03
#34 detail odpovědět

To je účinnost při vyzařování do poloprostoru,bývá tam někdy řecké písmenko,někdy údaj"ref.efficiency",také "half space eff." atd,pokud se u něčeho vyskytují procenta,není asi možné se zmýlit.Některé prameny,(např. MLSSA) udávají tzv. SPLref v dB/W,to se dá vzájemně přepočítat.

24.06.2003 21:01
#33 detail odpovědět

Pro Huberta: A co kdybych Ti jednu tu Betu prinesl v krabici do prodejny? Mel bys cas se na to mrknout? Vlastne by se snad ani merit nemusela. Dostal jsem doporuceno delit ji na 800Hz 12dB/okt, nebo tak, aby na 2kHz byla alespon -24dB. S tim zvukovodem v Bete taky asi moc neudelam...vlastne bych se u ty Bety mohl ridit "sensitivity guide"...to je pry docela presne...no a dva dobry drivery se neztrati. A jelikoz je tam ten zavit, tak se nabizi D205Ti nebo D210Ti...mel bys nejaky vyzkouseny crossover s delenim okolo 1kHz? Nejradsi takovy, na ktery bych koupil u vas rovnou soucastky, kdyz budu kupovat ty drivery. A aby byl treba i s kompenzaci nejvyssich kmitoctu...zkratka napasovany na ten urcity driver...Zjistil jsem, ze mi v pohode staci, kdyz repraky hrajou rovne do 16kHz, vys uz moc neslysim...

24.06.2003 15:19
#32 detail odpovědět

Mám (mimo spousty dalších i tuto) mezeru ve vzdělání: V popiskách repro nejen na ceníku Prodance je hodnota označená No %. Co to je?

24.06.2003 12:52
#31 detail odpovědět

Ne,tyhle koaxy zatím ani nezvažuji objednávat,máme spoustu jiných a další mezeru v trhu nevidím.Podobná situace je v řadě Pro,kde v podstatě nelze nalézt u Eminence nic,co by už nemělo ve stávajícím sortimentu přetěžkou konkurenci.Ale nikdy neříkám nikdy,bude-li poptávka,proč ne...

24.06.2003 10:14
#30 detail odpovědět

Zdravim. Je videt, ze inspirace jinymi diskuznimi fory prospela:) Super!

Pro Huberta: Tak nejak jsem pochytil, ze jste se dali i na Eminence. Mate taky Bety12CX? Jestli si pamatujes, mluvili jsme o jejich zmereni...abys mi poradil co za driver a crossover do nich dat. Pro me by bylo mnohem jednodussi (a pro Tebe urcite taky), kdybych nemusel tu bednu nikam tahat. S vlivem difrakce atd. v podstate nic neudelam, na basech se mi ta bedna libi. Asi to bude chtit delit dost nizko, na ose se mi vubec nelibi zvuk. Kousek mimo osu je ale kouzelnej...v porovnani s tim, co jsem mel doma doted...a to tam neni jeste ten spravnej driver:)

24.06.2003 01:08
#29 detail odpovědět

Posílám mailem nějaké měření DAS a BC pro porovnání středobasových 12".Rozhodující asi bude potřebný příkon,nebude-li přes 300W,dopadne pravděpodobně lépe 3" s vyšší citlivostí.Osobně nemám rád vinutí plochým vodičem,zvlášť ne hliníkovým tam,kde by se stejného výsledku dalo dosáhnout silnějším magnetem.Oboustraná cívka na kompozitu vinutá klasickým kulatým Cu drátem,tak,jak to BC dělá dlouhá léta,vydrží strašně moc,což se o spoustě jednostraných vinutí páskovým vodičem říct nedá... Měření 3300Ti máme,neobstojí proti BC hlavně vyrovnaností průběhu,jinak je to docela pokrok proti starším Seleniím.

