Forum

Vyhledávání

1 > 4445
13.04.2024 08:02
#89351 detail odpovědět

Prodám sluchátka Pioneer HDJ-X7.
Kupované v 06/2023.
Sluchátka jsou v perfektním stavu, bez jakéhokoli poškození či škrábanců, po dezinfekci včetně originálního obalu, 2 kabelů (1x kroucený, 1x rovný), v originální krabici s fakturou. Záruka do 06/2025.
Možnost vyzkoušet.
Preferuji osobní předání v Liberci a okolí.

StanB
06.02.2024 10:57
#89349 detail odpovědět

Ekonowave na detailní dynamický poslech: Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli náhodou nemáte odměřenou nějakou soustavu s reproduktorem PRECISION DEVICES PDN.8BM30 8/OHM, ideálně spárovanou s nějakým 1" CD driverem na širokém waveguide zvukovodu, nebo tak něčem pro pokrytí menší místnosti - hledám soustavu, která by hrála přesně a líbivě i při nízkých úrovních vybuzení s perfektní čitelnosti na vzdálenost cca 2-4 metrů v co nejširším rozsahu a širokým sweet spotem - pro kvalitní hi-fi použití, s odezvou pokud možno co nejblíž systémům pro referenční/studiový poslech, ale popřípadě také schopnou ozvučit i větší prostor a nebo poskytnout vysokou poslechovou dynamiku (kupř. pro film, nebo velice náročnou hudbu - použití i pro experimentální hudbu s velice tichými detailními pasážemi, asmr audio, binaurální zvuk, apod. Potřebuji aby i tyto byly v rámci místnosti perfektně srozumitelné podobně jako skrz sluchátkový poslech, nebo pokud možno co nejblíže tomu).

Ze zahraničních audiowebů jsem vyčetl že se takovémuto použití PA reproduktorů říká ekonowave a v některých případech může mít výtečné jakostní výsledky a navíc ohromnou výkonnostní rezervu.

PDN8BM30 se mi zamlouvá především pro to, že má velice nízké Qts parametry, z čehož chápu, že by měl poskytovat velice přesnou úroveň reprodukce a pro to, že má neodymový magnet - za kompaktní lehké provedení budu jen rád: umístění je ve výšce a zvedat nad hlavu ferity - no nic moc záhodná varianta. Pamatuji si, že se u vás před lety sestavy testovali a měřili poměrně zevrubně na melise, tak jestli ještě něco takového stále provozujete, prosím o informace. Pokud vás náhodou napadá nějaká další varianta v podobné cenové kategorii, která by byla ještě vhodnější, dejte prosím vědět.

09.02.2024 10:17
#89350 detail odpovědět

Bohužel, s úmrtím spolumajitele a vynikajícího experta na tvorbu beden (ochotného i tvořit výhybky na přání) pana Huberta Mašína firma Prodance o komparativní výhodu před sedmi lety přišla.
Nicméně ve firmě Megaton vychoval velmi schopné nástupce, úzce s nimi dlouhé roky spolupracoval.
Dnes už tu bohužel nikdo výhybku na přání nevytvoří, ale lze jen doporučit produkty Megaton, kde je poměr kvality (a ceny) měničů k ceně a zvukové kvalitě výrobku velmi dobrý.
Pokusím se ještě vyslovit nějaké technické stanovisko k popsané problematice, i když samozřejmě mé znalosti jsou o dvě ligy nižší a aby nedošlo k mýlce, nejsem s Prodance v zaměstnaneckém vztahu, jen tu dobrovolnicky vypomáhám na diskusi...
Určitě lze souhlasit s myšlenkou Ekonowave. Měniče v profi se stále zlepšují i při vyšší požadované účinnosti přestávají být tak kompromisní ve zvukové kvalitě. Výhody měničů v hifi samozřejmě trvají, ale už nejsou zásadní. Ve stručnosti vnímám dva trendy vývoje: dvojpásmové bedny se dělí na nižším kmitočtu (cca 1 kHz) a to nejháklivější pásmo (kde uši slyší zkreslení) výborně zvládne kvalitní (a bohužel drahý) driver 1,4". K tomu se s kvalitním basem, nevyžadujícím velký objem, dělá tzv. Planar Waveguide, kdy zdroj zvuku je z vertikálně stejného místa, svázání výhybkou je pak jednodušší, se změnou kmitočtu se příliš nezhoršuje interakce. Zvuk je pak přesný, čitelný, jeden můj amatérský výrobek tohoto stylu u kamarádů Hifistů sklidil pozitivní ohlas.
Megaton má v sortimentu profesionálně dotaženou NDM124, na kterou jsem slyšel chválu (čisté, bodový zdroj zvuku).
Druhý trend se blíží výše popsanému:
Použití 8" středu a 1" driveru dává předpoklad kvalitních nejvyšších výšek a při správném navázání i středů. Používají se i koaxiální reproduktory. Megaton jde rovněž touto cestou, výsledky můžeme vidět na ND314, nebo na ND374, což jsou podle pověsti zvukově velmi kvalitní bedny.
Prodance má v nabídce i výhybky pro repro, včetně výhybky pro koaxiální reproduktory.

