Odeslat emailem odkaz na příspěvek #89153 od: Honza

TGYDYHWF

(*) označuje povinná pole

Vyhledávání

MK27.ledna 2022, 22:42 hod#89174odkazcitovat

Já bych už poněkolikáté poprosil kohokoli z Prodance, zda by bylo možné zařídit, aby mi chodil potvrzovací mail z inzerce, protože kvůli vymazání inzerátu (byť třeba kvůli úpravě, nebo dodání fotky co se nenahrála) musím už snad rok zdlouhavě psát někomu maily a někdo to musí vždy dělat za mě... díky

Pavel25.ledna 2022, 11:46 hod#89173odkazcitovat

Zdravím všechny v Prodance a mám dotaz na dostupnost kabelu C 280 - kdy bude k dostání ?
Na barvě nezáleží.

Otas25.ledna 2022, 09:05 hod#89172odkazcitovat

Petr Soukup:
"brg" je již jasné, "st" určitě také a "par" skutečně znamená paralelně, čili z jednoho vstupu je signál přiveden na oba výstupní zesilovače. Úroveň hlasitosti obou kanálů je pak stejná, řízena jen jedním z potenciometrů. Tady se může konstrukce jednotlivých zesů lišit, bývá dobré si to vyzkoušet, jak to funguje ve skutečnosti na tomhle Lexonu.
Velmi důležitá je znalost impedance toho boxu, tuším za tím 4 ohmy (2 8ohmové 15" paralelně) a to ten zes v můstku nezvládne. Daleko lepší pro kvalitu zvuku basů může být verze, kdy je použít pro každý reproduktor jeden kanál zesu (režim "par").... Ale na rozumnou radu je potřebné mít v impedanci té bedny (resp. jednotlivých reproduktorů) jasno! Je to na delší vysvětlování - nedivím se reakci IvanaD - ale od přesného popsání situace je nutno začít.
IvanD: Nebyl jsem tak přísný, každý začátek je těžký.... Vzhledem k tomu, že my jsme si od Silvestra nevrzli (2 zrušené akce) :) , mám i při svých 65 letech elán odpovědět. A třebas se jednou kolega vypracuje a on sám bude schopen a ochoten dávat rady.

IvanD23.ledna 2022, 02:43 hod#89171odkazcitovat

Sorry, ale většina z nás tady přijela ze zvučení, vyložila cajky do skladu a jde spát...... tedy na odpovědi na nepromyšlené a zcela laické dotazy nemáme již ( já v šedesáti) energii.
Já se zesilovači Lexon nemám a nepotřebuji mít nějaké zkušenosti, ale jde obvodově o 2H se spínaným zdrojem, pět párů koncových tranzistorů je určeno každý pro bezpečný provoz do!!! 60W/8 ohm. Je to ještě ojebanější schéma EPX3000 nebo Samsonu SX2400 a mnoha jiných snad ještě čínských kopií. Pokud lze mluvit o nějakém bezpečném provozu, tak jedině do 8 ohm na kanál.

Petr Soukup22.ledna 2022, 17:43 hod#89170odkazcitovat

Omlouvám se už to vidím přepínání brg,par,st
Nevíte ještě co znamená zkratka par? St bude stereo tak že by to bylo mono?
Jinak stačí na můstek tedy přepnout na bridge a prepinovat speekon nebo použit plusove svorky,jinak je to na box 2x15" 1000w rms,kanál dává co jsem se dočetl kolem 850w 4om měřených,tudíž chci využít můstek s tím že zesilovač pojedu cca na půl výkonu,nežli ždímat jeden kanál do plná který bude zkreslovat,topit,a s největší pravděpodobností že odejde

IvanD22.ledna 2022, 17:29 hod#89169odkazcitovat

Lexon: Operation mode/BRG, pokud to tam nemáš???
Jinak se nedoporučuje takovéto levné zesilovače zatěžovat víc než na 30% katalogových údajů, ale kdo by odolal číslu 2000W/ 4 ohm, že ano....?

Otas22.ledna 2022, 15:54 hod#89168odkazcitovat

Petr Soukup:
Vše je popsáno zezadu, pokud ale vidím správný zesilovač, resp. to co máš, je skutečně zmíněný Lexon....
Vpravo dole přepínač modu (viz Pepan) a výstup jsou buď dvě červené zdířky, nebo horní Speakon a zapojit 1+ a 2+, pokud to správně vidím a je to zapojeno jako obvykle....

Pepan22.ledna 2022, 08:03 hod#89167odkazcitovat

Tam není přepínač "operation mode"?
https://gsfanatic.com/aas_hirdetes_temp/pic/1326230_lx03.jpg
... a děj se vůle Boží... ;-)

Petr Soukup21.ledna 2022, 14:23 hod#89166odkazcitovat

Zdravím mohu vás zde ještě poprosit o radu? Nevíte někdo jak zapojit zesilovač lexon xl 2000 do můstku? Na zesilovači není žádné přepínání tak jen jestly stačí pouze napinovat? ++ a vstup použít kanál jedna? Na předchozích zesilovačich bylo vždy přepínání režim bridge zde nic není děkuji za jakékoliv info děkuji nemohu nikde najít

Ivan D1.ledna 2022, 17:12 hod#89165odkazcitovat

Petr Soukup:
pokud je argument -10kg a papírových 2500W u Uliho přesvědčivé, tak to se asi nedá nic dělat.
Pokud ovšem jde o kvalitu zvuku a spolehlivost, platí i starý Crest za hodný vyzkoušení.
Já sám používám v zábavovém aparátu Crowny CSL a Zecky řady PT, v každém racku cca 40kg. Mimo pravidelné údržby hrají pořád skvěle. Je fakt, že pečlivě poladěný je celý aparát.