Fórum

09.11.2020 11:32
#89017 detail odpovědět

I na mne zřejmě sedá ponorková nemoc, zmírním rétoriku.
Je otázkou, jaká bude budoucnost, nevím, nevypadá to s muzicírováním především vinou covidu dobře. Vypadá to špatně i pro všechny zmiňované (kritizované) firmy. Obávám se, že obvyklí zákazníci v Česku budou, nebo spíše již jsou, bez peněz a nenakupují zboží, a to ani v Číně. I při stávajících maržích si firmy nevydělají na své náklady. Zásadní snižování marží jim teď podle mne těžko pomůže. Proto tu výzvu nepovažuji za potřebnou. Takový Aliexpres stejně nemají šanci srovnat, natož trumfnout cenou ani náhodou. Tak jako malý krám potravin řetězec supermarketů. Trh rozhodne, budou se v mezích možností přizpůsobovat. Nejspíš nemalá část firem zanikne, bohužel i se servisem, který zákazníci nyní dostávají navíc, což mne dost mrzí. Asi je to z mých odpovědí znát.
Asi bych měl ještě upřesnit své aktivity (disko už poslední desetiletí působí v okolí jen ve stálých klubech - tam občas pomáhám radou), lepší by asi bylo napsat, že dělám převážně reprodukovanou muziku (svatby apod.), do toho často ještě všeobecné nazvučení společenských akcí (což se týkalo i zmíněné benefice) a jen v případě nutné potřeby řeším v omezeném rozsahu své výbavy live.