Vyhledávání

Greeny PRODANCE30.listopadu 2020, 11:34 hod#89033odkazcitovat

Pitrs:
LF18N408 - již se rozeběhla výroba v IT, cena 10389,- s DPH
Dodání 10-14 dnů

Greeny PRODANCE30.listopadu 2020, 10:44 hod#89032odkazcitovat

Já myslím, že pan Tyl při rozjímání nad přívody reproduktorů jistě neměl na mysli měniče z TTL33A, špičkové modely RCF žádnými takovými problémy sériově netrpí, překvapivě takovými neduhy obvykle netrpí ani reproduktory 18sound v KV2.

Prohlásit že TT "nějak" hrají je dosti zvláštní, neboť řada existuje již nějakých 15 let a obsahuje dosti širokou paletu reproboxů a jejich zvukový projev (tak jak šel vývoj) se docela liší. Generalizovat že celá řada TT nějak hraje nedává prostě smysl - lze hodnotit pouze konkrétní aparáty, a ani tam to není tak jednoduché:
U aktivních reproboxů (typu TTL33A) došlo již před lety k upgrade DSP modulu a změně zvuku. Relativně nedávno bylo vydáno kompletně nové DSP FIR nastavení které má zase zcela jiný zvukový projev. Majitelé TTL33A jsou díky tomu se současným zvukovým projevem obvykle dosti spokojení.

Kolemjdoucí29.listopadu 2020, 19:10 hod#89031odkazcitovat

Tyl:
Při vší úctě, přestaňte kupovat levné polské a čínské zásuvky a další šmejdy a věřte tomu, že žádné problémy vás nepotkají. Máme cca 200ks různých prodlužek a přívodů a tyto potíže nemáme. Kupujeme např.: Legrand, ABB....příklad:

https://www.elektroprovsechny.cz/produkt/abb-5546-2000-zasuvka-pohybliva-ctyrnasobna-s-ochrannymi-koliky-16-a-cerna

Problém se zřejmě skrývá zde:
"Myslím, že výrobce je někde v xxrecku, nevím."
Tip:
Když už musíte použít tu levnou 4-5-6ti zásuvku, doporučuji ji rozdělat a ochranný kolík (případně i ty další zalisované spoje) pro jistotu připájet na mosazný pásek .I když to vypadá, že drží. Revizí to projde a máte klidnější spaní.

Co se týče tohoto:
"Jedná se mimo jiné i o velmi dokonalé maskování, například odfláknutých, ručně pájených spojů.
Jen se musí všechny kontakty, které jsou takto pod bužírkama maskované, důkladně prověřit."
Tak je to samozřejmě hovadina, toto předvede opět jen levná čína. Navíc si nemyslím, že by si pájený spoj prodražovali maskováním blbého spoje bužírkou, když by to stačilo dobře zapájet. Jedině snad spoj dvou drátů, ale zase proč?

"Je vysoce pravděpodobné, že jedna z posledních operací při hromadné výrobě reproduktorů je ruční pájení pohyblivých přívodů. No a dál nemusím pokračovat. Ruční pájení jak známo způsobuje velmi vysokou chybovost."
Ne, to je možné opět jen u nejšitověvší číny, Ještě jsem neslyšel o někom, komu by přestal hrát slušný reproduktor z důvodu špatně zapájeného přívodu (uklepaný samozřejmě ano). Jedině od vás.

Jak jsem se díval, máte RCF TT33 - tak pokud ty repra mají níže popsané problémy, hodil bych to prodejci na hlavu. RCF se sice dost zhoršilo s kvalitou, ale tohle je moc (za ty peníze...). Navíc řada TT podle mě zrovna moc dobře nehraje - bez urážky. Vsadím se, že KV2 tyto potíže nemá.
Mimochodem, ty TT33 vám ve 3 kusech na stranu nemůže fungovat jako linearray, minimum jsou 4ks, lépe 6ks na stranu. Při 3 kusech na stranu pravděpodobně ani dobře nepokryjete poslechový prostor.

