Vyhledávání

Nový příspěvek

citovat #88981, Petr Be. (zrušit citaci)

Max. velikost souboru je 512.0kB.
Max. povolené rozlišení obrázku je 1000x1000px
(obrázek bude automaticky zmenšen na max. rozlišení, pokud nepřesáhne max. velikost souboru).

AIGFUZB

(*) označuje povinná pole

Pitrs30.října 2020, 17:04 hod#89006odkazcitovat

Ahoj kluci, tak neřešme kolíky do LA, ale třeba obyčejné zvukovody do konvenčních reprosoustav. například RCF HF 64 u PRODANCE 2340,- včetně DPH. Tentýž zvukovod nabízí soudruh z číny na Aliku za 700,- /2 ks a velkoobchodně, když je budu prodávat přímo z fabriky, za 120,-/ks a v tom je veškerá doprava, clo a DPH. Tak kde to jsme? Když mi chce PRODANCE prodat levnější kopii třeba HF 100 odlitou z jejich piskové formy, tak chce po mě balík a abych si to dodělal doma. Dobrousil otřepy, navrtal díry, nastříkal barvou a ještě jim poděkoval. Hold Evropský super socializmus se s čínským kapitalizmem nedá srovnat.

Petr Vinš30.října 2020, 11:29 hod#89005odkazcitovat

Měl jsem doma na zkoušku čínské piny od 4 prodejců, přišlo mi že to mlátí jedna fabrika. Máme v práci střihoměr, tak jsem je zkoušel, není to úplné bláto, jsou o trochu lepší než 180 hřebík. Rozhodně to nesplňuje bezpečnostní faktor 10. při banánu o 8 ks (á 30kg). Když už tak v nouzi koupit pevnostní nerezový šroub, pokud jde zajistit matkou, nebo si je nechat vytočit s příslušného materiálu a osadit magnetem. Ale i tak v případě jakéhokoliv průseru , radši ani nemluvit. Zkoušku kulíků lze udělat i doma, stačí k tomu hydraulické štípačky, originál nepřeštípnou.

Greeny PRODANCE30.října 2020, 09:34 hod#89004odkazcitovat

Ach jo, to jsou zase dojmy...
Zůstanu u těch line array pinů: Víte, oni ty malinké piny nesou při dlouhém banánu nějaké vyšší stovky kilogramů a musí tedy splňovat velmi přísné materiálové a bezpečnostní normy. Já Vám garantuji, že piny z číny za dolar, nesplňují vůbec nic, a Line array za milion by za jejich pomocí pověsil jenom naprostý magor.
A pokud jde o ty piny k HDL za 2000: NE, nejsou z číny, to vás ujišťuji, nejsou dokonce ani z Itálie, ale jsou vyrobené a dovezené z USA, kde sídlí a stále vyrábí jedna firma, která se na špičkové komponenty pro zavěšování specializuje již dlouhá desetiletí.
https://www.jergensinc.com/aboutus
A právě jejich piny používají skoro všichni špičkoví výrobci reprobeden a ty piny stojí tyhle velké peníze u všech. Náhoda? Opravdu si někdo myslí, že by byli všichni ti výrobci úplně blbí a doteď nepřišli na to, že "to samé" můžou v číně koupit levněji? Já se obávám, že spíš nikdo z nich nechce platit odškodnění za dav zabitý padajícím LA banánem...

Otas29.října 2020, 20:54 hod#89003odkazcitovat

Chlapci, nedivte se a neplačte tolik :). Vždyť kamarádi na západ od našich hranic mají ty kolíky ještě o dost dražší, jestli dobře počítám:
https://www.hotsound-store.com/rcf-ac-4pin-hdl-20-front-269

LTO29.října 2020, 17:23 hod#89002odkazcitovat

Taky všechny zdravím,
taky si trochu rýpnu. Pokud jde o marži která skončí u výrobců - to dokážu pochopit, vývoj distribuce, a chlebíčky na předváděčkách to vše něco stojí.
Co mne neskutečně, a příšerně štve, jsou nesmyslné rabaty u firem které pouze vystaví fakturu. Jen díky tomu že mají v Česku výhradní zastoupení. Na zboží si ani nešáhnou, krabice příjde přímo ze Slovenska. Když si koupím splitter na Slovensku, stojí mne 9 tis. Když ten stejný poptám v Česku dostanu 30 procent slevu a zaplatím 14 tis.
PROČ ???
Umí to někdo vysvětlit?

Pitrs29.října 2020, 14:32 hod#89001odkazcitovat

Zdravím potrefené husy. Samozřejmě chápu, že vývoj něco stojí, odvody pro socky a daně státu, který tiskne peníze, aniž by byly podloženy zlatem..... Narážím na to, že není možné, aby sada kolíků viz odkaz https://www.prodance.cz/ac-4pin-hdl20-front.html
stála bez daně téměř 2000,- když to vyrábí stroj v obrovských kvantech za dolar. Výrobce je prodá s přiměřeným ziskem třeba RCF a on si přidá kdyby 100% tak to jsou 2 dolary. Samzřejmě z toho ještě dá něco prodejci, DPH... Neustále mi vychází 150,- za kus max se všemi přirážkami. Tak kde je ten zakopaný pes. Zaručí mi někdo, že ten kolík vyrábí Ital? No to ani náhodou.

Pavel29.října 2020, 05:36 hod#89000odkazcitovat

Já tedy nevím, ale mám za to, že třeba RCF v Číně vyrábí snad jen obaly a skelety na plasťáky. Možná pár dalších komponent. Ale jinak výroba se provádí v Itálii.
Pochybuji, že by si nechali kompletní produkt vyrobit v Cine a následně měl výrobek označení Made in Italy.

Spíš mi přijde, že jste se stal objetí pokusu nějakých kopírek.

Vitek28.října 2020, 20:08 hod#88999odkazcitovat

Pitrs: Co to je zase za vykrik.. Ktere cinske firmy? Jak vite, ze to je ta sama fabrika, co vyrabi pro RCF, L Acoustics apod.? A ze je to stejny produkt, co prodavaji znackove firmy? A v neposledni rade, podle ceho soudite, ze maji tito vyrobci nemoralni rabat?? Zalozte si firmu, snazte se prijit na trh s necim novym, nezustat za konkurenci, prodat ten svuj produkt... Az se Vam to po velkym usili povede, tak urcite zmenite nazor na to, jak veky rabat tyto firmy maji.

Pitrs28.října 2020, 17:16 hod#88998odkazcitovat

V této náročné době se mi do e-mailu dostalo několik přímých nabídek od čínských výrobců, kteří nevyrábějí kopie, ale přímo pro renomované firmy jako Harman Pro, L Acustic, RCF..... Nabízejí mi nejen obchodní spolupráci, ale hlavně jsem zjistil, za jaké peníze to jsou schopni vyrobit i při svém nemalém zisku. Pokládám tedy do fóra otázku, proč nás tyto v uvozovkách značkové firmy berou na hůl a přidávají si několikatisícové rabaty, které jsou až nemorálně lichvářské?

.X9.října 2020, 10:08 hod#88997odkazcitovat

KF650 jsou vyšší liga, 10" na středech hraje jinak , víc přirozeně. Problém je váha KF650. UX lze jistě později dokoupit bazarové.
Shrnuto:
1. Hmotnost ?
2. Pořizovací cena ?
3. Riderovost ?