23.01.2024 17:47
#89347 detail odpovědět

Dobrý den pánové,
jdu si pro radu. Jaký je prosím Vás rozdíl mezi RCF SUB 905 AS-II vůči novému 905 Mk3 ?
Je případně možná jejich kombinace ? Vlastním celkem málo jeté 2ks AS-II a kolega chtěl koupit stejné abychom mohli spojit aparáty na větší akce. Tak jestli lze vzít i ty MK3 a nebo je bezpodmínečné nutné splašit někde druhý pár AS-II.

Děkuji.

25.01.2024 12:50
#89348 detail odpovědět

Jen pohled zvenku:
ART 905 MK3 působí dojmem přímého nástupce AS-II.
Dvě změny: Keramický magnet reproduktoru a BMS (Bass motion system - omezení překračování Xmax reproduktoru). Lze proto očekávat kvalitnější, pokrokovější DSP.
Princip ozvučnice je stejný (basreflex), ovládání působí totožně a je to stavěno ke stejným satelitům, čili fázové sladění - minimálně na volitelných dělících kmitočtech - musí být stejné. Svou roli bude hrát na nejnižších kmitočtech naladění BR.
Uvidíme, zda pánové z Prodanců budou mít více informací, ověřená informace asi může být nejspíše jen dotazem na výrobce, nebo alespoň od zvukařů, kterým ty bedny stály v akci u sebe.

10.01.2024 12:00
#89344 detail odpovědět

Mám dotaz na zesilovač Ashly KLR 4000. Mám možnost ho skoro nový koupit za výhodnou cenu. Máte s ním někdo zkušenosti, ohledně spolehlivosti, skutečného výkonu (nejen co je na papíře).Díky za radu

12.01.2024 21:42
#89345 detail odpovědět

Tady by asi poradili chlapi ze servisu Prodance.

Lubos
16.01.2024 07:02
#89346 detail odpovědět

nebál bych se toho, mám KLR-3200 a jsem spokojený, Ashly je určitě dobrá náhrada za QSC

20.11.2023 16:50
#89342 detail odpovědět

Prodám Hazer PHANTOM H2 koupen před rokem použit 3x jako nový, skladován v látkovém pevném kufřiku.
nemám využití.
PC 8900,- prodám včetně original kapaliny .

https://www.alza.cz/cameo-phantom-h2-levne-d7976726.htm?kampan=adwav_audio-video_pla_all_audio-video_hudebni-nastroje-a-mikrofony_c_9048068___600005848279_~136581765309~&gclid=Cj0KCQiApOyqBhDlARIsAGfnyMr3Fqn6_NfQP34fJ-VqTA_ODXI1VDo4-6LdbIvabje8fBvQ2rTyI7kaAsE-EALw_wcB

Cena nyní 6000,- tel 737 735 492

21.11.2023 17:22
#89343 detail odpovědět

Toto je Fórum, nikoli Bazar. Chápu, že je to matoucí, protože ze základní stránky člověk klikne na bazar a otevře se mu prvotně tato diskuse.
To bych si dovolil doporučit pánům z Prodanců napravit.

10.11.2023 18:29
#89340 detail odpovědět

Prosím o smazání inzerátu #20080, link nedorazil...

Jan
09.10.2023 23:59
#89332 detail odpovědět

Prosímvás, neví někdo, jak je to s dostupností 4 ohm variant 12" a 15" basáků od B&C? Mám takový pocit, že před lety bylo skoro všecko dostupné i ve 4 ohm variantě, nyní zdá se všecko až na výjimky 8 ohm. Konkrétně mne zajímá třeba 12PS76, 12PS100, 12TBX100.

Greeny PD
09.11.2023 09:00
#89336 detail odpovědět

Z levnějších feritů jsou ve 4 ohm k dispozici modely 12PS76, 12FW76 a 12TBX100
https://www.eprodance.cz/b-c-speakers-12ps76-4-ohm/ (2ks na cestě)
https://www.eprodance.cz/b-c-speakers-12fw76-8-ohm/ (cena je shodná pro 4ohm variantu, na objednávku)
https://www.eprodance.cz/b-c-speakers-12tbx100-4-ohm/ (na objednávku)

Jan
09.11.2023 14:17
#89338 detail odpovědět

Děkuji za odpověď, 12PS76/4 i 12FW76/4 by případně vyhovovaly. "Je na cestě" a "na objednávku" by prosím znamenalo jaké dodací lhůty?
Ty 12PS76/4 jsou z aktuální výroby, nebo starší výroby někde posledních pár ks ze skladu? Všiml jsem si, že B&C již oficiálně 4ohmovou variantu 12PS76 na svém webu vůbec nezmiňuje.

