Vyhledávání

Pitrs10.listopadu 2020, 22:54 hod#89019odkazcitovat

Hurá!
Konečně rozumná diskuze. Tak položme si otázku, co je to originální díl? Co to jsou náklady a co je zákazníkovi po tom? Záruky vymysleli soudruzi.... vidím to tak, žě uživatele to nezajímá. Když si někdo koupí produkt, který bude fungovat, zaplatí se mu za pár kšeftů. Pak chvíli vydělává a až umře, tak ho vyhodí, protože nepotřebuje řešit reklamci, ani servis, který je drahý, protože servisák stojí mzdu a odvody, prostory, 30 minut na oběd......
Tím chci říct, že v tom je ten problém, že ten buzines jde do prdele. Majitel je na nervy, , ale bude si muset zvyknout, že bude hůř.

Greeny PRODANCE9.listopadu 2020, 12:47 hod#89018odkazcitovat

Pítrs: opět mi ty dva případy úplně nesouvisí:
Tedy popořadě: originální díly jsou originální díly, země původu může být všelijaká, ale jejich cenu určuje výrobce na základě svých nákladů, mimojiné i na vývoj a držení záruky.
To že si někdo koupí něco co vypadá podobně a je to z Číny za zlomek ceny originálního dílu, je jistě možné. My prodáváme originální díly původem od námi dovážených značek a jejich cenu skutečně určují výrobci, ne trh s čínskými kopiemi...

Nyní čínská světla: To je samozřejmě poněkud jiná kategorie než reproboxy a komponenty RCF.
U LED PAR/BAR a malých hlav trh zaplnily výhradně čínské výrobky buď přímo z Číny, nebo od přeprodejců typu American DJ.
Zrovna 5/7/10R Beamy skutečně vyrábí STOVKY fabrik napříč Čínou a jejich kvalita je velmi rozdílná. My v tomto případě opravdu nemáme snahu být nejlevnější - Proč? Nechceme se utopit v reklamacích čínského šrotu. Dodávali jsme je do několika instalací a museli jsme mít jistotu, že se nebudou sypat, tedy nakupujeme u dosti drahého výrobce, který však dbá na kvalitu. Skladem máme náhradní díly i celé hlavy. To vše také něco stojí. Nikomu nelze bránit aby si koupil ten nejlacinější 7R beam. Ovšem představa, že jelikož to má z venku stejné plasty, že jsou všechny stejné do posledního šroubku uvnitř, je prostě nesmysl - a velmi rozdílnou úroveň zrovna Čínských Sharpy potvrdí každý servisák co se tím zabývá...
Samozřejmě kutil který si to bude po večerech opravovat jistě může jít touto cestou, ale my opravdu nemáme primárně ambici konkurovat zboží z aliexpresu....

Otas9.listopadu 2020, 11:32 hod#89017odkazcitovat

I na mne zřejmě sedá ponorková nemoc, zmírním rétoriku.
Je otázkou, jaká bude budoucnost, nevím, nevypadá to s muzicírováním především vinou covidu dobře. Vypadá to špatně i pro všechny zmiňované (kritizované) firmy. Obávám se, že obvyklí zákazníci v Česku budou, nebo spíše již jsou, bez peněz a nenakupují zboží, a to ani v Číně. I při stávajících maržích si firmy nevydělají na své náklady. Zásadní snižování marží jim teď podle mne těžko pomůže. Proto tu výzvu nepovažuji za potřebnou. Takový Aliexpres stejně nemají šanci srovnat, natož trumfnout cenou ani náhodou. Tak jako malý krám potravin řetězec supermarketů. Trh rozhodne, budou se v mezích možností přizpůsobovat. Nejspíš nemalá část firem zanikne, bohužel i se servisem, který zákazníci nyní dostávají navíc, což mne dost mrzí. Asi je to z mých odpovědí znát.
Asi bych měl ještě upřesnit své aktivity (disko už poslední desetiletí působí v okolí jen ve stálých klubech - tam občas pomáhám radou), lepší by asi bylo napsat, že dělám převážně reprodukovanou muziku (svatby apod.), do toho často ještě všeobecné nazvučení společenských akcí (což se týkalo i zmíněné benefice) a jen v případě nutné potřeby řeším v omezeném rozsahu své výbavy live.