23.06.2003 15:23
#28 detail odpovědět

..ale halooooo.. dobryyy den.. zdravim huberta, radka a samozrejme aj pana riaditela :-)
Tak konecne poludstena konferencia na PD :-)
..idem hned nieco popisat kym to tu zavalia previnovaci starych tesiel a ich parovaci s "drajvrami" tonsil :-)))

2 hudebrt: ako by si ohladom zatazitelnosti, kompresie, zivotnosti/zvuku.. etc etc.. videl porovnanie 4"cievky na "sklenenych vlaknach" (konkretne GFRP od Das) a 3" na kompozite (kompozit, ktory robi 18sound-ziadne blizsie info nemam :-(). POZOR: nejedna sa o bas ale o 12" pre stredobasovu aplikaciu, ktory nebude hrat pod cca 70-100Hz. (a z hora nad 2kHz). Je mi jasne ze 4" bude trebarz ohladom kompresie lepsia, ale otazka smeruje skor k tomu ci sa zvysena investicia do 12B/BN oplati. (18S-6500Sk, 12B-7500Sk), (Xmax rovnaka/citlivost u 3" o cca 1dB vysia zatazit: 350 vs. 500W) ..a ci 4" nebude pre takuto aplikaciu zbytocne "tazkopadna" (Mms: 65 vs 42gr. - v prospech 3"). Moze 12B/BN hrat do cca 2kHz??? ..mate so spominanimi Das-mi vo firme nejake skusenosti, pripadne vlastne merania???

2Radek: Mame nejake ine merania 3300vky od selenia okrem firemnych??? :-O posli ak mas pls.

2riaditel: Kedy budu merania RCFprecision na nete??? :-))) ..inak s cenami ste sa vyznamenali.. slovensky dovozca RCFprecision (ktory mimochodom prve dva tyzdne ani nevedel, ze to dovaza) ma ceny po prepocitani podla kurzu asi o 30%vyzsie :-(((

23.06.2003 10:47
#27 detail odpovědět

2 Prodance: kdy budou měření a ceny Eminencí na NETu ????

23.06.2003 10:04
#26 detail odpovědět

To prodance: Budou Eminence v on-line ceníku k objednání?

hruza
21.06.2003 16:49
#25 detail odpovědět

Rád bych se všem omluvil za stav bazaru. Máme zde několik vykoupených instalací a nyní to přebírám a budu přesně popisovat. Namátkou zde bude několik starších zesíků CROWN a světla LAMPO a GRIVEN. Pokud Vás něco ze současného seznamu zaujme, volejte, mailujte.

20.06.2003 11:44
#24 detail odpovědět

Nevím jak ostatní,ale naši zákazníci ,zdá se,mají teď zvukařské žně,nikdo neví,kam dřív skočit...:-)) Já mám zase docela dost práce s měřením nových přírůstků do sortimentu,už dlouho to nebylo tolik věcí najednou.Eminence už se prodávají,je jich jenom asi jedna tuna,takže kdo je šetrný a nechce dávat za reprák víc,než je bezpodmínečně nutné,ať si raději pospíší...

20.06.2003 07:34
#23 detail odpovědět

2 all: tady to nějak umřelo ...:(

18.06.2003 11:33
#22 detail odpovědět

xxx

18.06.2003 08:43
#21 detail odpovědět

2 Hruza: tak to mě se zase charakteristickej zvuk ARM, kde perou 2kila, strašně líbí .... :))

17.06.2003 14:46
#20 detail odpovědět

EAW KF 730 v akci!! První testování kompletní sestavy beden proběhlo nedaleko bývalého vojenského pásma u Milovic. Rusáci odešli a proto je možno v těchto končinách dělat neomezený kravál.
...no kez by...

hruza
17.06.2003 13:50
#19 detail odpovědět

to Radek
Z B+C se do monitorů nejčastěji prodává HPL, prostě se zvukařům nechce tahat těžký věci.
ARM jsou zajímavý repráky, hrajou nejvíc přesně tam, kde to zvukaře tahá za uši.

17.06.2003 11:13
#18 detail odpovědět

2 Hruza: D210 je fakt dobrý počin ... s Hubertem jsem v čilém kontaktu ... nemám nic ani proti DASu P-12, ale potřebuju to jako středobasovou bednu a "honím" každej dB ... Nedám na 12" v satelitech dopustit, ale potřebuju k tomu něco účinnějšího ... asi to nakonec bude zase nějaký B&C ...:o),
jinak si ale dovolím tvrdit, že minimálně s DE200 se dá srovnat.... DE25 má lepší průběh, ale to není titan :o)

1 < 4444 > 4445