Fórum

Míra
09.01.2021 23:40
#89053 detail odpovědět

Ahoj všichni, potřeboval bych prosím poradit s mikrofonem. Budu potřebovat zapojit kondenzátorový nástrojový mikrofon AKG C 516 ML do mixu Behringer XENYX X 1222 USB vybavený phantomovým napájením (+48V). V mixu mám už zapojené 2x klávesy (kanály 5/6 a 9/10) a dynamický mikrofon Shure SM58 LCE na zpěv (kanál 1).
Dotaz č.1: Budu potřebovat ještě nějaký odaptér z mini XLR na XLR, nebo je součástí balení (fyzicky mikrofon doma ještě nemám a na netu se info dost rozchází)?
Dotaz č.2: Do jakého kanálu mohu zapojit kondenzátorový AKG a následně zapnout phantomové napájení, aniž bych nějak "ublížil" klávesám, nebo dynamickému Shure a mohl tak používat všechno najednou?
Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale s kondenzátorovým mikrofonem je tohle moje úplně první zkušenost, nikdy jsem se s ničím takovým nepotkal a nerad bych udělal víc škody, než užitku. Díky moc za radu

MirekK
12.01.2021 13:11
#89055 detail odpovědět

Ad č.1: k mikrofonu C516 ML je NUTNÝ adaptér. Např. AKG MPA VL Male - https://www.thomann.de/cz/akg_mpa_vl_male.htm
V adaptéru je zesilovač pro tento typ mikrofonu.
Asi by bylo možno použít adaptér i od jiného mikrofonu, ale tam je nutná znalost zapojení, případně výroba nějaké přechodky.

Ad č.2: Phantom se u pultů této kategorie zapíná do všech mikrofonních vstupů (konektory XLR) současně - tj vstupy 1-"8".
Oba mikrofony můžeš připojit do kteréhokoli vstupu. U obou je nutné použít standardní mikrofonní kabely XLR-XLR (propojené 1-1, 2-2, 3-3).