Vyhledávání

Greeny PRODANCE15.prosince 2020, 11:00 hod#89043odkazcitovat

Milan:
Ano dobrý postřeh, je to skutečně 10/568 - kity jsou k dispozici, cena je 1740,- včetně DPH za kus, jeden ks by měl být skladem, další by mohly být po novém roce. Doporučuji objednat, není to již běžná skladová položka.
https://www.prodance.cz/r10568-recone-kit-8ohm.html

Milan14.prosince 2020, 08:35 hod#89042odkazcitovat

to Prodance: Dobrý den, mám dva pasivní reproboxy RCF ART310 z roku 2005. U obou jsou poškozené 10", nenechají se na ně sehnat recone kity? Vzhledově vypadají jako L10/568H. Popř. jaká by byla cena? Děkuji

Greeny PRODANCE3.prosince 2020, 10:34 hod#89041odkazcitovat

Petr Berka:
ad LF18N408: Je tam poměrně dost věcí jinak, než u předchozích 18".
Jde o odvozeninu reproduktorů z nových SUB 9004/9006.
Membrána má zcela jiné složení kompozitu, bude velmi stabilní. Spider je také zcela nového typu, není to klasický dvojitý sendvič s výplní ale úplně nový materiál který má výborné chování při velkých výchylkách.
Rozhodně tomu budeme věnovat pozornost, právě se chystám objednat vzorky.

Pitrs2.prosince 2020, 20:56 hod#89040odkazcitovat

Rakce na Kolemjdoucího Milana Hrůzu:
Bavíme-li se o první lize:
netvrdím, že se to nestalo, ale primárně to je proto, aby to právě ten Lojza nedostal. Ten samozřejmě tu techniku ani zkušenosti s ní mít nemůže.
Pokud je v rideru zakázán line array "home made" nebo ČÍna, tak přes to nejede vlak. Totéž platí o mikrofonech atd.- pokud ale nabídnu rozumný ekvivalent (rozuměj kvalitní), není většinou problém.
Kapely na tom většinou trvají taky proto, že techniku platí takřka vždy pořadatel akce.
Na jednu stranu kapely chápu, protože někteří Lojzové jsou schopni si napůjčovat kdeco a pak to umí s bídou zapnout. Druhá věc je, že spousta kapel si víc než tu Čínu nezaslouží.
U světel je to trochu jinak, když nabídnu technikům kapely čínskou kopii washe či spotu, musí mít fixturu i ovládání shodné s originálem, což je u spousty světel problém.
Přestože nesouhlasím s obchodní politikou Prodance, v tomto souhlasím s Greenym - není kopie jako kopie.

Tak že chceš říct, že majitel aparatury "Lojza", který si koupil vybavení za své tvrdě vydělané peníze nemůže dělat koncert "prvoligové sračky např. SLZA" za nekřesťanský honorář, pokud nesplní technický rider totálního blba ex zvukaře této kapely mladého Filipa Mošnera, který není schopen nazvučit kapelu ani na playback?

Petr Berka1.prosince 2020, 18:29 hod#89039odkazcitovat

Reaguje na #89037:

Od poholedu a konstrukce to vypadá "jen" jako další vývojový stupeň/revize LF18N405. Trošku méně citlivý, ale delší cívka, basovější, větší spider, nepatrně větší statická síla pohonu a menší indukčnost, asi tužší zavěšení, a RCF se obvykle nechá trápit aj za Xmax a je tam relativne kultivované. Může být upraveno chlazení, na motor/magnet nikde na obrázkách není dobře vidět. Zkusil bych ho už jenom z hecu, a že vypadá dobře. Možná lépe než 405ka.

Petr Berka1.prosince 2020, 18:19 hod#89038odkazcitovat

Nečetl jsem to celé, nejsem na něčí straně, ale do těch přívodů si tedy rýpnu. B&C a RCF mě opakovaně vytáčí špatně provedenými přívody. Hodně modelů, které mi prošly rukama, měly přívody tak, že o něco klepaly, a některé se i uklepaly. Když do rukou dostanu reproduktor, je to snad to první po čem jdu, a nastává upgrade. Poslední B&C 21DS115 a RCF LF21N551 nevyjímaje. Jeden vždy klepal, oba dostaly nepatrné přihnutí a dolepení. Tehdá byla ceníková cena přes 21000Kč(RCF). Za ty peníze si snad taliáni dělají srandu. Chčijou nám do xichtu a ani se nesnaží předstírat, že to je déšť. :-D

Luboš1.prosince 2020, 12:19 hod#89037odkazcitovat

Reaguje na #89036:

v čem má být LF18N408 lepší nebo k čemu vhodnější než LF18N405 ?

Pitrs1.prosince 2020, 09:52 hod#89036odkazcitovat

Greeny:
Děkuji za informace.

