Vyhledávání

Pitrs1.listopadu 2020, 15:41 hod#89009odkazcitovat

Zdar chlapci. Vítkovi bych doporučil, aby přestal kapitalisticky žít a socialisticky pracovat. To je to, že v socialní evropě nelze donekonečna vykořisťovat levnou pracovní sílu (otázka je co je levná pracovní síla-například Čech v Mladé Boleslavi? - maká pro Němece za třetinový plat), dát jim technologii a stroje, nechat si to tam levně vyrobit a pak to za mnohonásobnou cenu prodal a smál se třeba Mexičanům, že jsou chudí. i když vyrábějí SM 58, která stojí v celém světě 99,- dolarů. tak proč to ten Američan nevyrábí v Amedrice? No protože by musel makat a jeho zisk by nebyl tak velký a on si nemohl válet koule na Floridě! A to všechno začíná a končí na přiměřenosti vynaložené práce a zisku. Největší zisk pak má obchodník, protože nic nevyrábí, jen v balících posouvá zboží o dům dál a dokonce, když mi příjde balíček z náhradním dílem třeba ucho na bednu JBL, tak se hoši ve skladu nenamáhají ani přelepit nebo strhnout nálepku, kde ne telefon, e-mail i www té fabriky. kerá to z té číny poslala. No když jsem si pak napsal přímo do té fabriky sám, že chci ucho i na druhou bednu, kde se mi ten plast zlomil, poslali mi 5 párů madel za cenu, která byla víc jak o polovinu nižsí, než 1ks koupený oficiální cestou u nás. A to se nebavím o dodací lhůtě a ceně za dopravu. Jsem rád, že žiju tady, né v Číně, ale v tom připadě, jak je možné, že tam to jde a tady né? Není to náhodou tím, že Evropský obchodník je nenažraný. Přece nemúžu prodávat náhradní síťku na SM 58 za cenu 1/5 celého mikrofonu, když mu ji ten Mexičan či Čiňan vyrobí a prodá téměř zdarma? Navíc svět díky globalizaci a internetu směřuje k tomu, že lidé drahé prostředníky potřebovat nebudou.... Je to kruté ale je to tak.

Otas1.listopadu 2020, 13:04 hod#89008odkazcitovat

Jen malé podotknutí k té Číně: Minimální mzda tam byla (2019) nařízena v ekvivalentu 2,7 USD na hodinu. Skutečnost - průměr - je samozřejmě významně vyšší. Zapomeňme na dvacku, nebo hrst rýže, to jsou klišé.
Investoři se stěhují do levnějších zemí.
Petr Vinš: Přesně toto jsem od těch levných kolíků čekal, obdobných příkladů jsem zachytil více.

Vitek31.října 2020, 20:06 hod#89007odkazcitovat

Pitrs: Kde to jsme? Nastesti v Evrope. Tak nesmysly s koliky pro LA uz Vam kolegove vyvratili. A jestli Vas mrzi, ze tu nemame takovy kapitalizmus, tak muzete kandidovat do politiky a zkusit prosadit: snizeni mzdy, zavedte praci pro deti, jednotne pro vsechny delniky 20,- / hod., vykaslat se na vsechny bezpecnostni predpisy, ekologii a pak budou stejne drahe koliky, jako v Cine. (Nebo se tam odstehujte)

Pitrs30.října 2020, 17:04 hod#89006odkazcitovat

Ahoj kluci, tak neřešme kolíky do LA, ale třeba obyčejné zvukovody do konvenčních reprosoustav. například RCF HF 64 u PRODANCE 2340,- včetně DPH. Tentýž zvukovod nabízí soudruh z číny na Aliku za 700,- /2 ks a velkoobchodně, když je budu prodávat přímo z fabriky, za 120,-/ks a v tom je veškerá doprava, clo a DPH. Tak kde to jsme? Když mi chce PRODANCE prodat levnější kopii třeba HF 100 odlitou z jejich piskové formy, tak chce po mě balík a abych si to dodělal doma. Dobrousil otřepy, navrtal díry, nastříkal barvou a ještě jim poděkoval. Hold Evropský super socializmus se s čínským kapitalizmem nedá srovnat.

