Vyhledávání

Jan13.dubna 2021, 20:11 hod#89102odkazcitovat

Sommer něco málo má, ale ceny jsou spíš vyšší, v porovnání s ostatníma.
Klotz je banda předražených neřádů, chtít 600 € za 100 m CAT 5E šňůry. Takový bomby za to nechce snad ani Belden. A to sem koukal na ten levnější z těch 5E kabelů. Ten druhej byl myslim dokonce 800 € / 100 m. Jdu blejt.
Od toho Sommeru třeba ten 580-0401 (Cat.6a SC-MERCATOR CAT.6a highflex) vypadá celkem hezky a hlavně to není zahradní hadice na zalejvání, průměr je 6.2 mm. Sice to není obyč CAT 5E jak sem chtěl, ale rovnou 6A, zatímco cena v porovnání s 5E kabelama od Klotzu, to je fakt za hubičku.

Návštěvník13.dubna 2021, 09:24 hod#89101odkazcitovat

Ještě mrkni na Klotz, Belden, Sommer a Solarix. Dělá to určitě ještě víc výrobců, ale běžně se nedodávají.
Já osobně mám nejraději Klotz a Belden.
Na větší akci někdy použiju běžnou novou laněnou Cat.6 nebo 7 v plastu..
V kabelovém přejezdu to je bez problému. Lze použít opakovaně podle stavu, nebo to vyhodím.

Jan13.dubna 2021, 01:00 hod#89100odkazcitovat

Ano ano, Van Damme Tourcat je to. Našel jsem ho taky, bohužel nenašel žádné distributory, natož někoho kdo to má skladem.
Pak sem eště našel Procab BCT50U, zkusil kontaktovat český zastoupení (asi musicsquare.cz) a ty taky neumí odpovědět ani nazdar.
Ještě že tu máme aspoň Prodance, jinak by v tý český pr...i nešlo koupit snad nic
Dostal jsem ještě doporučení na CAT5E kabely od výrobce CANFORD. Taky by to mělo bejt hezký ohebný a taky jen 6 mm jako mikrofonní kabel. Ale cenovo to z UK nevychází moc valně.
Poslední možnost prý snad jedině kabely od TTL-Network.de, víc sem toho nenašel. (Krom nějakých dost pěkně vypadajících kabelů z číny určených pro výtahy nebo kabelový řetězy ke strojům - ale tam ty ceny byly asi na úrovni toho Beldenu - fuj!)
Nevím, asi zkusím vyloudit nějaké vzorky od všeho a podám pak hlášení :)

Pepan11.dubna 2021, 12:00 hod#89099odkazcitovat

C701 na tom není s ohebností nijak slavně, ale to "panceřovaná" UTP-čka všeobecně. Nicméně slouží mi už léta... Jednou jsem u někoho viděl nějaký "superohebný" van-damme kabel (typ si nepamatuju, asi "tourcat") a hned jsem ho chtěl. Jenže tehdejší české zastoupení (Harmony music) nebylo schopné ani komunikovat, natož ho dodat...

Jan10.dubna 2021, 12:22 hod#89098odkazcitovat

Na ducking používáme celkem s úspěchem letitý Alesis 3630, který jde spřáhnout do stereo módu a sidechainem (nezapomenout dummy plug do druhého sidechain konektoru - specialita toho Alesisu, která mě dycky dostane!) ovládat útlum průchozího stereo signálu. Sidechain prostě vezmeš libovolným AUXem z mixu. Nic složitýho a vůbec bych se toho nebál.

Každopádně, měl bych jeden dotaz na ETH káble. Sháním nějaký obyč levný, ale dobře ohebný CAT 5E UTP kabel. Nejlevnější a nejdostupnější vskutku nacházím jen Tasker C701, ale přijde mi, že při tom množství stínění a tloušce 7mm to až tak ohebné nebude. Na těch pár krátkých běhů co potřebuju, je to stínění stejně asi zbytečné, snažil sem se najít jen obyč UTP, ale moc toho není a Belden (1305), ten neví, co by za to chtěl. Jak je na tom ten C701 s ohebností, případně neznáte nějaké další dostupné alternativy, co by nestály stovku metr?
Díky,
J.