Jan
09.11.2023 14:17
#89339 detail odpovědět

Děkuji za odpověď, 12PS76/4 i 12FW76/4 by případně vyhovovaly. "Je na cestě" a "na objednávku" by prosím znamenalo jaké dodací lhůty?
Ty 12PS76/4 jsou z aktuální výroby, nebo starší výroby někde posledních pár ks ze skladu? Všiml jsem si, že B&C již oficiálně 4ohmovou variantu 12PS76 na svém webu vůbec nezmiňuje.

08.10.2023 18:00
#89330 detail odpovědět

Dobrý den, mám dotaz ohledně subů RCF 4PRO 8001-as.
Potřebuji poradit, jaké osazení v tom je, přesný typ/označení měniče. Jeden se mi porouchal a já potřebuji rychle náhradu. Lze sehnat originální kus? Případně nějaký se stejnými parametry?
Děkuji.

09.10.2023 14:39
#89331 detail odpovědět

Měnič není v nabídce Prodance. Jedná se o 4 ohmový reproduktor, nejspíše zakázkový. Naštěstí jsou jeho skutečné parametry v měření ve webu Prodance k dispozici.
V nabídce je náhradní kit (čili membrána s cívkou): https://www.eprodance.cz/rcf-rlf18g-4pro-8001-4-ohm/ ale bohužel není skladem.
Pokud potřebujete naléhavě nějaký reproduktor, tak od RCF (asi bych jiného výrobce nedoporučil) bych já dal 8 ohmový do doby, než přijde membrána (což mi v jednom případě trvalo 8 měsíců). Zátěž 8 ohmů představuje v bedně na 4 ohmy o cca 3 dB hlasitosti méně.
Od RCF máte asi tyto možnosti měničů - z těch levnějších:
L18P400 - asi nejvíce ze všech náhrad zahraje na 40 - 90 Hz, výše trošku hůře, nebude tam sedět s nastavením elektroniky.
LF18X401 - pokračovatel snad nejúspěšnějšího 18" reproduktoru od RCF, v bedně prakticky nezničitelný, asi bude později i slušně prodejný v bazaru.
LF18N405 - totéž jako X, o fous méně hlasitý, ale s neodymovým magnetem, čili podstatně lehčí (5 kg méně je při transportu doopravdy milé).
Předpokládám, že bude sedět rozteč šroubů a vejdou se na hloubku, ale raději si to prověřte. Bohužel nevím kromě měření o původním reproduktoru nic. Zesilovač si s tím s úlevou poradí (poloviční zatížení).
Tolik názor outsidera, nejsem z Prodance.
Možná se pánové z Prodance vyjádří k membráně, nebo se zkušenostmi s náhradou.

10.10.2023 08:40
#89333 detail odpovědět

Ještě doplním:
Pánové z Prodance nezřídka reagují vlastní objednávkou k výrobci až na objednávku zákazníka, proto ta výše popsaná prodleva ve zboží, které není skladem.

Greeny PD
09.11.2023 09:11
#89337 detail odpovědět

Tady by bývalo bylo nejrozumnější kontaktovat náš servis.
Membrána je totiž zakázková pouze pro reproboxy 4PRO800x a tím pádem není na eshopu. Navíc záleží na roku výroby, existují dva druhy reproduktorů a tedy membrán a je třeba rozklíčovat který potřebujete. Nicméně obě mají na servisu skladem a byli by schopní reproduktor jistě v nějakém rozumném času překitovat. Cena je 3600,- s DPH za kit plus práce.

13.11.2023 16:18
#89341 detail odpovědět

Jo, nejcennější je VČASNÁ informace. A když se o to Prodance málo nestará, tak její zákazníci ztrácejí kdysi spolehlivý bonus = komparativní výhodu této firmy.....

21.09.2023 09:29
#89328 detail odpovědět

Dobrý den,

měl bych prosím dotaz na reproboxy RCF. Na Vašich stránkách jsem si vybral 2 typy a zajímá mě
rozdíl mezi sérií NX a Art. Konkrétně typ NX 32-A a ART 932-A.
Je tam rozdíl pouze v ozvučnici (dřevo / PP kompozit), nebo i v kvalitě reproduktorů.
Parametry se zdají být podobné. Subbas mám, zajímá mě pouze výběr reproboxů pro střední sál cca 300 lidí.

https://www.eprodance.cz/rcf-nx-32-a/
https://www.eprodance.cz/rcf-art-932-a/

23.09.2023 11:04
#89329 detail odpovědět

Zkusím opět trochu zastoupit kolegy z Prodanců:
Podle mne RCF NX 32 zřejmě vychází ze starší koncepce, snad ART 732A.
Koncepce nové ART 932A má pak "dřevěnou" variantu v NX 932A.
Při pohledu na parametry jsou si tyto dvojice mezi sebou velmi podobné (jen mi nepasuje hmotnost, čili druh použitého basáku?) , já bych předpokládal, že mohou být jinak i elektronicky stejné. Mně se mi líbí, že ta ART932A nemá ten plastový vizain na první daleký pohled, na rozdíl od 732A.
Řada 932A má vyrovnanější charku na výškách a konečně i BMC - čili něco, co se postará, aby se bas nedostával příliš snadno do nadměrné výchylky membrány a příliš nezkresloval. Což je ovšem potřebné především když se hraje bez subů v malinké vinárně, čili ne v popsaném případě. Ale předpokládejme progres i v dalších schopnostech instalovaného procesoru.
Možná kolegové z Prodanců doplní, upřesní.

