zpět zpět

Fórum - příspěvek #89066

Tyl5.února 2021, 05:22 hod#89066odkazcitovat

Aktiv, nebo pasiv?
Dovolím si tvrdit toto:
Pokud se používají Suby pro jednu kapelu, která si zvuk hlídá a má ho neustále vyladěný tak, jak je to nejlépe možné, vyplatí se více aktiv.
Pokud se se suby zvučí všechno, od dechovek přes folklór, až po techno, el muziku atp, je lepší pasiv. Za mne jen s repro 21". Zvuk je jiný než u 18", ale hodně záleží na velikosti bedny, provedení, vyztužení a také na rozehranosti repro 21"!!!
((Nedají se tady rozebírat všechny parametry, které se vždy v závislosti na něčem dost podstatně změní, atd. ))
Proč 21"? Protože průměr kmitačky může být 6"!! No a to je dost velká jistota, že suby jen tak neodejdou. U 18" taková jistota není. Už jsem napsal, že kmitka navinutá u 21" průměrem 0,6mm toho vydrží opravdu hodně. No a to se vyplatí, když nevíte co vás na akcích čeká. Jak moc budete muset suby "osolit", jak dlouho atd.
Ještě si dovolím tvrdit, že výrobci se jistí u aktivů tím, že je nastavují z mnoha důvodů tak, aby omezili výkon pomocí elektroniky někde na 60-70% max. No a tak je u všech těchto aktivů vidět, jak se brzy rozblikají kontrolky Clip.
Proto dávám pryč i své RCF TTS 56a. Za ty peníze určitě solidní zvuk, ale ty rudě blikající kontrolky Clip, nic moc. Až se z toho hlava točí.
No a ta cena?Určitě už je v této době neprodám, ale snad vyměním za něco, v této době využitelnějšiho. Napadá mě za nějaký výrobník el energie, až se ztratí napětí v síti. To budou pak jiné basy.
No nic. Nepropadejme panice a bádejme. Když už jsme se s tímto darem všichni narodili, tak nás to jen tak bavit nepřestane. I kdybych měl doolupovat, když je tolik času, tolik odolný, strukturovaný lak na bednách a olepit je ne izolepou, ale kvalitním kobercovým potahem jako za starých časů. U nás na klubu Mír je odstavené velké okobercované PA, které tam po listopadu dodával tuším Edvard? Koberce jsou střiknuté lakem a po tolika letech téměř jako nové. Vždy ,když jsem byl zpocený, chodil jsem si tajně o ně škrábat záda. Takže sem tam Flek.
Hola Tyl


žádné reakce