zpět zpět

Fórum - příspěvek #89021

Tyl14.listopadu 2020, 02:29 hod#89021odkazcitovat

Zkušenost č.2.
Vážení je to již několik let, ale na takový průšvih se jen tak nezapomíná.
Když si vzpomenu, kolik kšeftů díky tomuto občasnému rezonování nám odpadlo, tak mě to hodně štve.
Dejte si tedy velký pozor na toto:

1-rozdíly ve výrobě značkových reproduktorů:
-některé středové repro např.6" mají místo "leonského přediva" na přívodech ke kmitačkám tenké pásky plíšků ze speciální slitiny, která má požadovanou odolnost proti utřepání.(?)
Tyto pásky jsou na obou koncích, jak u membrány tak u svorek zakápnuty lepícím tmelem, ale někde je množství tohoto tmelu jiné. :o
Díky tomu se tyto pásky brzy na zakápnutých koncích nějak částečně uvolní a délka tohoto přívodního pásku se změní. Většinou se tento pásek o malinko prodlouží. No a to stačí k tomu, aby se při určitých frekvencích některý z přívodů dotýkal membrány. :mrgreen:
Bylo velmi obtížné tyto frekvence opakovaně vyvolávat a tak se stalo, že jsme tomuto krátkodobému zadrnčení nevěnovali při běžných akcích dostatečnou pozornost.
Po nějakém čase se toto drnčení projevilo v plné síle, když se zvučily akce na kterých se vícehlasně zpívalo. Na těchto akcích zrovna hodně záleželo a jak už to bývá, bylo vymalováno.
Bylo to na Filmovce v pátek a pak hned v sobotu.
V pátek Markéta Irglová, tam se při tichých pasážích a silnějším dvojhlase již občas nějaké slabší drnčení projevilo, ale povšimnuli si toho jen někteří dobří posluchači. Bylo jich jen pár, ale již to smrdělo průšvihem.
V sobotu na náměstí to již bylo jiné kafé, když se do PA dostaly trojhlasy, které pocházely od skupiny Beatles revival. To už jsme byli zpocení hrůzou a prosili jsme boha, aby už byl konec. Nikoho z nás do té doby nenapadlo, že když bylo na běžných kšeftech kde zpíval většínou jeden zpěvák a to ještě všelijak,vše v normě, že se toto drnčení projeví v takové síle, až na vícehlasně zpívajících kapelách. Že je takových vícehlasně zpívajících kapel jako šafránu, to všichni víme. Dokončení příště.
Tyl


žádné reakce