Tyl1.prosince 2020, 05:50 hod#89035odkazcitovat

Greeny:
Děkuji, že jste se zastal TTL33, nechápu co to toho Kolemjdoucího napadlo, tak nepěkně hodnotit jedny z nejlepších třípásem z té doby. A hodně zajímavých i v této době. O tom žádná.
Také děkuji za to, že jste měli tyto 33ky zapůjčené ze Vsetína na akci Demo 4. Bylo jich tam tenkrát 5+5. Nevím, jestli je na závěr zesílil na max přímo majitel Petr B, ale všechny ostatní banány, které tam v té době visely jednoduše neměly šanci. Před jevištěm bylo už jen několik málo návštěvníků, když jsme se rychle vrátili a pár okamžiků jsme nechápali jak je to možné. Potom následovalo vypnutí a konec. Bylo rozhodnuto. Celou zpáteční cestu, až do UH jsme se bavili jen o TTL33, jak bylo vše podobné o ničem, atd.
Na druhý den jsem narazil na inzerát od BBsound, že je na prodej 6kusů. Na třetí den jsme pro ně vyrazili.
Další segmenty jsme přikůpili z SK. Takže není pravda, že jich máme málo. No a vypůjčit si na větší akce několik segmentů není problém. Je jich tu dost a ještě dlouho bude. Horší už to bude jen s těmi většími akcemi.

Dále prosím promiňte, že se tak důkladně zabývám pohyblivými přívody. Když se občas nějaký utřepe, bere se to jakože je to normální. O tom, kolik nespolehlivých spojů se roky dělalo pomocí nějak zamáčknutých dutinek na přívodech k civkám, tak o tom se neříká nic. Jednoduše čím větší průšvih, tím víc se mlčí a zatlouká, mlži, atd. Ovšem klasicky utřepaný přívod, žádná hrůza. Nevím zda to mají v 18sound patentované, ale ty přívody jak lepí zhruba v polovině délky ke spideru, tak to je určitě dost dobré řešení. Dalším řešením jsou přívody, které jsou na spideru přilepeny po celé délce tak, že kopírují každou vlnku. Je to vše jednoduché jak žebřík, a my se o to zajímáme, až nyní, až máme s prominutím po sezóně. Uvidíme, ale jak už bylo mnohokrát řečeno, dobře už bylo.

Ještě dlužím odpověď na ty propoj kabely, které zklamaly. Amphenoly 4 nebo 6pin.
Hoši několik čistokrevných studeňáku !! Po odpadnutí lanka 2,5 šly přímo do zkratu. Jak jinak.
Tyl

Tyl1.prosince 2020, 04:08 hod#89034odkazcitovat

Kolemjdoucí:
Vážený pane nic proti Vám, ale jste vedle jak ta jedle. Nesnažte se zde prosím mlžit néjakou šuntčínou.
Před 20lety to platilo, ale dnes jsme se posunuli a určitě nejde o zásuvky za cca 50,-z Polska. Mám na mysli zásuvky typu 404015, např od dodavatele Toraka. Jak jsem napsal-dost solidní provedení, až na ty ochranné kolíky. Prosím všechny, kteří jste si je pořizovali cca v roce 2018, odšroubujte alespoň jedno víčko, jestli se kolík po odejmutí víčka nevysype. Je k tomu třeba obyč šroubovák s ostrými hranami, aby se hrany kously do šikmých plošek.

Dále jste vedle i co se týká repro 6", žádná Čína, ale 18sound typ 6ND410. V podstatě nenahraditelný kus. Pohyblivé přivody z berilky si nahrazujeme sami. Je nás víc. Možná už je náhrada, ale zatím nevím.

Dále se velmi mýlíte ohledně pohyblivých přívodů maskovaných bužírkama. Opět žádný šunt z činy, ale jeden z nejodolnějšich repro 21"-21SW152. Když jsem poctivě dolepil zdvojený spider kolem krčků membrán (nutno obrousit silikon) a řádně propájel leoňák u svorek pod smršť bužírkama, bylo po problémech. Průměr vodicě na cívce 6"je 0,6 mm!! Takže reprák snese v pohodě 140Voltů eff, což je docela silná káva. Otázka zní, jak musí být reprobox tuhý, aby takovou sílu zpracoval. NDB21 z roku cca 2015 nebyly v té době a v tehdejším provedení vhodné pro takový příkon.
No a měl jsem tam jeden případ, kdy se povolil jeden šroub imbusM6, který pak cestoval pod spiderem kolem kmitačky.
Dost nepříjemný rušivý zvuk. Čekali jsme, že je uvolněn nějaký ten závit na konci cívky a že se cívka přeruší, ale nestalo se tak. Tyl
Prosím nesnažte se opět a opakovaně mlžit, že nikdo nemá takové problémy jen já. Nikdo se totiž neodvážil a neodvažuje vám oponovat, protože dobře ví, že neuspěje. Také proto se tolik solventních zákazníků v minulosti obrátilo, obrací a bude se obracet na Hanze. Dnes už se to dá lehce spočítat. Proboha není to škoda?
Dále mě hodně mrzí, jak hodnotíte sérii TT.
Ale to napíšu v dalším článku Greenymu.