Tyl29.listopadu 2020, 11:40 hod#89030odkazcitovat

Tyl-
Zkušenost 5. SMRŠŤOVACÍ BUŽÍRKY.
(Zkušenost 4. Vícenásobné zásuvky-předcházející článek z dnešního dne.)
(Omluva za hrubku-"nalysované", správně má být nalisované. Jo ten našeptávač. Také chybuje. )

- komplikace, které nám všem velmi ponižují spolehlivost výrobků od mnoha výrobců.
Jak je to tedy se smršťovacíma bužírkama?
Jedná se mimo jiné i o velmi dokonalé maskování, například odfláknutých, ručně pájených spojů. (Studeňáků na vodičích atp.)
Vážení, bužírky jsou bezesporu velmi užitečné. Smršťovací obzvlášť.
Jen se musí všechny kontakty, které jsou takto pod bužírkama maskované, důkladně prověřit.
KDYŽ SE PROVĚŘENÍ NEPROVEDE, UPLATNÍ SE S VYSOKOU PRAVDĚPODOBNOSTI ZÁKON SCHVÁLNOSTI. !!!
No a takové prověřování znamená, všechny zafoukané bužírky rozpárat, kontakty případně řádně dopájet, nebo dotáhnout a pak nové bužírky znova zafoukat. Pokud je tedy nutné tyto bužírky na vodiče vracet a tak spoje opět nějak maskovat. No a že je pak dobré projít všechny takové výrobky ve skladech, tak to už je na každém z prodejců. Hrůza je slabé slovo. Viz chudák revizní technik v článku dole.
Nevěříte?
Například výrobci reproduktorů mnoha značek si na používání těchto bužírek hodně přivyknuli. Někteří i proto, že takové řešení působí jako mechanické odlehčení námáhaného přechodu z připojovací svorky na pohyblivý přívod.
Je vysoce pravděpodobné, že jedna z posledních operací při hromadné výrobě reproduktorů je ruční pájení pohyblivých přívodů. No a dál nemusím pokračovat. Ruční pájení jak známo způsobuje velmi vysokou chybovost. V časové tísni, když se musí lidi z různých důvodů střídat, atp.
Můžu doplnit foto, i video, ale mnohé by to velmi bolelo. Nemá to cenu.
Byli by jste velmi znechuceni, co vše je dnes možné. Raději končím. Napsal bych na závěr něco o tom, jak se všichni brzy sejdeme v lepších časech, ale poslouchám jedním uchem zprávy. No a je jasné, že to tak brzy nebude. Chudák PES.
Tyl

Tyl29.listopadu 2020, 03:28 hod#89029odkazcitovat

Kolemjdoucí: "Oba dva problémy svědčí buď o velkém šlendriánu ze strany výrobce nebo jde o totální šunt.
Doporučuji prodat a koupit něco lepšího.
PS: Co je to za bedny?"

Vážení už jsem naznačil, že průšvihů, které byly, jsou, a budou způsobeny lajdáctvim ve výrobě ve všech oblastech neubývá, NAOPAK !! Určitě bych na tomto fóru nikoho z koncových výrobců nejmenoval, protože by se tato, zatím solidní diskuse předčasně zkomplikovala. No a to už tady mnohokrát bylo. Vzniklo několik skupin, které se víc a víc začínaly napadat, urážet a byla to cesta do ztracena. Také jsem naznačil, že mám přichystáno větší množství zajímavých příspěvků. Některé asi ani zveřejňovat nebudu. Nejsou irelevantní, ale jsou to neskutečné prasásny a mnohdy jde o životy.
Např:
Objevily se před několika lety v prodeji vícenásobné zásuvky 230V, na pohyblivé prodlužovací přívody. Jsou černé, mají solidní provedení a mnoho z nás je začalo používat. Nejen z nás. Nedá se nahlédnout na systém sběrnic. Hlavní kryt s víčky "nelze" odejmout, protože to není zapotřebí. Každé víčko je jištěno šroubem s šikmými ploškami, které při snaze šroub povolit, šroubovák nadzvednou. Našel jsem desítky, bezmála stovky ochranných koliků, které jsou jen volně položeny pod víčky !!! Když se pomocí šroubováku s ostrými hranami podaří víčka odejmout, ochranné kolíky vypadnou i se svou krátkou nosnou sběrnicí na které jsou kolíky nalysovány. Tato krátká sběrnice s ochranným kolíkem je u dobrých kusů přínýtována na společnou sběrnici dutým nýtem 3,5mm. Středem tohoto nýtu prochází šroub, který drží víčko.

A nyní něco hrůůůzostrašného !!! Když jsem reklamoval prvních deset kusů, přišly kusy nově zabalené s naprosto stejnou závadou. Poslal jsem tedy foto a dodavatel prý ihned začne jednat s výrobcem, co že to má znamenat. Mezitím se prý zhroutil, nebo utekl jejich revizní technik, který dostal za úkoĺ všechny skladové zásoby prověřit. Myslím, že výrobce je někde v xxrecku, nevím.
Zatím takto.
Tyl

Tomáš PRODANCE25.listopadu 2020, 14:24 hod#89028odkazcitovat

Reaguje na #89027:

Dobrý den,

zboží jako jsou reproduktory objednáváme na základě Vaších zakázek, tzn. vytvořte si u nás v eShopu nebo telefonicky objednávku, my budeme vědět že to výše zmíněné zboží máme dovézt.