22.08.2023 05:15
#89319 detail odpovědět

Zdravím,
jak je nejlepší umístit 4 x subwoofery QSC KW181 na zem před podium, aby byla výsledná účinnost co nejvyšší? Do řady na zem vedle sebe, nebo dva na zem vedle sebe a ty druhé dva na ně? Vím že přičítají +3 dB, když je bedna na zemi ale také když je vedle druhé bedny... A když je bedna nahoře v "kostce" s dalšími třemi, mělo by se to asi vše posčítat( ?) a hrát ještě víc, než v řadě na zemi, nebo ne?

26.08.2023 17:38
#89322 detail odpovědět

Nejsem dobrý v teorii, ale pokusím se vyslovit názor. Pokud se dva bodové zářiče zvuku přisunou těsně k sobě, tak se přidá 3 dB. Pokud budou 4 zářiče, tak další 3 dB. Problémem u subů (a všech reproduktorů) je, že to nejsou bodové zářiče. Druhý sub vyzařuje o minimálně 18" dále, chvíli to trvá, než zvuk vzdálenost překoná, vrcholy tlakových vln se úplně dokonale nesečtou a je to o trošku méně.
Ale zároveň potřebujeme také, aby se nám odrazily zvukové vlny od blízké podlahy (což nám rovněž cca 3 dB přidává, jak jsi konstatoval). Tak je to dilema dál od podlah / dál od sebe ....
Podle mne tam nebudou postřehnutelné rozdíly hlasitosti. Situace se vylepší, pokud by 2 suby a 2 nad nimi byly hned ("zády") u zdi, natož pak v rohu. Tohle ale v praxi nebývá.
Takže já bych volil pozici podle skutečné situace a požadavků.

lubo
29.08.2023 08:58
#89323 detail odpovědět

v mojí simulaci to vychází nejlépe 2 ks dole a 2 ks nad tím uprostřed, ale tohle se mi nelíbí, když jsou basovky vysoké a kazí to výhled na pódium, ale klidně se to může celé posunout ke straně....druhá varianta, která nedohraje tak daleko a široko je 4 kusy vedle sebe .... u třetí varianty 2ks na každé straně může být problém, když jsou už daleko od sebe, vzniká tam díra.....jinak bedny nemusí být natlačené uplně vedle sebe, klidně 0,5m mezera

29.08.2023 16:44
#89324 detail odpovědět

Zajímavé, simulaci na tohle jsem neviděl, díky.
Basy po dvou na každé straně mají ještě další nectnost a tou je sčítání tlakových vln od obou zdrojů. Uprostřed mezi nimi je vše fajn, zato když se uhne z prostředku parketu, vlivem rychlosti zvuku dochází (navíc kmitočtově závisle) ke sčítání, kdy jedna strana je na tlakovém maximu a druhá mimo maximum, třeba i na minimu (a odečítá se). To rádi zapomínají hifisti, že jinde, než ve stejné vzdálenosti od beden se jim kmitočtová charakteristika rozhází. Raději se zabývají super kabely, zvláště na napájení je to půvabné .....
Dodám příběh z diskotékové praxe, kdy jsem jako líný mazák vzal jen dvě EAW NT59 bez subu. Poslouchám a říkám si: to to dnes hraje krásné basy. Červík pochybností mi zavelel překontrolovat bedny: Na jedné z nich byly vypnuty kmitočty pod 110 Hz....

Orly
23.07.2023 18:42
#89316 detail odpovědět

Dobrý den, někdo mi na akci šlohnul knob z Pioneer DJM900 z X-faderu. Konkrétně mi teda chybí DAC2684 + DNK588 + DAC2685. Dá se to v Prodance koupit, v ceníku to nevidím? Nebo někde jinde? Dík.

26.07.2023 17:39
#89317 detail odpovědět

Prodejna to jako zboží určitě nemá.
Zkuste si zavolat na servis Prodance a zkusit, zda by to pro Vás neobjednali. Popřípadě jim to tam na pár dní nechat i na prohlídku, při které to tam kromě kontroly i doplní (to mne jen tak napadlo jako motivace, nejsem od Prodanců).

