Odeslat emailem odkaz na příspěvek #88783 od: Petr

EWASPMPM

(*) označuje povinná pole

Vyhledávání

atrakce24.března 2019, 10:31 hod#88823odkazcitovat

Já mám s DE160 (+ME10) malé kompakty (odposlechy) s 12PE32. Hraje to slušně, trochu míň basů - holt 12PE32 je středovější. Výhybka z měření zde :
https://www.prodance.cz/data/attachments/mereni_12pe32+de16+me10_final.pdf

Radar21.března 2019, 11:29 hod#88822odkazcitovat

Radime, já jsem ale ve svém příspěvku nenapsal nic co by obecně zpochybňovalo smysl použití biampu, jeho výhody, a výhody D třídy na basy a AB třídy na HF...reagoval jsem na to, že pisatel se dotazuje na vhodný 12" k DE160, o horně na které jí má namontovanou nepíše nic, o procesoru ani aktivním crossu též nic... Asi máte zkušenost jinou nebo vám to pouze dobře dopadlo na ucho, nebo prostou náhodou, dobře... Já zastávám názor, že bez měření se aktivní dělení obecně dělat seriozně nedá a bez této výbavy dá dobře odladěná výhybka a pasiv zpravidla vždy lepší výsledek...
Apropo, pokud BC řady CL v tomto případě k 300W zesu, osadil bych 12CL64, sice je to 2,5 cívka, ale na 300W stačí a je více citlivý. Na 12HPL64 je dobrá sestava co jsem popsal, ale asi už nejsou a nebudou reproduktory...

Radim21.března 2019, 08:30 hod#88821odkazcitovat

2 Radar: Ale no tak to snad né! Proč by to měl řídit ausgerechnet procesor?? Další A/D a další D/A převod? Nač? Dobře laděný analogový aktivní cross postavený na kvalitních operačních zesilovačích je sice trochu dražší, dá trochu práce, ale výsledek stojí za to. Malý příklad:
U starší low-end bedny Mackie TH15 zlobil právě procesor. Tak jsme ho obešli a na vstup koncových stupňů (TDA8924 a TDA7293) připojili výstupy z laditelného crossoveru. Naladili jsme dělící kmitočet, překrytí LP a HP filtrů, strmost, zesílení atd. A přesně podle nastavených parametrů jsme do bedny vyrobili fixní aktivní crossover se čtveřicí dvojitých operáků OPAxxxx. Takto upravené bedny hrají dodnes a hlavně póóódstatně lépe. Ty procesory používají všichni výrobci, zřejmě proto, že to je levnější a zabere to méně místa. Jinak nechápu proč signál převádět na digitál a upravený zpětně na analog.
A proč vůbec biamp?
1. No protože výkonné class D (pokud nestojí mnoho tisíců) hraje blbě výšky. S klasickým ABčkem, byť integrovaným (TDA7293), hrají ty výškové drivery prostě lépe. Alespoň v cenové hladině o které je tu řeč.
2. Protože zesilovač vždy hraje lépe, pokud tahá pouze frekvence pro které je určen reproduktor. Spínaný zesilovač si rozumí s basy, linearní s výškami. Proč jim to nedopřát.

Radar20.března 2019, 20:12 hod#88820odkazcitovat

2 Tomáš: Co z toho všeho kromě DE160 máš (předpokládám-li správně, že ji máš ...?) A jaký zvukovod k ní? A co za procesor to bude celé řídit a proč vůbec biamp?
Pokud jde o satelity střední kvalitativní a výkonnostní kategorie, občas, s umírněnými nároky, provozovanými bez SUBu a v počtu 1ks na straně, doporučuju pasiv z kombinací zde nahoře 12HPL64 + DE160 + A1160u... Komponenty ideálně srovnaná sestava s výborným výsledkem za danou cenu a předpokladem, že to při valstní stavbě dobře dopadne. Biamp nejde dělat jen na základě rozhodnutí, že to nějak "na ucho" udělám...

Otas20.března 2019, 19:05 hod#88819odkazcitovat

K lowendu patří oba. Záleží i na objemu bedny.
Podle mého soudu ten Fane bude mít v přiměřeně velké ozvučnici větší ochotu hrát basy a vyrovnané podání basů bez potřeby korekcí. Ten BC může hrát i v menší ozvučnici, ale do hlubokých basů bude muset být nucen (ekvalizérem). Zato pak zahraje těch basů více, aniž by zkreslil středy (větší Xmax) a předpokládal bych všeobecně lepší zvuk. Ale to je jen úsudek ze změřených nebo uváděných parametrů, neměl jsem příležitost je srovnat, neslyšel jsem je hrát vedle sebe.
Já bych šel do BC, vyšší Xmax a silnější magnet... A přidal bych na výkonu toho Dčka až k 500 Wattům.

Tomáš20.března 2019, 12:44 hod#88818odkazcitovat

Dobrý den, potřebuji 12'' středobasy do 2way beden pod B&C DE160 8/ohm. Pohon biamp 300W class D + TDA7293 pro výšky. Dělění cca 1,8kHz 24dB/oct.
Myslel jsem na FANE Sovereign 12-300, nebo B&C 12CL76. Poradí mi někdo co je vhodnější?

frantik14.března 2019, 10:06 hod#88817odkazcitovat

to Ivan Daněk: Tasker C112. X-let slouží v dechně a nikdy ho žádný muzikant ani nohou od židle nerozsedl...

Ivan Daněk13.března 2019, 20:59 hod#88816odkazcitovat

https://www.prodance.cz/data/attachments/B&C Speakers_12CL64_4_mereni.PDF

Měření je v měření, stačí hledat

Ivan Daněk13.března 2019, 20:38 hod#88815odkazcitovat

Rada od zkušených - ze současné nabídky jaký symetrický mikrofonní kabel pro opravdu nejtěžší pódiové používání - hesla jako SoldatenFest a IdiotenSichr jsou na zcela na místě - bude to fakt hodně hrát při laické obsluze nevidícími hudebníky (nejde o TapTap). Milovaný Klotz nehodlám obětovat, sám ho mám už málo. Za dobré rady upřímné díky.
Ivan D

Radar4.března 2019, 14:57 hod#88814odkazcitovat

Zdravím, bylo by k dispozici měření 12CL64 ve 4 ohm verzi ...? děkuji