Pitrs8.listopadu 2020, 22:41 hod#89016odkazcitovat

Otas:
Nevím co uniká tobě, ale já jen svobodně diskutuji o tom, jak se vyvíjí trh v této náročné době, kdy kultura jde do sraček a píšu svůj názor, že praktiky obchodování s technikou a celkový přístup se asi rapidně změní. V reakci na příspěvek Pala co psal o Thomanovi ses choval jako obhájce PRODANCU..... Psal si, že hraješ a svítíš hlavně diskotéky a najednou tady píšeš, že podepisuješ nějaké pokuty na benefičních akcích. Znám spoustu lidí v branži, kteří dělají první ligu a když jiim příjde rider, tak v konečné fázi jde o prachy. Produkce si vymyslí kokotiny, zvukař a osvětlovač kapely, který si nikdy nic za svoje nekoupil to podepíše a rentalky vy se poserte, protože musíte do výběrovky. Tam nabídnou cenu dle rideru a v konečné fázi to vyhraje Lojza, který rider nesplňuje, ale má podle tebe nespolehlivé krámy s číny. Manager kapely to podepíše, aby byl kšeft pro kapelu. Sem tam se povedlo, že někdo zaplatil ty riderové věci - třeba sponzor, velké firmy, větší město..... Jen že tohle končí pánové. Tak že mám Otas obavy, že z hrušky dolů.

Otas8.listopadu 2020, 15:58 hod#89015odkazcitovat

Pitrs:
Něco ti uniká.
Pokud si to budu pouštět na mejdanech pro kamarády, tak budu hledat zboží na aliexpresu; když to kiksne, hodím to do šrotu a objednám jiné, Tehdy máš pravdu, dohromady mi dva kusy často ani nehodí cenu, za kterou to koupím v kamenných obchodech. Přinejhorším mi při poruše dají vykropený kámoši na hubu.
Když ale hraji na profismlouvu pro zákazníka, nemělo by mi to kiksnout. Vždyť i za týden zase hraji, ve smlouvě bývají i dost nepříjemné sankce (i na benefiční akci jsem nedávno ve smlouvě podepisoval 10 000 Kč). Při poruše se obracím na prodejce a vyřeším to, je to ve dvouleté záruce (někdy tříleté a v extrému jsem viděl i desetileté). Thomann rovnou hned, bez zkoumání posílá náhradní zboží. Když je to ze záruky, nechám to opravit - u Prodanců mají vlastní servis.
Navíc zákazník pozoruje i co používám za značky, to mi věř. A značkové zboží bývá v továrnách výrobce pod dozorem odběratele - značky, mívá nižší poruchovost. Nebývá to jen o nálepce.

