Fórum

11.12.2017 23:05
#88522 detail odpovědět

Zdravim zvukarov a odbornikov. Prosim Vas o radu ohladne specialneho typu reproduktora, ktory ale nie je na tomto webe. Jedna sa o reproduktor vyrobcu LOXONE, ktory je vhodny na montaz do stropov v interieri pre tzv. multiroom instalacie. To co ma sokovalo a vyvratilo vsetky moje znalosti ohladne zvuku je, ze z jedneho menica vyrobca uvadza, ze umoznuje stereo zvuk. Fyzicky som sa na tento speaker pozeral a ma prepinac na prepinanie rezimov mono a stereo. Skutocne ma dva terminaly s pasivnymi vyhybkami na pripojenie dvoj zdrojov zvuku, takze umoznuje pripojenie stereo signalu. Dva vyskace nasmerovane do stran, mozu navodit pocit priestoru, ale to nema so stereom nic spolocne, moj nazor. Toto ale neriesim. To, co ma ale dostalo, ze stredobasova membrana ma dve cievky. Otazka je, ako sa to bude prejavovat, pokial by som ako zdroj zvuku prehral stereo signal a pustil ich do menica s opacnou fazou ? Pri jednoduchom sinusovom signale bude jedna cievka tlacit membranu dole a druhu hore, takze sa budu navzajom negativne ovplyvnovat, pokial su na jednej membrane a oba signaly v protifaze?! K produktu je nedostatocna technicka dokumentacia, tak si neviem predstavit, ako to je zapojene z vyhybiek. Budem rad a vopred dakujem za vase prispevky, pretoze to povazujem za nezmysel a pritom si dali zalezat na prevedi, ktore je skutocne na urovni, ale technicky mi to nejde proste do hlavy. Este ma napadlo, ci nahodou nerobi nejaky sumar signalov a posiela do stredobasu iba v mono, ale to vyvracia to, ze su na membrane dve paralelne cievky a stereo signal posiela iba do vyskacov. Dakujem za Vase nazory a komenty. A.