Fórum

12.12.2017 16:52
#88523 detail odpovědět

Andrej, čo je na tom divné? Ano je to stropák a vie to hrať v stereu ale zo spoločnou basostredovou sekciou pomocou dvoj cievkového meniča preto sú tie tweetre natočené do strán ako L a R kanál. Je nutné polarity dodržať! Už som sa stretol ale ako dvoj cievkový sub reproduktor do auta

13.12.2017 13:45
#88524 detail odpovědět

Zdravim, dakujem za reakciu. Dvojcievkovy sub je uplny standard a stretavam sa s tym casto, kde je samozrejem mozne zapojit cievky do serie alebo paralelne. Zvycajne sa zapajaju paralelne koli nizkej impedazi, pretoze tym padom je schopny koncak dat vacsi vykon. Do cievky ale ide jeden mono sinusovy signal. V pripade Lxone ale ma jedna membrana dve nezavisle cievky, ktore nejdu subezne paralelne alebo seriovo, ale uplne nezavislo. Ako sa to potom chova, ked dostane dva rozdielne mono signaly na jednu membranu. Dva mono signaly v stereo signale nejdu v totoznej faze! Dufam, ze som to napisal zrozumitelne.

13.12.2017 14:03
#88525 detail odpovědět

... este by som to chcel upresnit a vyjasnit, o co mi vlastne ide .-) Pokial by stereo nahravka bola nahrata mono, tak predpokladam, ze by asi nedochadzalo k deformacii zvuku, pretoze by obe sinusovky isli paralelne .Obe sinusovky by sa navzajom neovplyvnovali a vykonavali by rovnaky pohyb na membranu. Lenze stereo signal je mierne fazovo posunuty, to znamena ze lava membrana vykonava iny pohyb ako prava, inac by nikdy nevznikol dojem priestoru. Ten kto sa niekedy pokusal vytvorit z mono signalu stereo signal vie, ze lavy signal je voci pravemu signalu casovo oneskoreny o par milisekund. Tym padom su rovnake sinusovky v casovej ose posunute, teda aj fazovo. No a nech mi teda niekto vysvetli, ako sa tieto dva rozdielne mono signaly mozu prenasat na jednu membranu?! Pevne verim, ze som to trosku priblizil a vyjasnil.... Dakujem za reakciu.