27.07.2023 17:57
#89318 detail odpovědět

Ještě raději doplním kontakt na servis Prodance (na tomto webu se to nehledá lehce), servis zatím zůstal, kde byl:
Osadní 799/26 170 00 Praha 7 - Holešovice
otevírací doba: Pondělí - Pátek 08:30 - 15:00
+420 283 061 155 servis@prodance.cz

12.07.2023 12:18
#89309 detail odpovědět

Prosím Vás , mám nově koupený starší SUB RCF pro 8003 AS jaké máte zkušenosti z brumem ( spíš takové "hladké" hučení). Nemá na intenzitu toho zvuku vliv žádný zapojený kabel ani zásuvka, box sám osobě takhle vydává opravdu mírný zvuk, který samozřejmě zmizí s prahem slyšitelnosti nějaké pouštěné hudby. Evidentně je to věc elektroniky, ale zvuk jde z repra. Otázka jestli v tom mám hledat problém nebo ne..... vlastně je to můj první sub, tak nemám srovnání . Uvnitř vše čisté, jako nové.
Dále je tam na elektronice ventilátor, který se netočí a tedy druhá otázka jestli je spuštěný až na základě teploty, nebo má jet pořád? díky předem S pozdravem Marek

12.07.2023 18:24
#89311 detail odpovědět

Vlastním pár RCF ART 905-AS, elektronika na první oko, pokud si pamatuji, vypadá podobně.
Co se týká ventilátoru (nedávno jsem měnil blok výhybky, měl jsem to venku), tak se netočil. Vzhledem k tomu, že už zvládl pár akcí a nepřehřál se - také mi to vrtalo hlavou a sahal jsem na něj, zřejmě je ventilátor spínaný od teploty....
Těžko je posuzovat, nakolik je zvuk mírný nebo protivný, předpokládám, že potenciometr hlasitosti to neovlivňuje také.
Pak je otázka, zda už nejsou vyschlé nějaké filtrační kondenzátory nebo není nějaký kontakt země zkorodovaný.
I mé ART 905ky jsou trošku při poslechu v obýváku slyšet, přeci jen je to na veliké výkony. Na akci chod poznám jen podle svítící zelené LED...

13.07.2023 07:22
#89312 detail odpovědět

Díky za info, potenciometr nemá vliv, hučení není až tak protivné, jen spíš upozorňuje že něco není ok.... V místní opravně elektroniky mi odpověděli že to půjde od zdroje, že tuší o co půjde a oprava okolo 500Kč. Jak píšete. I ten větrák se údajně pouští až s teplotu . S pozdravem MS

10.07.2023 19:50
#89305 detail odpovědět

Nejnovější drivery, např od Beymy mají vyšší příkony než ty samè starší, jde o odolnější kostru aj provedení cívky.

11.07.2023 10:18
#89306 detail odpovědět

Je to možné, i se stejným AES. Také záleží na míře jistoty ochránění.
Nicméně stejně jsou PTC, žárovky apod jen opatřením proti selhání obsluhy. V posledních 10 letech používám 3 páry (mnou postavených) beden, ani v jedné nemám nějakou ochranu driveru a nic jsem nespálil.
Nejlepší je chránit vše před zesilovačem.
Kamarádovi ve vinárně odpálili DJové dva středobasy a tři tweetry, nebyla s nimi řeč. Jak nebyla na sále kontrola, valili to, že by jabko nepropadlo. Po vložení jen analogového omezovacího členu na signál před zesem (skoky - 6dB, - 40 dB s LED varováním) už neodpálili ani jediný reprák.
Jedna technická:
Při reakci v diskusní příspěvek používejme šipku zcela napravo nahoře za číslem příspěvku, na který reagujeme, aby se neztratil přehled co kam patří. Pak se to takto zařadí. Díky.

Jirka
11.07.2023 21:37
#89307 detail odpovědět

čau k těm ochranám výšek jsem chtěl poprosit o nějaké schéma zapojení nebo obrázek , nebyl by. Moc děkuji.

12.07.2023 18:04
#89310 detail odpovědět

Žárovky, nebo PTC se dávají do výhybky před vstup do části, která pouští do driveru jen potřebné kmitočty. Samozřejmě je nelze dát před driver, protože by změna celkového odporu v zátěži výhybky rozladila fungování výhybky.
Schéma - příklad zapojení lze dohledat v odkazu, který jsem vložil do příspěvku 89304.

Jirka
13.07.2023 22:00
#89314 detail odpovědět

Tak sem se na to schéma kouknul a tam je PTC 1,6 A -60V . U tamtoho odkazu je na 2.2A - 265v. Já našel toto https://www.gme.cz/v/1482355/ece-erfra1106000z-vratna-pojistka-polyswitch , dá se to použít na DE 250 16ohm.

13.07.2023 22:57
#89315 detail odpovědět

Jo, to vypadá dobře. Na repro 16 ohmů lze zvolit i menší hodnotu, opět záleží na stupni opatrnosti. Jak člověk věří těm, co to obvykle obsluhují?
Dle datasheetu je 1,1 A jako trvale průchozí a 2,2 A garantované jako vypnutí (což není malý rozdíl). U 16 ohmů je tedy garantován průchozí příkon repra cca 20 W a vypínací příkon 77 W.