Pitrs8.listopadu 2020, 13:08 hod#89014odkazcitovat

Zdravím chlapci. Tak jsem si to tu ponějaké době zase pročetl a budu citovat větu Greeny PRODANCE, který doslova napsal: " Já se obávám, že se tu zase plete několik věcí dohromady. My přece žádné síťky na SM58 ani zvukovody HFxx z Číny nevozíme!" To samozřejmě má pravdu, protože čínské kopie pod značkou STAG vozí HDT, nebo DAP AUDIO prodává Audiolight a jiní, kteří, kdyby použili hlavu, tak si je objednají z číny přímo bez prostředníka, tak jak jste kluci právě nachytali slavného DJ Milana Hrůzu, který Oťasovi dovezl bednu až domů a nic za to nechtěl. Tak že se podívejme na 2 odkazy: první je z PRODANCE: https://www.prodance.cz/exx-ml-beam-7r-230w.html
A druhý je z docela renomovaného a na čínu i drahého obchodu: https://www.aliexpress.com/item/4000033244248.html?spm=a2g0o.detail.0.0.2aec7cbcGraCUf&gps;-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.169870.0&scm_id=1007.13339.169870.0&scm;-url=1007.13339.169870.0&pvid=a1c73fea-b477-4b43-a74f-a6fcabb5b2c3&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.13339.169870.0,pvid:a1c73fea-b477-4b43-a74f-a6fcabb5b2c3,tpp_buckets:668#0#131923#6_668#808#3772#442_668#888#3325#6_668#4328#19935#678_668#2846#8114#733_668#2717#7565#718_668#1000022185#1000066059#0_668#3468#15607#98
Pouhým jednoduchým porovnáním zjistíme, že jde o téměř stejný výrobek podobných parametrů, vyrobený v jedné ze spousty továren, která Vám tam dá logo jaké chcete a cenu podle odběru...... Tak že kecy, že rabat PRODANCE je malý se moc obhájit nedá a koncového zákazníka vůbec nezajímá, jaké jsou jeho náklady a výplaty zaměstnanců. Je to tvrdý trh na tržišti jak tady psal VL. Přejik hezký zbytek neděle.

Otas5.listopadu 2020, 07:41 hod#89013odkazcitovat

V tomto mám zážitek, kdy mohu Prodance pochválit. Kupoval jsem před velkým časem aktivky (EAW NT59) a jedna při vyzkoušení doma měla nefunkční HF část. Po schválené zběžné kontrole střev doma (žádný upadlý drátek či co) mi za dva dny dovezl osobně pan Hrůza náhradní (měl cestu do našich směrů 100 km od Prahy), včetně kompletní revidované účetní dokumentace a odvezl si vadnou. Dokonce mi bednu vynesl do 1. patra... To je servis, jaký ani u Thomannů neudělají...
Jistě, souběh pozitivních skutečností + reklamace zcela nového a dosti drahého zboží.
Docela dobře reagují i někteří kolegové z oboru - tuším Muziker, snad si to nepletu - jak jsem si otestoval, i s poštovným na jejich účet - stejně jak Thomann. I oni se učí.
Nicméně přicházejí pro všechny podobné firmy zlé časy, protože se objemy obchodů určitě stále snižují. Muzikanti a zvukaři nevydělávají peníze a nemají na obměnu věcí za nové. Doufám, že to firmy ustojí, zvykl jsem si na zaručenou kvalitu sortimentu u zvuku.
U světel (dělám převážně disco) mi ale často (ne ale vždy) postačí co nejlevnější dovozce.

Palo5.listopadu 2020, 01:50 hod#89012odkazcitovat

Tak na to tu koukám a rád bych Vám přispěl do mlýna. Nemusíme chodit daleko, stačí kosek přes hranici do Thomanna. Mám osobní zkušenost s tím, že jsem si tam koupil nějaké levné světlo pod jejich značkou Varytec (mezi náma děvčaty vyrobené v PRC) a pár dnů před koncem 3 leté záruky přestalo fungovat. Napsal jsem tedy Hanzovi do Thomanna, že mám problém. Obratem mi do e-mailu přišel lístek v PDF na přepravu (samozřejmě placenou Thomannem) poslal jsem tedy světlo v neoriginální krabici slušně zabalené hanzovi . Za dva dny mi přišlo oznámení, že balíček dostal a čtvrtý den že mi světlo opravené posílá s omluvou, že to trvalo tak dlouho. Za další 2 dny mi balíček dovezla PPL a světlo funguje jak nové. Schválně vyzkošejte něco takového udělat u nás!!! A je jedno jestli je to PRODANCE, Audiopro, Audiomaster, nebo třeba u překupníků v e-schopech jako PROFIDJ, prostě u nevýhradních prodejců znček. Nejdříve Vám řeknou, že ze zákona na to mají 30 dnů, pak že jste to neposlal v originál obalu a aby vám zapalatili dopravu, o tom si můžete nechat zdát. když po měsíci voláte, jak je to daleko z opravou, tak Vám nějaký klučina na druhé straně řekne, že to nemůže najít a až to konečně v tom bordelu najde, tak prozradí, že se k tomu ještě nedostali, protože toho mají hodně. Tak co mi k tomu soudruzi chcete říct. Myslím že v NDR ty chyby už nedělají, ale my jsme se to za těch 30 let po revoluci asi ještě nenaučili. A to Německo je proti nám "kurva socialistický stát". Tak až to budeme aspoň trošku dělat jako oni, můžete se tu ohánět nákladama..... , nebo se vymlouvat, zě to my né, to výrobce předražuje. je to k smíchu.....

