Vyhledávání

Jan9.června 2021, 17:01 hod#89125odkazcitovat

Zdravím! Po čase zas jdu dokoupit materiál a když v tom: Mikrofonní kabel C114 - nět. Cinče od Reanu - nejsou červený, bílejch jen pár ks. Nástrojovej kabel C285 - zas jen pár metrů, atd... To mám pokaždý štěstí, že kupuju takový nestanadrdní atypy, nebo má prodance tak vyžraný sklady? :)
//Kdy to zvládnete naskladnit? Díky

Otas3.června 2021, 22:07 hod#89124odkazcitovat

Leoši, v principu souhlas. Je stále obtížnější se vyznat ve výkonech i dalších důležitých vlastnostech zesilovačů.
S tím výkonem zesilovačů jsi mi připomněl můj nedávný zájem o zesilovač LAB Gruppen, je to super značka (jsem poněkud snob), na oko se mi jevil velice pěkně a výkonně.
Viz odkaz: https://www.thomann.de/cz/lab_gruppen_pdx3000.htm
Ještě, že jsem si přečetl recenzi, kde mne to upozornilo, že se jedná o PEAK výkon, čili žádné 1500 W/4, ale jen cca 720 W RMS, se zapnutým limiterem jen cca 600 W /4. A že LAB Gruppen, jak se jistě shodneme, je značka se skvělou tradicí.... A najednou to bylo drahé a na 8 ohmů výkonově k ničemu.
A to vůbec nehovořím o aktivních bednách a jejich výkonech. Tam je už téměř normou uvádět špičkový výkon.
V případě toho Ashly by pod stejným úhlem pohledu 12kW mohlo značit rovněž Peak, čili jen vrchol sinusovky na nabité kondy (a RMS někde pod polovinou), což by se dalo u Dčka ze 7,5kW v pohodě nakrmit.
Jiný pohled na problematiku kdysi v diskusi prezentoval Hubert M. - že se počítá s minimálním časovým využitím plného výkonu při použití na live. To by odpovídalo i znění článku od Klampery (K2) v Muzikusu, který před desítkami let psal o potřebě zvládnutí krátkodobých špiček, zatímco trvalý výkon postačí o řád nižší.
Máš pravdu, že by pak byla zajímavá křivka poklesu výkonu v čase. Bláboly o patentech a zázračných obvodech jsou pro uživatele k ničemu, představují jen jakési mlžení marketingových mágů.

Leoš1.června 2021, 16:49 hod#89123odkazcitovat

Předem upozorňuju, že jsem si nepřišel zarýpat, ale pro vysvětlení.
Beru si jako příklad zesilovač Ashly nXp3.04.
Má jednofázový přívod konektorem Neutrik PowerCon®, kterým může při 230V téci až 32A.
OK, to je při 235V a při jističi B32/1 příkon 7,5kW, pokud vůbec na něco takového (plných 32A z jedné fáze a přes modrou IEC zásuvku) vůbec máte zařízen AC rack.
Ten zesilovač stojí bez pár kaček dvěstě prutů. Fakt chci věřit, že za tyhle prachy je úplně celý vyrobený v USA, ze značkových součástek renomovaných výrobců. Vážně tomu chci věřit.
Zesilovač má udávány výstupní výkony (bez udání jejich druhu - např. sinusový či špičkový) 4x3kW při 4x2Ω, 4x2kW/4Ω, nebo dva můstky po 6kW/4Ω.
Bez dalšího, jsou pro mne takové údaje výstupního výkonu naprosto bezcenné. Leckdo by si mohl myslet, že výrobce se smyslem pro humor si zase dělá prdel, tvoří-li ze 7,5kW příkonu rovnou 12kW výkonu.
Prosím - chci tím vším jen naznačit, že mi naprosto zásadně chybí informace o tom, o jaký druh výstupního výkonu se jedná, resp. jak byl měřen, ale hlavně : Po jakou dobu je schopen zesilovač tento udaný výstupní výkon dodávat, než spadne - díky omezení příkonu zdroje ze sítě na čísla, která už nejsou marketingově tolik zajímavá.
Jsem si vědom i toho, že se bavíme o výkonech, spadajících charakterem a průběhem do sféry přirozeného signálu, nikoli sinusového buzení. Pak je ale údaj toho času /např. počet neredukovaných period signálu 30Hz/ ještě důležitější. Právě pro tu dynamiku při přenosu přirozeného signálu u PA.
Máte-li někdo chuť a čas, zkuste mi vysvětlit, proč výrobce...neudává tak zásadní záležitost a namísto toho, zavalí zájemce údaji o interních procesech, v zesilovači probíhajících.
Díky moc za prostor a předem díky za odborné vysvětlení.