09.07.2023 16:13
#89303 detail odpovědět

Zdravím,
tady zpátky k ochraně driverů: ještě za Huberta jsem zkoušel žárovky i s paralelníma odporama a tak znovu po 15 letech - větsinou si představujeme, že když napětí na žárovce dostoupá jmenovité hodnoty, žárovka se rozsvítí a tedy se zvětsí její odpor v sérii s driverem a nastane ochranná funkce. Takhle to bohužel není. Když připojíme žárovku na zdroj od O Volt, má 1-2 Ohm. Zvyšováním napětí od nuly! se začne odpor žárovky zvyšovat, aniž by začala alespoň žhnout. Žarovka tedy pracuje nikoliv až jako ochrana, ale velmi čilý požírač výkonu. Toho zhusta využívají Low End výrobci k ušetření na driverech. K ochraně s PTC - nemám k tomu výhrady. Je třeba vzít v úvahu, že rozepnutí PTC nastane ne hned při jmenovitém proudu, ale až! při teplotě kolem 120 st. Tedy při tak nespojitém signálu jako je hudba, je potřeba PTC dráždit tak dlouho, až se roztopí. Zpátky sepne až po ochladnutí, samozřejmě je tam nějaká teplotní hystereze. Je tedy nutné umístit PTC na dobře větrané misto. Paralelně k PTC se dává odpor 17 - 22 Ohm, při rozepnutí tedy driver hraje přes tento odpor. Je třeba jej dimenzovat na min 30 W a dát ho ve výhybce jinam než je PTC. Pro DE250 bych vybral 0,9 nebo 1,1 A. Vyšší hodnota 1,35 A se už používá pro cívky 2,5". Tolik snad pro začátek.

10.07.2023 15:01
#89304 detail odpovědět

Ivan D
Upřímně velmi děkuji za příspěvek, připadám si tu občas jako grafoman (což asi jsem), a Ferda mravenec, křížený s dědem Vševědem, což určitě nejsem.
Jen vysvětlím pár svých stanovisek:
Hodnota proudu PTC pro DE 250 (60W, cívka 1,7"), kterou jsem uvedl, vycházela ze schématu pro podobný driver Lavoce DN10.17T (55W, cívka 1,7") z docela vymazleného návodu pro dvojpásmo - viz odkaz.
https://www.lavocespeakers.com/support/suggested-cabinet-designs/
Jen ještě doplním, že PTC člen má rovněž jakousi základní impedanci (nakonec jak by ho procházející proud vyžhavil na 120°C).
Ještě jednou díky za příspěvek a doufám, že mně tu občas přijdeš pomoci, vím jen zlomek, co uměli zde se vyskytující machři v minulosti (především Hubert).
Jinak se mi repra od Lavoce docela líbí, připadá mi to, jako by někdo od výzkumu RCF k nim přešel. Ostatně obě firmy sídlí v Itálii.

03.07.2023 12:57
#89302 detail odpovědět

Zdravím p. Sablik zavolajte ohladne TT25-A niečo podobné sme už riešili
+421910999498

30.06.2023 07:30
#89300 detail odpovědět

dobrý den. Mám jako laik dotaz na rozdíl přednesu jednotlivých beden, nedávno jsem je koupil 2x TT25A a později zjistil tento jev. Přiznám se že nevím jestli to už bylo při koupi nebo se stalo později (nevím teda jak by se to mohlo stát, zatím jen doma) Kabely na to vliv nemají, sub není zapojen. Levá hraje více středů, pravá taková vybraná , do hromady je to vlastně dobrý, ale co byste poradili a čím to muže být? Repro? Nebo nějaké nastavení elektroniky ?
na videu s pohledem na danou bednu posouvám L-R. děkuji Marek
video zde:
https://youtu.be/prfZaoyGm3g

02.07.2023 20:28
#89301 detail odpovědět

Nefunguje mi ten odkaz, tak jen zateoretizuji (ono se podle zvuku obvykle těžko něco odhaduje a jsem nahluchlý).
Bedny by měly hrát stejně. V zásadě to mohou být ty už vyjmenované závady. Podle mne mého soudu bych jako nejpravděpodobnější viděl něco s reproduktorem, obvykle tím, co hraje těch středů méně. Stává se, že:
1. Někdo vyměnil středobas za basový reproduktor, který středy neumí.
2. Někdo spálil stávající reproduktor a pak ho dal někomu převinout a dotyčný vytvořil cosi jiného ... . Doporučuji vždy měnit za nový originální recone kit.
Tohle si vyžádá kontrolu reproduktorů zpředu (to lze odhalit výměnu za nesprávný typ) a nebo demontáž basového repra, kde je krom označení vidět, zda na uchycení (středící vlnce, připojení ke svorkovnici apod.) se náhodou neuvidí něco divného. Demontáž krycí mřížky před repry by neměla být složitá.
Nakonec důkladněji si lze pomoci vzájemnou vzájemnou výměnou basových reproduktorů a změření impedance Re. To by mělo odhalit i případnou závadu v elektronice nebo v repru. S troškou opatrnosti by to mohlo snadno jít.
A nebo rovnou dát bedny na prověření do servisu Prodanců v Holešovicích, kde mají chlapi skladem origo náhradní díly RCF. Mám se servisem velmi dobré zkušenosti.
Jen podotýkám, že nejsem zaměstnancem Prodance :) .