Robert3.dubna 2021, 19:23 hod#89097odkazcitovat

Reaguje na #89093:

Níže mnou jmenované kompresory mají přepínač mono / stereo mód a při stereo módu se ovládají oba kanály kompresoru jedním sidechainem (doufám, že jsem název ovládacího vstupu nezkomolil). Pokud máš jiné zařízení, jsou obě tvé úvahy pravděpodobně správné a nezbývá, než je vyzkoušet v praxi.

Tyl29.března 2021, 04:58 hod#89096odkazcitovat

Leoš: Drátuju, letuju, mailuju, a dělám úklid ve skladech. No a pokoušíme se nastartovat výměnný obchod. Vyměnil jsem dva kusy DBX 260 za 21SW152. A další akce na výměnu mám rozjeté. Nepokouším se něco nabízet na prodej, protože je to podle mne bez šance. Ten kdo si myslí, že v tomto bezvládí něco prodá, tak ať to zkouší. Já to vidim jako ztrátu času.
Také se snažím ostříhat cca sto durancií na které jsem deset let nesáhnul. Už jsem sady pronajal, ale nedá mě to a vypomáhám, když jsem je dlouhodobě zanedbával. Polešovice a Mařatice.

Pojďme raději od toho chlastu k technice. Při úklidu jsem našel několik desítek GU50-do stovky moc nechybí. Jsou zahořené a vybírané. (Mikrotechna rok cca 1960-75). 1973-75 jsem je objevil i v Senici v lokátoru Snar. Snad se kromě Tebe najde ještě někdo, kdo ví o co jde. EL34 stála tenkrát 30,- , tak nebylo třeba se zdržovat s GU50, když k nim nebyly ani patice.
Právě jsem se začetl do stránek K15 a dalších a docela mě to láká. Nevím, ale to už by nebyl čas na spaní. Asi ještě počkám, až to naše slunce vyplivne to záření a potom bude času dost. Pokud to nějak přežijeme. On ten nejvyšší dobře ví co dělá. Potom se nám budou zkušenosti z flaškama hodit. No a další, EL51, 4654, EL84 a podobné, tak ty najdu také. Leo ještě se nejspíš i my stihneme více divit, když ty změny nabírají takovou rychlost. Ne jen v technice, Covidu, ale i v mezilidských vztazích atp. Vypadá to, že to ještě zdaleka není konec překvapení.
TylLeoš28.března 2021, 17:31 hod#89095odkazcitovat

Otas:
Slušný talkover musí mít tři ovládací prvky, jinak to stojí za prd a používání je potom spíš k zlosti. Práh signálu z mikrofonní cesty /aby to netlumilo hned po zapnutí spínače mikrofonu, kdy to bere okolní hluk/, pak úroveň útlumu signálu ostatních cest /někdy to nazývají "hloubkou útlumu" a samozřejmě čas návratu utlumeného signálu na původní úroveň. Pokud jeden z těchto základních parametrů je napevno, je to špatně a k zlosti.
Výborně to měl vyřešeno starý Citronic SM-650, kde byl k dispozici ještě kompresor v na mikrofonní cestě, ve výstupech pak "tajně" zespoda aretovatelný limiter, aby hostující DJ nemohl rezidentovi klubu zničit aparát :D
Popravdě ale - sebelepší talkover používalo hodně málo lidí.
Ať se daří, Otas a ať zůstaneš zdravý na mysli, nepostižen touhle hysterií.

Leoš28.března 2021, 17:17 hod#89094odkazcitovat

Ahoj Vlasťo,
co teď děláš, když není pro koho zvučit, dokonce ani pro demonstrující spolky? :D

jirka26.března 2021, 16:46 hod#89093odkazcitovat

Chlapy ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc k tomu duckingu. Pokud budu chtít pouštět stereo muziku přes kompresor ,můžu ten signál z mikrofonu pustit paralelně do obou vstupů ,nebo musím použít dva auxi zvlášť.