Leoš1.června 2021, 15:07 hod#89122odkazcitovat

Je-li celkový odstup rušivých napětí (v ENG návodech SNR), vztažený k plnému sinusovému výkonu lepší, nežli asi -100dB/lin, případně asi -105dB/A, pak by se mohlo zdát zbytečné, uvádět jej. Ale patřilo a mělo by patřit k dobrému tónu, zvyku i serióznosti renomovaných výrobců, tento parametr uvést, jakkoli je dobrý a jakkoli mnozí mladí kroutiči ani netuší, co znamená. To není nic proti mladým kroutičům obecně, to upozorňuju.
Při neuvedení odstupu si pak (lehce zvědavý, technicky zdatný zájemce) může myslet cokoli. U laciných výrobků může mít zájemce podezření, že v rámci láce bylo "zjednodušeno" odrušení, použity horší OZ ve vstupní části/filtrech, nebo to může ukazovat i na nepovedenou vnitřní konstrukci z hlediska zemí.
Případů s tím posledním důvodem, bylo v minulosti mnoho.
Mnohem důležitější jsou (pro hodně technicky zaměřené zvukaře) údaje o celkovém harmonickém zkreslení (THD) při výkonu -1dB pod limitací, nevylhaný údaj o rychlosti přeběhu (SR), vnitřním odporu zesilovače, jehož převrácená hodnota tvoří důležitý parametr DF, činitel tlumení zátěže.
Já sám bych navíc uvítal i pár parametrů navíc:
Čas ve stovkách milisekund až sekund, po který je daný zesilovač schopen dodat plný, výrobcem deklarovaný sinusový výkon, než dojde k jeho citelnému omezení kvůli chlazení, zatížení zdroje i sítě.
Přístroj s udaným výkonem 2x2.200W, může jen těžko dodávat plný výkon bez omezení, je-li napájen 1F přívodem 16A.
Pak mě též zajímá odrušení, resp. logaritmicky vyjádřený odstup parazitních produktů zdroje/koncových stupňů, pronikající do sítě či do výstupů - u přístrojů, které jsou opatřeny spínanými zdroji, či jsou "spínané" komplet - což je dnes v touringu asi většina. Dřív tomu tak nebylo, ale toto řešení (spínaný zdroj i konce) je dnes výrobně levnější, než kombinace s analogem, ačkoli ceny tomu nenasvědčují.
Kacířská otázka:
Kolik z Vás, používá na středech a hlavně výškách, raději dobrý a rychlý AB konce, nežli konce v H třídě, či spínané? :D
Pardon za špalek :D

Tomáš PRODANCE28.května 2021, 09:24 hod#89121odkazcitovat

Reaguje na #89119:

Děkujeme za zpětnou vazbu, zesilovače projedeme a doplníme chybějící údaje.

Otas26.května 2021, 07:59 hod#89120odkazcitovat

Stanislav:
Zajímavý postřeh. V základních údajích o zesilovačích to pánové z Prodanců skutečně neuvádějí. Nicméně lze ve specifikacích dle poskytnutých odkazů dohledat údaje, označené jako odstup, SN, nebo i signal-noise rate, standardně se pohybující od 100 dB výše. Samozřejmě je otázka, zda nejsou tyto údaje od výrobců s odlišným názvem i odlišně měřeny. Kouzla se v tom dají dělat docela snadno.

Stanislav25.května 2021, 21:32 hod#89119odkazcitovat

Dobrý den. Najednou není potřebné u zesilovačů uvádět parametr SNR? Signal Noise Ratio? Pamatuji se, že to byl jeden z nejzásadnějších ukazatel jakosti zesilovače.

Prodance19.května 2021, 12:53 hod#89118odkazcitovat

Reaguje na #89117:

Dobrý den,
opakovaně jsme to testovali a problém je s tím, že maily často končí ve SPAMu, kde si jich hodně lidí nevšimne. Připravujeme novou verzi fora a bazaru, tak se snad i toto zlepší. Omlouváme se.

Petr Be.19.května 2021, 09:57 hod#89117odkazcitovat

Ano, také mi nechodily linky na smazání inzerátů, ale zboží už je prodané. Tak to tu holt zůstává hnít...

MK17.května 2021, 11:20 hod#89116odkazcitovat

TO PRODANCE ADMIN / WEBMASTER: Poslední dobou (několik měsíců) mi nechodí potvrzovací emaily z inzerce s odkazem na vymazání. Přitom do té doby s tím nikdy nebyl problém. Zpráva není ani ve spamu ani v hromadných. Podal jsem včera nějaký inzerát, který bych už teď potřeboval vymazat, ale nemám jak... Díky za pořešení. M.