zpět zpět

Fórum - příspěvek #89010

Greeny PRODANCE2.listopadu 2020, 09:36 hod#89010odkazcitovat

Já se obávám, že se tu zase plete několik věcí dohromady. My přece žádné síťky na SM58 ani zvukovody HFxx z Číny nevozíme!!
Příslušné díly si nechávají vyrábět mateřské firmy Shure a RCF a nám je prodávají již se svojí výraznou marží (která zahrnuje i vývoj, nad kterým se třeba u síťky můžete pousmát, ale spíše bych to vztáhnul na celý ten mikrofon, stejně tak zvukovod dá nějakou práci navrhnout a dotáhnout). Naše marže je v tomto případě skutečně nevelká a pokud chcete někoho proklínat, jde to na vrub těch mateřských firem (a nezastírám, že ceny některých náhradních dílů mi taky přijdou vysoké, ovšem je třeba zase brát v potaz, že seriózní výrobce je drží trvale skladem, a například dalších 5 a více let po ukončení výroby, a to také něco stojí...)
Navíc to že něco koupíte v Číně, opravdu neznamená, že to je "ta samá fabrika" - továren na zvukovody jsou v Číně minimálně desítky a vesele kopírují vše úspěšné - ovšem kvalita materiálu může být proti originálu významně jiná - křehké plasty atd. - a součástí marže výrobce je i kontrola kvality. Nicméně nepopírám, že jistě lze koupit mechanický díl v Číně výhodně.
ad Megaton zvukovody: jejich výroba již byla před lety ukončena, doprodáváme zbytky. A ano: maloseriové lití v Čechách naprosto nemůže konkurovat velkoseriové výrobě v Číně (a to především kvalitou provedení). A samozřejmě už vůbec cenou suroviny - tady se nedrancuje surovinové bohatství takovým způsobem..


žádné reakce