VL4.listopadu 2020, 08:09 hod#89011odkazcitovat

Držím palce oběma stranám. Levné nemusí být vždy nekvalitní, a samozřejmě opačně. Diskutujme o technice, ta je na tomto store hlavním obsahem. Inzerujme, nakupujme, poptávejme! Lidi s Prodance se s tím poperou rádi. Např. Mám zájem o toto LED MINI MOVING HEAD 7 x 10 W RGBW, auto master/slave, sound (obrazně). Tady něco přes 3 tisíce, umělci v Číně? Litr/ks. Pozor skladem v ČR. Tak to je postaveno na trhu. Jen na nás je, čemu dáme přednost. Lidi s Prodance to dobře vědí. Furt není mnoho těch, kteří si zavolají trhovci do Hongongu na tržnici Ali****. Tady se honoruje garance i původ, doufám. A na druhou stranu slova některých prodejců_ tak si to kupte v Alíku, když nechcete tuto cenu! Taky nebudou to pravé ořechové. Měli by to trochu obhájit, né se ohánět nákladovými položkami v pozadí, že. Nedohodnu se zde, dohodnu se jinde. Mnoho zdaru všem!

Greeny PRODANCE2.listopadu 2020, 09:36 hod#89010odkazcitovat

Já se obávám, že se tu zase plete několik věcí dohromady. My přece žádné síťky na SM58 ani zvukovody HFxx z Číny nevozíme!!
Příslušné díly si nechávají vyrábět mateřské firmy Shure a RCF a nám je prodávají již se svojí výraznou marží (která zahrnuje i vývoj, nad kterým se třeba u síťky můžete pousmát, ale spíše bych to vztáhnul na celý ten mikrofon, stejně tak zvukovod dá nějakou práci navrhnout a dotáhnout). Naše marže je v tomto případě skutečně nevelká a pokud chcete někoho proklínat, jde to na vrub těch mateřských firem (a nezastírám, že ceny některých náhradních dílů mi taky přijdou vysoké, ovšem je třeba zase brát v potaz, že seriózní výrobce je drží trvale skladem, a například dalších 5 a více let po ukončení výroby, a to také něco stojí...)
Navíc to že něco koupíte v Číně, opravdu neznamená, že to je "ta samá fabrika" - továren na zvukovody jsou v Číně minimálně desítky a vesele kopírují vše úspěšné - ovšem kvalita materiálu může být proti originálu významně jiná - křehké plasty atd. - a součástí marže výrobce je i kontrola kvality. Nicméně nepopírám, že jistě lze koupit mechanický díl v Číně výhodně.
ad Megaton zvukovody: jejich výroba již byla před lety ukončena, doprodáváme zbytky. A ano: maloseriové lití v Čechách naprosto nemůže konkurovat velkoseriové výrobě v Číně (a to především kvalitou provedení). A samozřejmě už vůbec cenou suroviny - tady se nedrancuje surovinové bohatství takovým způsobem..