Vyhledávání

Nový příspěvek

citovat #89128, Otas (zrušit citaci)

Max. velikost souboru je 512.0kB.
Max. povolené rozlišení obrázku je 1000x1000px
(obrázek bude automaticky zmenšen na max. rozlišení, pokud nepřesáhne max. velikost souboru).

UMGNWSPG

(*) označuje povinná pole

EVO26.listopadu 2021, 00:04 hod#89155odkazcitovat

4Greeny: To, že se rozhodli v JBL/Seleniu, neprodloužit s Prodance smlouvu o obchodním zastoupení, přece neznamená, že jejich výrobky nemůžete dodat. Spíše se tedy sluší přiznat, že nemůžete s ohledem na neadekvátně nízkou marži, vzniklou důsledkem neúspěšného obchodního jednání. Nic ve zlém, tak to samozřejmě běžně chodí, jen je dobré nalejt si čistého vína a nesvalovat vinu na dodavatele. Férovější by bylo prostě říci, že od Selenia již nebudete dodávat žádné další produkty = OK.... ;-)

JKL20.listopadu 2021, 12:38 hod#89154odkazcitovat

ad žárovkové ochrany.....děkuji Ivan D...konečně to někdo řekl na plnou hubu...a já jen dodám,pokud je správně odladěná vyhybka a dostatečně dimenzovaný driver,je žárovka naprosto zbytečná...

Honza19.listopadu 2021, 11:59 hod#89153odkazcitovat

Dotaz k ALLEN & HEATH MASTERCLASS. Nebylo by možně zajistit alespoň částečně překlad co češtiny? Ne všichni jsme natolik znalý v angličtině.

IvanD18.listopadu 2021, 13:29 hod#89152odkazcitovat

Žárovky jako ochrana driverů:
ano používají se, téměř výhradně jsou v provedení Suffit s dlouhým vláknem. Obecně se očekává, že ve chvíli kdy se žárovka rozsvítí, zvětší se její odpor na jmenovitý pracovní, tedy např 24V/24W = 24R a nastane okamžik záchrany driveru. Takhle to ale nefunguje. Žárovka má obvykle naprázdno 2R a přiložením napětí a jeho zvyšováním od nuly zjistíme že do žárovky teče proud i když ještě nesvítí nebo začne žhnout. Funguje tedy jako znamenitý požírač výkonu a proto se dává např před miniaturní neodymové drivery v lowend bednách.

Otas11.listopadu 2021, 17:49 hod#89151odkazcitovat

stanys:
Nerad bych sklouzl do knížecích rad typu, že nejbezpečnější ochranou je přiměřená inteligence a odpovědnost člověka, co obsluhuje mixpult.
Prvotní ochranou je dobrá výhybka a slušná odolnost driveru. Při jeho vyšší citlivosti je volba vyšší impedance obvykle dobrá cesta (předpokládám, že dělení je aktivní, čili driver má svůj samostatný zesilovač, jinak je problém, musí se impedance srovnat na původní!). Pokud to umožní citlivost, tak lze třebas ještě odporovým děličem (zde asi předřazeným odporem) ubrat výkon do driveru.
Žárovky se skutečně ve výhybkách již moc neužívají. Má je sice ještě v nabídce Dexon:
https://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni-material/soucastky-pro-vyhybky/ochranna-zarovka-12-v-35-w.html
Volil bych zde raději asi 20 W. Jenže k nějakému přesnějšímu doporučení mi schází max. výkon, který ta aktivka dává do driveru. A citlivost původního driveru.
Aktivka zřejmě bude staršího typu, kde není ještě driver chráněn programem zvukovém procesoru.
Před pár týdny jsem řešil podobný problém u třípásem Carvin (s pasivní výhybkou), kde drivery s 1" cívkou neměly šanci přežít zesilovač 700W (šlo do nich až cca 350 W). Vyšší citlivost nových driverů (cívka 1,75") umožnila odporovým děličem snížit max. výkon do driverů na cca 100W, teď už mají šanci o dost vyšší. Ale stejně lze zničit vše, viz první věta ...

stanys11.listopadu 2021, 11:18 hod#89150odkazcitovat

Odešel mi v aktivní bedně (biamp) výškový driver. Jako náhradní jsem koupil B&C DE250-16ohm. Při výměně jsem si všiml, že před tím driverem není žádný ochranný prvek, např. žárovka, jak se kdysi dávávali. Rád bych tam něco měl. Ten náhradní driver jsem koupil radši trochu silnější, sice s vyšší impedancí, ale účinnější. Mohl by mi někdo poradit jakou před něj použít ochranu? Díky

Greeny PRODANCE3.listopadu 2021, 15:13 hod#89149odkazcitovat

ad Selenium: Ano, rozhodli se - v rámci nějaké restrukturalizace - že pro ně náš trh není zajímavý, což v porovnání s tím Brazislkým a celkově jihoamerickým asi skutečně není. Tedy bohužel - nikoliv z našeho rozhodnutí - nemůžeme již od JBL/Selenium nic dodat (kromě toho co je ještě skladem).

Greeny PRODANCE3.listopadu 2021, 15:10 hod#89148odkazcitovat

Zahy: HD32 byly ukončeny a MK5 nechystají, podle RCF je 932 adekvátní náhrada.

Zahy25.října 2021, 11:12 hod#89147odkazcitovat

Dobrý den, bude u vás možné poslechnout RCF HD32-A a ART 932?
HD32 už nevidím v nabídce, nechystá se MK V?
Díky

exxxi24.října 2021, 22:54 hod#89146odkazcitovat

Reaguje na #89141:

Versal: jednu HM25-25 jsem měl na pokusy, měl bych ji mít ve skladu.