Odeslat emailem odkaz na příspěvek #89069 od: Tyl

NAPFXFZ

(*) označuje povinná pole

Vyhledávání

Otas24.února 2021, 17:57 hod#89083odkazcitovat

Tyl: Na karanténu kašleme všichni (vládě nezávidím, být Babiš nebo Blatný, hodím si mašli) a dokud nejsme na JIPce, myslíme si, že se nás to netýká a těch pár desítek docela drobných prohřešků za den je v pohodě. Je pravda, že nás v tom ještě nedávno svým příkladem podporovali pan rektor MUDr Zima, nebo exprezident Klaus, i odborníci typu Prymula a mnozí další.
Mladým nikdo nezabrání ve vzájemném kontaktu, s výukou dvou učňů v dílně se vyučující automaticky zařadí do této velké neorouškované komunity.
Druhou stranou je otázka zájmu ze strany učňů. Mám příklad v rodině, má praneteř nebyla občas schopná dopoledne vstát ani na distanční výuku a přes průměr 2,5 před měsícem nuceně skončila učiliště. Pařit na netu do rána jí ale šlo a jde stále. A jezdit za kámoši do Prahy rovněž...
A to ani neřeším, že ne každý má doma dílnu vhodnou k výuce a velmi těžko zvládnutelnou právní stránku věci.
Sorry, ale jsem skeptik, rizik je příliš.

Tyl18.února 2021, 06:51 hod#89082odkazcitovat

Zdravím.
Vážení, tento stav si budeme všichni dlouho pamatovat. Já určitě, až do konce.
Píše zde dole jedna učitelka z učiliště, a tak mě napadlo toto. Mám to v hlavě už delší dobu.
Prosím pište, co na to říkáte, a jaké máte názory atd.
Ti učni, kteří se jakože učí jen pomocí počítačů, tak to je síla. (Hraní her)
Přece si hodně z nás pamatujeme, že vždy platilo (UČEŇ MUČEŇ) !

Prosím promiňte, že budu zatím stručný.
(Asi se Vás tento můj návrh až tak moc netýká, ale jsem si jistý, že vše se vším souvisí.)

Jsem přesvědčen, že tento stav budeme muset řešit jen my sami. A to ihned, už včera było pozdě.
Vláda nemá zájem.

Navrhuji toto:
Jsem ochoten se zapojit do částečné, praktické výuky žáků.
Asi by bylo jistější se pro začátek omezit jen na dva žáky. Nevím, postupně snad více.
Mám dost promyšlený plán, jak alespoň částečně některé žáky nějak doučovat v praktických dovednostech. (Pájení, měření el hodnot, mech práce, atd atp.)
Dost vybavené dílny (5x) i soc zařizení mám dostupné. Osobně bychom si prostory prošli a upřesnili možnosti.
Jsem si jistý, že tato varianta bude mnohem lepší, než toto, "nicnedělání". !!!

Prosím pište dotazy, abychom se nějak posunuli.
Rád vše upřesním, pro začátek pošlu foto, atd.

Tyl
Zvuk UH

Předmět: Plnění úkolů, distanční výuka

Vážení rodiče,
Chtěla bych vás požádat o důslednější kontrolu přípravy vašich synů. V žákovských knížkách se jim začínají značně množit N ( nehodnocen z důvodu neodevzdání úkolu). Pokračují v tom, jako tomu bylo v prvním pololetí. Ještě si mnozí vůbec neopravili nehodnocené předměty z I. pololetí. To musí učinit do 26.3.2021. Já jsem jim dala úkol z technického kreslení, kde dostali předlohu nakreslené součásti i s kótováním, jen to měli překreslit, aby si to procvičili. Tímto způsobem nelze řádně pokračovat ve výuce, protože ostatní věci nemají zaužívané. To platí ve všech předmětech. Pokud učivo nebude podchyceno od začátku, začnou se v tom jen ztrácet.
Průběžně prosím kontrolujte známky.

Ivan D17.února 2021, 22:35 hod#89081odkazcitovat

Od dob konstrukce RCF ESW 1018 zřejmě asi pořád je poptávka po bednách typu hornflex, proto je výrobce inovuje a stále nabízí. Jen bych tu z vlastní zkušenosti již po stoprvní upozornil, že původní konstrukce hornflexu (šikmá Kramperovka a Fussion1800) jsou díky složitější konstrukci (TML a bassreflex) VŽDY navázány na reproduktor poměrně úzce definovaných T-S parametrů. Pak to hraje. V úvodu uvedená konstrukce je určitým kompromisem a je to obecně známo.

