Vyhledávání

frantacecil21.března 2022, 19:08 hod#89196odkazcitovat

Leoš: moc díky, sem si to myslel!

Leoš21.března 2022, 19:03 hod#89195odkazcitovat

To Frantacecil:
Je skoro bezpodmínečně nutná přímá viditelnost vysílač-přijímač. Toto pásmo a s malým výkonem používají převážně čínští výrobci u takových těch tzv. "kompaktních ozvučovacích sestav" na síť i na akumulátory. Sestávají klasicky z plastové kisny, ve které jsou vestavěny kurva mizerné reproduktory, na středovýškách (dá-li se to vůbec nazvat středovrchy, neboť to nemívá žádné výhybky) jsou pieza, co běhají až tak od 3kHz, sice účinné spínané, ale hodně slabé zesilovače s TPA3xxx...
ALE: má to standardně přijímač pro 1-2 handky v tomto pásmu, BT, přehrávače na kdeco, bývají tam i nějaké cinchové line vstupy - a je v tom hodně modrých ledek :D V handkách bývají 2xAAA a noname vložky, signál je přenášen samozřejmě digitálně a hrubým odhadem to končí na max. 8kHz, se slyšitelně zdůrazněným pásmem okolo 2-2,5kHz, což je při mizerných reproduktorech užitečné pro rozumnou srozumitelnost řeči. Problém s vazbou tam bez zásahu obsluhy řeší nějaký další šváb a tak to při přiblížení k soustavě jen "zazvoní", ale ihned zmizí vyříznutím pomocí několika rejekčních filtrů, který ten ZV "processing" taky slyšitelně obsahuje. Takové trochu vybouchávání klínu klínem, ale tak pan inžinýr co to navrhoval, jistě věděl co dělá.
Uvnitř to vypadá trochu, jako vlaštovčí hnízdo - několik modulů, spousta plochých kabelů, samostatných vodičů a konektorů na nich, takže v exteriérech i při přepravě, jsou to potenciální zdroje poruch, zvláště v levném provedení.

Hele, nějak to na 20-30m funguje, ale všiml jsem si, že stačí fakt pár lidí ve směru přijímače (a se zapnutými mobily v kapsách) a je víceméně po signálu, nebo to má fakt ostudný lagy a poslouchající mají každý 3.-4. slovo seknutý - nic, oč by člověk stál.
2,4GHz (2.400MHz) je už relativně vysoký kmitočet, který v kombinaci s malým výkonem handek neprojde žádnými překážkami, ani se "šikovně" od něčeho neodrazí, jako tomu bývá u klasických UHF mikrofonů.
Možná, že má někdo jiný zkušenosti, ale sám mám bohužel jen tyhle.

Filip knírpryč17.března 2022, 12:14 hod#89194odkazcitovat

zdravim shanim pasivni vyhybku k Tapco 6915 nikde to nemuzu dohledat

Frantacecil10.března 2022, 10:08 hod#89193odkazcitovat

Zdravím všechny.
Možná se to tu už řešilo, ale zajímal by mě Váž názor na bedráty v pásmu 2,4 G?
Moc díky!!

Petr B.5.března 2022, 08:17 hod#89192odkazcitovat

Dobrý den.
Dokázali byste ještě opatřit dva kusy RCF LF21N551?
Děkuji.

Zvukař1.března 2022, 07:41 hod#89191odkazcitovat

Reaguje na #89190:

Díky za radu, ale jaké lepší 2 bedny lze pořídit v této cenové relaci (32tis kus bez DPH? 2 stejné Megatony již provozuju druhým rokem, bez problému, mám zesilovače, DSP, prostě vše, jen chci posílit o další 2ks a zajímá mě především to zavěšení viz můj předchozí příspěvek. Třeba se tu nějaký uživatel najde. pan Sekera kdysi psal, že v použití 2Ks pod sebou nevidí problém s použitím jednoho z doporučených presetů...

Luboš1.března 2022, 06:32 hod#89190odkazcitovat

Reaguje na #89189:

a nebude lepší zainvestovat do 2 lepších beden než do 4 horších ?

Zvukař28.února 2022, 13:05 hod#89189odkazcitovat

Dobrý den Prodance, kdy budou skladem ND374? Lze podvěsit dvě bedny pod sebe, má s tím někdo zkušenosti? Nepotřebuji širší vyzařovací úhel, spíš posílit dostřel a celkové SPL na větší zvučené ploše. Díky za fundované rady.

Greeny PRODANCE25.února 2022, 10:02 hod#89188odkazcitovat

Dave: Ano s řazením 2ks horizontálně se počítá, je k tomu k dispozici i příslušný závěs. Pokud jde o dostupnost je limitována nedostatkem zesilovačů Powersoft. Výroba je nicméně v běhu a čeká se skutečně jen na elektroniku. Zároveň ovšem evidujeme nějaké objednávky, tedy doporučuji udělat rezervaci.

DAve22.února 2022, 07:38 hod#89187odkazcitovat

Dobrý den, Prodance.
Chtěl bych se tímto informovat na NP377 a to především na řazení více beden, zda-li je vůbec umožněno a případně jestli vertikálně, či horizontálně...jedná se mi o použití 2ks na stranu. Další věc je, jaká je dostupnost těchto beden? Díky.