Petr Vinš30.října 2020, 11:29 hod#89005odkazcitovat

Měl jsem doma na zkoušku čínské piny od 4 prodejců, přišlo mi že to mlátí jedna fabrika. Máme v práci střihoměr, tak jsem je zkoušel, není to úplné bláto, jsou o trochu lepší než 180 hřebík. Rozhodně to nesplňuje bezpečnostní faktor 10. při banánu o 8 ks (á 30kg). Když už tak v nouzi koupit pevnostní nerezový šroub, pokud jde zajistit matkou, nebo si je nechat vytočit s příslušného materiálu a osadit magnetem. Ale i tak v případě jakéhokoliv průseru , radši ani nemluvit. Zkoušku kulíků lze udělat i doma, stačí k tomu hydraulické štípačky, originál nepřeštípnou.

Greeny PRODANCE30.října 2020, 09:34 hod#89004odkazcitovat

Ach jo, to jsou zase dojmy...
Zůstanu u těch line array pinů: Víte, oni ty malinké piny nesou při dlouhém banánu nějaké vyšší stovky kilogramů a musí tedy splňovat velmi přísné materiálové a bezpečnostní normy. Já Vám garantuji, že piny z číny za dolar, nesplňují vůbec nic, a Line array za milion by za jejich pomocí pověsil jenom naprostý magor.
A pokud jde o ty piny k HDL za 2000: NE, nejsou z číny, to vás ujišťuji, nejsou dokonce ani z Itálie, ale jsou vyrobené a dovezené z USA, kde sídlí a stále vyrábí jedna firma, která se na špičkové komponenty pro zavěšování specializuje již dlouhá desetiletí.
https://www.jergensinc.com/aboutus
A právě jejich piny používají skoro všichni špičkoví výrobci reprobeden a ty piny stojí tyhle velké peníze u všech. Náhoda? Opravdu si někdo myslí, že by byli všichni ti výrobci úplně blbí a doteď nepřišli na to, že "to samé" můžou v číně koupit levněji? Já se obávám, že spíš nikdo z nich nechce platit odškodnění za dav zabitý padajícím LA banánem...

Otas29.října 2020, 20:54 hod#89003odkazcitovat

Chlapci, nedivte se a neplačte tolik :). Vždyť kamarádi na západ od našich hranic mají ty kolíky ještě o dost dražší, jestli dobře počítám:
https://www.hotsound-store.com/rcf-ac-4pin-hdl-20-front-269

LTO29.října 2020, 17:23 hod#89002odkazcitovat

Taky všechny zdravím,
taky si trochu rýpnu. Pokud jde o marži která skončí u výrobců - to dokážu pochopit, vývoj distribuce, a chlebíčky na předváděčkách to vše něco stojí.
Co mne neskutečně, a příšerně štve, jsou nesmyslné rabaty u firem které pouze vystaví fakturu. Jen díky tomu že mají v Česku výhradní zastoupení. Na zboží si ani nešáhnou, krabice příjde přímo ze Slovenska. Když si koupím splitter na Slovensku, stojí mne 9 tis. Když ten stejný poptám v Česku dostanu 30 procent slevu a zaplatím 14 tis.
PROČ ???
Umí to někdo vysvětlit?

Pitrs29.října 2020, 14:32 hod#89001odkazcitovat

Zdravím potrefené husy. Samozřejmě chápu, že vývoj něco stojí, odvody pro socky a daně státu, který tiskne peníze, aniž by byly podloženy zlatem..... Narážím na to, že není možné, aby sada kolíků viz odkaz https://www.prodance.cz/ac-4pin-hdl20-front.html
stála bez daně téměř 2000,- když to vyrábí stroj v obrovských kvantech za dolar. Výrobce je prodá s přiměřeným ziskem třeba RCF a on si přidá kdyby 100% tak to jsou 2 dolary. Samzřejmě z toho ještě dá něco prodejci, DPH... Neustále mi vychází 150,- za kus max se všemi přirážkami. Tak kde je ten zakopaný pes. Zaručí mi někdo, že ten kolík vyrábí Ital? No to ani náhodou.

Pavel29.října 2020, 05:36 hod#89000odkazcitovat

Já tedy nevím, ale mám za to, že třeba RCF v Číně vyrábí snad jen obaly a skelety na plasťáky. Možná pár dalších komponent. Ale jinak výroba se provádí v Itálii.
Pochybuji, že by si nechali kompletní produkt vyrobit v Cine a následně měl výrobek označení Made in Italy.

Spíš mi přijde, že jste se stal objetí pokusu nějakých kopírek.