12.07.2023 12:01
#89308 detail odpovědět

Zdravím Vás, děkuji za rady, nakonec jsem to kuchnul, vše se zdá být origo jako v druhé bedně, na tištáku byl takovej malej flíček, kterej jsem očistil, zatlačil propojovací šráky a jede to ok. Asi ta špína, nebo nějaký kontakt. Tak snad vyřešeno na vždy. Díky a s pozdravem Marek.
ps odkaz zdá se funguje, ted jsem ho zkoušel kopírovat. :-)

13.07.2023 10:44
#89313 detail odpovědět

No jo, fakt, dneska mi ten odkaz jde, asi měl můj PC nebo spíš já špatný den. Sorry...
Jinak díky za informaci o úspěšně nalezené příčině závady, může to pomoci dalším.

tonyck
22.06.2023 09:20
#89298 detail odpovědět

Jakou ochrannou žárovku zapojit před driver B&C DE250-8? Je to biamp, na driver to má 2xTDA7293 BTL bridge mode.
Díky

25.06.2023 16:26
#89299 detail odpovědět

Samozřejmě to není jednoduché, žárovky se také už moc nepoužívají. TDA v modu bridge a napájení kolem +- 30 V dovede vyrobit klidně 200 W/8 sinus (čili napětí cca 40 V střídavých, to žádná 12V žárovka nevydrží - asi by tam musely být alespoň dvě 20 - 35W/12V v sérii).
https://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni-material/soucastky-pro-vyhybky/filtrovani-polozek.php?vyrobce=&seradit=&recordStart=24
Kdysi v začátcích jsem používal automobilní H3 nebo H1 24V/70W, ty snesou hodně a mívaly za chladna odpor kolem 1 ohmu - dle výrobce. Ale to bývala nouzovka.
Lepší a dnes obvyklé bývá ošetřit to omezením signálu před zesilovačem.
Nebo alespoň použít zesilovač jen do 100 W/8, to životnost té DE trochu prodlouží (a cca 130 dB max postačí). Možno také přidat odporový dělič a nebo v sérii takový PTC - viz níže, který výkon srazí.
V moderních výhybkách (vím, je to biamp, čili bez) se používá PTC člen - pozitivní termistor, tady tak 1,6 - 2,5 A, chce to vyzkoušet při obvyklém plném výkonu na akci. Tak principem něco takového, jenže na menší napětí, resp. menší vnitřní odpor:
https://www.gme.cz/v/1512128/tdkepcos-b59850-c80-a70-proudova-ochrana
Cest je několik, konkrétní zkušenost s tou DE250 nemám.

Leoš
25.05.2023 10:17
#89295 detail odpovědět

To Otas:
Nejde snad ani o to, že by nebyli lidi se znalostmi a vhledem Huberta Mašína.
Nejsou lidi s jeho přístupem, to je podle mě ta hlavní příčina.
Milan by to asi uměl změnit, ale tahle doba není zrovna jednoduchá, nejspíš mu na tyhle věci nezbývá čas.
A čas, který ve firmě tohoto typu nelze "monetizovat", je ztracený a nakonec se může stát i to, že investovaný čas nikdo neocení.
Až teď bohužel vidíme, jakou cenu měl pro komunitu H.M.
Mějte se tu prima a ať Vám to všem hraje.

28.05.2023 19:27
#89296 detail odpovědět

Jistě, máš pravdu Leoši. Ono aby to přineslo profit firmě, tak k tomu bylo potřeba vytvářet výhybky reproduktorů ze sortimentu Prodance pro kutily (kolik se podomácku vyrobilo třebas EMI151).
Ale i kutilů v profi je podle mne podstatně méně, než bývalo před dvaceti lety. Navíc technologie postoupila a zvukové procesory úspěšně vylepšují aktivní profi konstrukce s často podprůměrnými měniči tak, aby překonávaly pasivní bedny osazené průměrem i mírným nadprůměrem. Alespoň v poslední době si odnáším tento pocit. Technologie jako BMS u řady ART9.. (nebo třebas u všech řad JVC) se bez nasazení procesoru těžko překonávají. Takže skutečně by to asi nebylo finančně přínosné. Na Huberta a velmi přínosné diskuse s ním si občas vzpomínám, dost mi daly.
Měj se fajn.

