Fórum

24.08.2020 22:00
#88976 detail odpovědět

Greeny: Ano, Behringer udává výkony zhruba dvojnásobné proti konkurenci, a různě nepřímo lživě. Pořád ale platí, že jde o kompaktní levnou bedýnku, a těch decibelů tam nenapsali zas tak moc docela správně. Pokud se to někomu zdá málo, tak ne, je to možná pořád trošku moc. A to bylo jádro mé odpovědi. Těch 200W je tam z mnoha (zištných) důvodů napsáno při 1/8 výkonu, což není zas tak moc vedle. Ten zesilovač tak slabý nebude. Nerad bych tu házel čísly, ale 1200W peak bych uvěřil. Zas takoví blbci v Uli/Turbosoundu nejsou, aby tam dali 200W zesilovač na reproduktor s 4“ cívkou. To by ošklivě okrádali sami sebe. Mimojiné tu bedýnku jsem slyšel při přímém porovnání několika dospělých basovek, a žádnou hanbu neztropila. To by byl snad první výrobce shitu na světě, který by do bedny dal reproduktor s 4“ cívkou. U RCF jsme za tu cenu na 15“ s 3“ cívkou. Neříkám, že je lepší nebo horší, ale obávám se, že s takovým osazením nejspíš nikam daleko neuteče. Aneb argumentace proč to nekoupit bude muset být silnější. Ne pro mě, mě je to jedno, žádná zaplatitelná aktivka mi nedá tak velkou energetickou hustotu, jakou si člověk může dopřát při výrobě vlastního řešení. Anekdotální info: Nedávno Bennett Prescott z B&C začal streamovat informativní videa, a v jednom se zmínil, že B&C speakers 18TBX100 zvládne protopit cca maximálně 230W činného výkonu. A tedy zesilovač nemusí být bůhví jak robustní.