Pitrs24.listopadu 2020, 10:54 hod#89027odkazcitovat

Zdravím,mám dotaz na Prodance.Budou k prodeji RCF LF18N408 případně kdy a za jakou cenu?Dík za info.

Kolemjdoucí23.listopadu 2020, 22:19 hod#89026odkazcitovat

„Zkušenost č.2 – některé středové repro např.6" mají místo "leonského přediva" na přívodech ke kmitačkám tenké pásky plíšků ze speciální slitiny, která má požadovanou odolnost proti utřepání.(?)
Tyto pásky jsou na obou koncích, jak u membrány tak u svorek zakápnuty lepícím tmelem, ale někde je množství tohoto tmelu jiné. :o
Díky tomu se tyto pásky brzy na zakápnutých koncích nějak částečně uvolní a délka tohoto přívodního pásku se změní. Většinou se tento pásek o malinko prodlouží. No a to stačí k tomu, aby se při určitých frekvencích některý z přívodů dotýkal membrány.“
Je nepochopitelné, že nějaký výrobce použije plíšky na přívody ke kmitačce, když většina slušných výrobců používá lety prověřené pletené vodiče.

„Při tomto vícehlasém zpěvu se membránky středových repro tak rozvibrují, že se výchylka podobá malému basáku. Přitom jsou laděny v pásmu od cca 500Hz do 1,5-2Khz“
To by nemělo být, chyba by mohla být kromě špatného repra ve špatně navržené výhybce, presetu, zesilovači atd….

„ Takové menší středové repráčky jsou často uchyceny za magnety na chladič a tlačeny na přední mřížky nějakou permanentní sílou bez toho, že by byly přišroubovány šrouby kolem koše, jak je tomu u větších repro. No a to je příčina, která vyvolala po čase další neuvěřitelně zrádné, občasné drnčení.“
Takto rozhodně nejsou často uchyceny měniče, je to nepochopitelné šetření za držák a další zdroj pazvuků z reproboxu.

„Další problém vznikne, když se možná po vyexpedování z fabriky některá z membrán po vyzrátí lepidel atd. malinko vysune dopředu-ven z koše. Prostě se velký závěs membrány reproduktorku přiblížil k mřížce tak blízko, že se při výše popsaných výchylkách závěs dotýkal přední mřížky a toto způsobovalo další nepravidelné drnčení...Otlačené otvory od mřížky na závěsu membrány mě na tento průšvih ihned upozornily. :o“

Oba dva problémy svědčí buď o velkém šlendriánu ze strany výrobce nebo jde o totální šunt.
Doporučuji prodat a koupit něco lepšího.
PS: Co je to za bedny?

Kolemjdoucí23.listopadu 2020, 22:14 hod#89025odkazcitovat

Tyl:
„Zkušenost č.1 - V roce 2010 jsem zakoupil od Hanze, na dvakrát, tři desítky kopií DPA clipů, CC100. Do dětských souborů, dechovek atd.
Poruchovost byla ohromující.!!“
Přívody k CC100 mikrofonům budou časem zlobit všechny, v těchto kopiích používají slabé, bídně stíněné obyčejné vodiče. A obzvlášť u dětí nemůžete čekat opatrné zacházení s kabelem.
Slušní výrobci (AKG, Shure, Sennheiser).… požívají přívody proplétané vlákny (asi kevlar). Tam je pak výdrž kabelů velká. Bohužel ale cena tohoto kabelu je vyšší (cca 700,- Kč), mikrofonní vložka tvoří jen malou část ceny.
Ještě doporučuji vyzkoušet vyměnit origo napáječ/preamp za kvalitnější (AKG, Shure, Mipro), má to znatelný vliv na zvuk.
Z levných mic na děti a aerobik máme s dobrými výsledky vyzkoušené AKG C520L, resp. C555L. Jsou zvukově o dost lepší a dají se s úspěchem použít i na nástroje. Mají také dobré stavitelné hlavové mosty a pasuje k nim všechno příslušenství od CC100 (držáky atd.). Lze je objednat i samostatně bez hlavového mostu.

Kolemjdoucí23.listopadu 2020, 22:12 hod#89024odkazcitovat

Dokončeníí:
.....Číňan nebude mít časem co kopírovat