Pepan0916.února 2021, 22:11 hod#89080odkazcitovat

Rcf sub 8004 ,resp 9004 su hornflexy? Tefa maju br tunel zalomeny smerom hore?

Alebo videl tieto skelety niekto rozobrate?

Otas16.února 2021, 18:00 hod#89079odkazcitovat

Czadek: To mi připomnělo naše začátky (cca 1987) a stejné problémy s touto bednou.
Teď je skvělé období tyto bedny nahradit, v bazaru se dají koupit velmi slušné za cenu, která jen mírně překonává cenu nového driveru (který to potřebuje).
Tweetery jsme tam sice tenkrát cpali od Tonsilu 2ks na bednu náhradou za ARV (zde obdoba viz APT80), na jehož výměnu není třeba nic řezat a po vložení se jen musel dát k výškám srážecí odpor vyšší hodnoty, aby to neodcházelo.
Ale (i po vloženi driveru a řádné výhybky) se to nedožilo z důvodu tvorby vizainové ostudy roku 2000....
Fakt nedoporučuji do toho vrážet peníze! Viz druhá věta.

Czadek16.února 2021, 15:21 hod#89078odkazcitovat

Zdravim, mám dotaz. Nejsem odborník ! Máme ve zkušebně na nazvučení zpěvů repra Tesla V 6808 se šesti výškáči ARV 168, se kterými jsou neustálé problémy - odcházejí. Daly by se nahradit např. jedním tweeterem, popř. jakým ? Díky za jakékoliv rady.

MK15.února 2021, 18:45 hod#89077odkazcitovat

Me taky v posledni dobe neprisly ty maily s linkem na smazani inzeratu...

Petr B.15.února 2021, 15:02 hod#89076odkazcitovat

MAD: Mělo by to jít smazat linkem, který bys měl dostat do e-mailu po jeho zadání. No, taky to nemůžu najít, takže mi tu visí staré inzeráty, které tu už být nemusí. Taky netuším co s tím.

MAD15.února 2021, 10:36 hod#89075odkazcitovat

Na PRODANCE: Asi jsem dementní, ale jak se dá smazat inzerát v sekci "BAZAR"?? Mám zato, že to nějak šlo, ale teď tu možnosat nějak ne a ne najít... dík MAD

Tyl9.února 2021, 10:06 hod#89074odkazcitovat

Petr B:
Mám tam na konci prvního řádku nevhodné slovo ((raději))-mělo by tam být ((někdy)), moje chyba.
Jinak jsem už dříve napsal, že se na tomto fóru nedá řešit jak co hraje a proč a co je lepší a super atd. Na základě vzniklých nedorozumění, díky stručnosti, bychom to zbytečně hrotili.
Zaměřuju se hlavně na váhu, velikost, vhodné využití atd. Takže určitě nesrovnávám parametry pomyslné poloviny TTS 56, s podobně velkou NDB21.
Určitě bude hodně čtenářů také zajímat Tvé upřesnění-(( hutnější "línější" basy)), a podobné hodnocení.
Mnohým to pro začátek velmi pomůže, když se rozhodují na co se zaměřit. Ne každý měl nebo má takovou možnost jako my, že toho máme plné sklady i makovice.

Možná bychom mohli otevřít další téma, TW AUDIO T24N. (K subům se budeme vracet neustále. To je nekonečný příběh).
Slyšeli jsme T24N ve Frankfurtu 2017. Visely na nádvoří jen dvě nad sebou, vedle různých větších i velkých banánů a docela jsme nechápali.
2018 už jsem jich pořídil a upravil, dodělal, ((velmi složitý, těžký a drahý rigging jsem nahradil)), a 2019 jsme je zkoušeli na akcích všeho druhu. No a přišel Covid, takže jsme v půli cesty.
Je toho na nich hodně zajímavého a už jsou někteří, co mají i originály. Cenově docela pálka. Asi je také dost očarovaly.

Já vzpomínám kolik jsme za starých časů zkoušeli podobných konstrukcí a vždy to bylo nějak na prd. (Nádraží).
No a ejhle, jak někdo vyladí takovou “novinku”, hned se na to vrhne Číňan a už to frčí.
Zatím jsem objevil 3druhy zapojení, několik výrobců a dokonce několik stavebnic. Víme jak to dnes funguje, když je o něco zájem.

Tak zatím. Tyl