17.05.2023 11:24
#89292 detail odpovědět

Dobrý den..máte už nějakou zpětnou vazbu od zákazníků na RCF ART- 912/915 ? srovnání oproti třeba řadám RCF ART-712/715 ?..přemýšlím o té řadě 912/915-hodně se mi libí ? ...a ješte jeden dotaz - vím že tuhle značku neprodáváte..ale co FBT X-Pro 112/115A ??? -klasika ozvučení mobilní DJ-svatby,oslavy,večírky tak do 100 lidí.. dík David

18.05.2023 17:17
#89293 detail odpovědět

Něco jsem již níže naznačil ve srovnání řady 700 a 900. Lze použít hodnocení zákazníků na Thomann.de, kde je řada 912 i 915 velmi chválená, konkrétně pro DJing v jednom případě "vynesena do nebes". Dělám stejný obor a asi bych kombinaci 912A/912AX (pokud alternativně vozíš sub), nebo 915, pokud se chceš subu co nejvíce vyhnout, doporučil. Řadu 700 bych určitě nedoporučil, její pověst není nejlepší. Ale přímé srovnání obou řad jsem neabsolvoval!
FBX ve stejném pramenu je "střídavě oblačno", jednou super, podruhé hůře. Slyšel jsem nějaké FBX s 12" před lety a nezněla špatně.

David Kapka
19.05.2023 08:55
#89294 detail odpovědět

Nějaké "testy" jsem na youtube na 912/915 našel..ale to jsou takové ty testy...že položí telefon před bedny a podle toho testují :-) u Thomana to mám taky pročtené,tam tyhle "diskuze" fungují dobře.. Ale myslel jsem že by kluci přímo z prodance mohli mít už "zpětnou" vazbu na 912/915 .. Já to chci stejně kupovat u přímo osobně u nich,tak zkusím hodit řeč na prodejně.

28.05.2023 19:44
#89297 detail odpovědět

Zkusil jsem nějaké hodnocení získat od kolegy z diskuse, co si je teď koupil, ale jsou tam jen náznaky - nedovoluje si po dvou akcích s ART912A něco hodnotit, nicméně snad tyto náznaky alespoň něco přiblíží. Odkaz z diskuze, ve které to kolem příspěvku č. 33 je:
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=24698&p=2
Problém zkušební hry v prodejně je malý prostor (zvláště nyní po přestěhování), to bývá zcela nedostatečné pro prověření, především na basech. Je to bohužel rovněž někde na úrovni záznamu z telefonu...

23.08.2023 15:55
#89320 detail odpovědět

urenrjrjkvnm

26.08.2023 12:19
#89321 detail odpovědět

Novost

30.08.2023 20:04
#89325 detail odpovědět

urenrjrjkvnm

05.09.2023 14:12
#89326 detail odpovědět

urenrjrjkvnm

11.09.2023 17:16
#89327 detail odpovědět

urenrjrjkvnm

11.10.2023 14:43
#89334 detail odpovědět

Christian Books & Bibles / Literature & Fiction

Read or Download (PDF) [b] The Curiosity Keeper (A Treasures of Surrey Novel) [/b] - full edition by [b] Sarah E. Ladd. (2015) [/b]

[url=http://ebuk.cc/tyny][img]https://m.media-amazon.com/images/I/51e-ujhzxVL._SX328_BO1,204,203,200_.jpg[/img][/url]

[b] Free download : http://ebuk.cc/tyny [/b]

Set in the same time period and location as Bridgerton and Poldark, this Regency romance brings together a wealthy heir and a mysterious young woman as they search for secrets behind a missing a ruby.Jonathan Gilchrist never wanted to inherit Kettering Hall. A second son, he was content to work as the village apothecary. But when his brother’s death made him heir just as his father’s foolish decisions put the estate at risk, only the sale of a priceless possession—a ruby called the Bevoy—can save the family from ruin. But the gem has disappeared. And all trails lead to Iverness Curiosity Shop—and the beautiful shop girl who may be the answer to his many questions.Camille Iverness can take care of herself. She’s done so since the day her mother abandoned the family and left Camille to run their shabby curiosity shop. But when a violent betrayal leaves her injured with no place to hide, Camille must allow a mysterious stranger to come to her aid.Caught at the intersection of blessings and curses, greed and deceit, these two determined souls must unite to protect what they hold dear. But when a passion that shines far brighter than any gem is ignited, they will have to decide how much they are willing to risk for their future, love, and happiness.Praise for The Curiosity

01.11.2023 21:07
#89335 detail odpovědět


stacked pancake house near me
Hungry for happiness? Dive into the world of pancakes on our YouTube channel—subscribe and satisfy your cravings! [url=https://www.youtube.com/shorts/eyqE-wBhakQ]pancakes Bacon Munich[/url]

12.05.2023 22:13
#89291 detail odpovědět

Dobrý den, mám dotaz ohledně dostupnosti repra BC 15PL100/8? Uvádíte že máte skladem 1 kus. Já bych potřeboval dva kusy. Můžete mi prosím zjistit dostupnost? Děkuji Šindelář

1 > 4445